Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#41 2012-05-13 15:09:20

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Ogólnie porównanie jednostek zupełnie różnych.
Z jednej strony mamy stosunkowo taniego i łatwego do zdobycia behemota, którego siła ofensywna jest ogromna dzięki skillowi. Mógłby być ciut szybszy, ale jak na to co potrafi i jak łatwo go zdobyć to jest bardzo dobrą jednostką. Najmocniej kuleje jednak wytrzymałość miśka. Niby jest te 300 pkt hp, ale za mało defa, żeby to dawało coś miarodajnego. Jednostka typowo ofensywna. Ma podejść i roznieść na kawałki.

Z drugiej jest tytan. Jedyna jednostka strzelająca na poziomie 7. Dysponuje całkiem sporą ilością punktów hp i defa. O ile dobrze pamiętam radzi sobie równie dobrze w walce bezpośredniej. Dużym mankamentem tej jednostki jest jednak cena, bo i ile samo siedlisko gigantów jest wręcz śmiesznie tanie, o tyle ich lepszenie jest jak dla mnie trudniejsze od wybudowania siedliska Archaniołów. Siedlisko gigantów można mieć również przy odrobinie szczęście w 1 tyg, jednak bez zamku. (w większości przypadków). Jednostka typowo defensywna tak jak zresztą całe miasto.

Wszystko zależy w gruncie rzeczy od tego czy ktoś woli atakować, czy się bronić. Czy stawia na wytrzymałość, czy na siłę rażenia  ( wiem ,że są tacy co stawiają na oba ).

Jak dla mnie to jednak nie ujmując behemotowi to jednak tytan będzie lepszy


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#42 2012-05-13 15:14:36

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Podaj mi konkretne przykłady kiedy Tytan jest lepszy, bo ględzenie ogólne sensu nie ma.

Offline

 

#43 2012-05-13 15:19:16

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

W pojedynku oczywiście wygrywa Starożytny Behemot i wg mnie on jest generalnie lepszy, ma fantastyczny skill odejmujący obronę przeciwnika, co jeszcze bardziej zwiększa jego dmg faktyczne, jest tani, szybko się go stawia, poczciwy potworek o nazwie, którą zgwałcił pewien nienawistnie nastawiony do katolików psychol (który nawiasem mówiąc tymże katolikom zawdzięcza nerkę, bez której dawno by dołączył do sobie podobnym w piekle ...) . Tytan jest oczywiście silny, ale fest drogi (plus taki, że można mieć dużo jego form nieulepszonych, bo one akurat są tanie, ale za to słabiutkie jak na 7LVL) i ciężko zbudować siedlisko w tak drogim mieście jak Forteca. Bardzo ciężko obronić tutaj Tytana, nawet moje symulacje dają zwycięstwo Beszkowi.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#44 2012-05-13 15:21:20

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Co do samej nazwy potworka, zdecydowanie bardziej mi ona odpowiada u Bulvhakowa w "Mistrzu i Malgorzacie" A sam potwoerk, dzieki odejmowaniu 80% obrony, szybkiemu stawieniu oraz taniosci roznosi wszystko.


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#45 2012-05-15 16:29:04

Kramer

Obywatel

43458767
Skąd: Poznań- miasto doznań
Zarejestrowany: 2012-05-07
Posty: 226
Miasto: Cytka
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Archanioł/ gorgona
Bohater: Isra :p i Tazar

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Obydwie jednostki bardzo dobre, każda z nich ma nieco inne zastosowanie w walce.

Tytan idealnie dopełnia armię fortecy, miasto z powolnymi tankami dzięki niemu nie musi nigdy podchodzić... W walkach z neutralami jest ogólnie przydatniejszy, w walce w zwarciu raczej nie. W statach dominuje tytan, ma znacznie więcej defa i ataku, jest szybszy i przewyższa beha w dmg ( 30- 50< 40-60). Misiu nie wygra pojedynku bo konkurent nie dość, że strzela, to jest i tak jedną z najniebezpieczniejszych jednostek do walki wręcz. Jednak wiele może zależeć od mapy, z fortecą jest się bardzo ciężko wykupić.


Prawdziwy kramarz jest nieógięty i nie wie, co to strach. Jego straszliwa zdolność ószczóplania portfeli sieje zamęt i zniszczenie w szeregach klientów. Swoje ofiary zwabia żółtymi dywanami i różowymi podószkami, a następnie zaczyna krzyczeć. Jeżeli dostrzeżesz jego wzrok, powoli wycofaj się i nie wykonój gwałtownych róchów. Kiedy do Ciebie podejdzie, jóż będzie za późno. Zawładnie twoim ómysłem i zmósi Cię do zakópó. Jeżeli właśnie myslałeś o ó, już cię ma.

Offline

 

#46 2012-05-15 20:01:55

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Misiek niweluje jego obronę no i mamy go od pierwszego tygodnia, zanim postawimy tytana to minie dużo czasu. Misiek jest też przydatniejszy.

Offline

 

#47 2012-05-15 20:42:17

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Nie mogę się z Tobą zgodzić, Kramerze, że misiek nie wygra pojedynku. Zapomniałeś o -80% do obrony - ten skill pozwala Starożytnemu Behemotowi na pokonanie prawie wszystkich jednostek 7. poziomu w bezpośrednim starciu. Tak wychodzi na liczbach, tak wychodzi też w testach.

Jeśli natomiast chodzi o przydatność - warto tutaj wspomnieć, że Behemoty mamy stosunkowo szybko i często, nawet w 1. tygodniu gry już się da postawić często. Sprawdzają się one w Twierdzy doskonale i są jej jednym z najważniejszych elementów. Natomiast Tytani niestety są bardzo drodzy i trudno ich zbudować. To z kolei rzutuje na wykorzystanie jednostek.

Odnośnie walk z neutralami - wg mnie obydwie jednostki sprawdzają się bardzo dobrze w takim starciu, a beszki mają dodatkowo większe dmg (biorąc pod uwagę ich skill), więc są w stanie szybciej pozbyć się guardów.


No i jeszcze pozostaje sprawa ceny i opłacalności. Tutaj znowu porównanie wychodzi na korzyśc tańszego, a bardzo dobrego Behemota. Wg mnie on jest lepszy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#48 2012-05-15 22:10:31

Kramer

Obywatel

43458767
Skąd: Poznań- miasto doznań
Zarejestrowany: 2012-05-07
Posty: 226
Miasto: Cytka
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Archanioł/ gorgona
Bohater: Isra :p i Tazar

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Faktycznie misiu wygra niemal z każdym 7- lvlowcem na poziomie. On jest trochę jak gorgona- jego zdolność najbardziej przydaje się w starciu z wysokopoziomowymi istotami. Jednak nie przeceniajmy tego skilla. Jest potężny, to prawda, jednak w porównaniu dmg obu jednostek nie odgrywa tak wielkiej roli- zaraz to wytłumaczę

Załóżmy, że tytan i beh postanawiają wyżyć się na jednostce x, która posiada np. 20 obrony. Czas na porównanie obrażeń:

A) Behemot- zmniejsza obronę x do 4, przez co zyskuje nad nim 15 punktów ataku przewagi. Obrażenia miśka to więc 40 ( średnia z przeciętnych obrażeń) + 15* 5% z 40, czyli 30. Razem 70.
B) Teraz tytan- jego dmg to średnie 50 + (24- 20)* 5% z 50 = 50 + 10 = 60

Jak widać po wyliczeniach ( mam nadzieję, że w miarę czytelnych ) behy wygrają tylko o 10 punktów. A dla mnie 10dmg< 2 speeda, 5 defa i parę bardzo przydatnych umiejętności.


Prawdziwy kramarz jest nieógięty i nie wie, co to strach. Jego straszliwa zdolność ószczóplania portfeli sieje zamęt i zniszczenie w szeregach klientów. Swoje ofiary zwabia żółtymi dywanami i różowymi podószkami, a następnie zaczyna krzyczeć. Jeżeli dostrzeżesz jego wzrok, powoli wycofaj się i nie wykonój gwałtownych róchów. Kiedy do Ciebie podejdzie, jóż będzie za późno. Zawładnie twoim ómysłem i zmósi Cię do zakópó. Jeżeli właśnie myslałeś o ó, już cię ma.

Offline

 

#49 2012-05-15 22:54:40

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Tytanów w 1 tygodniu nie postawicie, ale giganty już tak, są śmiesznie tanie...


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#50 2012-05-15 23:03:59

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Starożytny Behemot vs Tytan

Nie jestem pewien, czy korzystasz z właściwego wzoru, aczkolwiek chyba tak, bo % dałeś dobry. Sięgnę do własnych notatek dla pewności . One dotyczą akurat 1 populacji, a więc po 2 jednostki 7-lvlowe.

DMG faktyczne:
Tytan: 2*40-60*(1+0,05*(24-19))=80-100*1,25 = 100-150; średnia 125
S. Behemot: 2*30-50*(1+0,05*(19-5))=60-100*1,7 = 102-170; średnia 136
Różnica: 11, zatem wedle moich obliczeń przewaga Behemota pojedynczego nad pojedynczym tytanem wynosi około 5, jeszcze mniej, niż wg Twoich obliczeń.


W ogóle mam niespodziankę, jeśli chodzi o ten pojedynek. Okazuje się, że symulacja matematyczna wykazała, iż wygra... Tytan! Głównie dzięki większej szybkości. Zostanie mu co prawda niewiele, bo tylko 56 HP i zwycięży fuksem w 4. kolejce, ale fakt faktem pozostaje. Tak więc ten argument zostaje wytrącony.

Jednak zdania nie zmieniam.

A dla mnie 10dmg< 2 speeda, 5 defa i parę bardzo przydatnych umiejętności.

Odnośnie 5 defa to z niego właśnie wynika dmg otrzymywane, a więc ten argument już jakby odpada . Odnośnie umiejętności, zgadzam się, że strzał i brak ograniczeń w walce wręcz to świetna sprawa, szczególnie w Fortecy, jednak obniżanie obrony Beszków, jak już zauważyć można było wcześniej, daje również baardzo dużo.

Ja bym zrobił nieco inną nierówność:
Niższa cena + Tańsze siedlisko + dostępność już od 1. tygodnia + obniżanie deffa wroga o 80% > ogromne koszta jednostki i siedliska + trudne postawienie budowli + strzał
Ponieważ wg mnie decydująca tutaj okazuje się dostępność jednostki. Co nam po najbardziej wykoksionym potworze, którego nie zdołamy nawet rekrutować, bo albo nawet nie zdołamy postawić siedliska, albo nawet jeśli się to uda, nie wypłacimy się za populację miasta. Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora