Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!

Hala Sław

Hala Sław

Na końcu głównego korytarza rozstawione są duże mahoniowe stoły, a na nich leżą bogato zdobione grube księgi obite skórami różnych zwierząt. Na każdej z nich napisano imiona, liczby i jakieś cytaty. Naprzeciw ciebie wisi wielka gablota zajmująca całą ścianę. Oświetlają ją złoty żyrandol i kilka pochodni, po stołach zaś rozłożono świece. Wszystko to wygląda tak majestatycznie, że na chwilę odebrało ci mowy. Gdy minął moment zachwytu, zaczepiłeś przypadkowego przechodnia, który okazał się starym druidem pracującym w Pałacu jako klucznik.

- Cóż to za ołtarz?
- Jaki ołtarz znowu? Toż to Hala Sław! Widzisz te księgi? W nich są wypisane wszystkie informacje o obywatelach królestwa. Do wglądu dano dwie: pierwsza to ,,Królewski Spis Zasług i Nagród", w skrócie zwany ,,Księgą Herosa". Nazwa chyba wyraźnie mówi, co się w niej znajduje. Drugi dokument został opublikowany na przestrogę. Zwie się ,,Księgą Przewin i Kar" i zawiera spis wszystkich wykroczeń mieszkańców naszego pięknego kraju. Te dwa opasłe tomy są do twojej dyspozycji. Resztę opieczętowano i zamknięto na kłódkę. Nawet nie próbuj brać ich do rąk!
- Nawet o tym nie pomyślałem. A czym jest ta lista na ścianie?
- Tu uwieczniono bohaterów i dobroczyńców państwa. Tych, co zrobili najwięcej. W kolejności według liczby zasług. Wielu poświęca całe swe życie, aby ich imię znalazło się w Hali Sław. Takich Władca i jego ludzie najchętniej umieszczają na wysokich stanowiskach. A pierwsze miejsce to niewypowiedziane zaszczyty... Przyjemnej lektury! Muszę biec do Komnaty Alchemicznej. Fafner znów rozbił słój z guanem ognistego nietoperza...
- (do siebie) Może kiedyś i ja trafię na tę tablicę...

Pozycja Imię Ranga Punkty Motto

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2014 roku.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora