Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!

Komnata Prestiżu

Komnata Prestiżu

Niedaleko Sali Tronowej znajduje się małe pomieszczenie opatrzone szyldem Komnata Prestiżu. Myślisz sobie, że gdyby nie pomoc urzędnika spod tablicy z rozpiską pokoi, przeoczyłbyś to miejsce bez trudu, będąc zapatrzony w ogrom i przepych pobliskiej Sali Tronowej. Tak czy inaczej podobno musisz tu wejść, gdyż dowiesz się przydatnych informacji o mieści.

Pukasz. Z głębi dało się słyszeć przekleństwa miotane zapewne odruchowo. Otwiera ci nie mężczyzna, jak się spodziewałeś, ale kobieta, sądząc po zbroi, krótko ściętych włosach i rozbudowanych mięśniach, wojowniczka.

- Kolejny? - pyta z wyraźną niechęcią.
- Nie bardzo wiem, o co pani chodzi...
- Nieważne. Poznam po gębie totalnego żółtodzioba. I widzę, że jeden z nich właśnie stoi przede mną.
- Chyba nie chciałabyś się ze mną spotkać w boju!
- Byłabym wówczas zmuszona sprawić ci obfite lanie. Poza tym nie pojedynkuję się z ludźmi o niższej randze niż moja.
- Randze?
- No i w ten oto sposób przechodzimy do sedna twojej wizyty. Ja, generał Tyris, zostałam tu oddelegowana, aby uczyć takich matołów jak ty zasad panujących w mieście i Królestwie. Polecam zacząć od przeczytania Regulaminu.
- A co dalej?
- Następnie poznaj panującą tutaj hierarchię ludności. Zaczynasz, będąc zwykłym, nic nieznaczącym przybłędą, ale jeżeli się postarasz, masz szansę zrobić karierę. Tu masz dokładny opis klas społecznych i wymogi, które należy spełnić, aby awansować - bohaterka wręcza ci dokument opatrzony królewską pieczęcią.
- To ja go sobie przeczytam...
- Słusznie. Kiedy skończysz, odłóż na moje biurko. Ja idę do Karczmy na kufelek siarkowego piwa. O ile te trzy pijaczyny spod Komnaty Sztuki nie wychlały wszystkiego...

Hierarchia Ludności

Stopień 0 - Włóczęga Opis: osoba, która właśnie zawitała do miasta (zarejestrowała się). Wstęp do metropolii uzyska po pomyślnej rewizji przez strażników (aktywacji konta). Wymagania: założenie konta. Korzyści: czytanie części działów forum.
Stopień I - Przybysz Opis: Jeżeli Włóczęga nie wzbudzi podejrzeń straży (nich nie jest wulgarny, IP nie jest z proxów, user nie miał już wcześniej innego konta lub nie podszywa się pod kogoś innego), zostanie wpuszczone do miasta. Może już udzielać się w dyskusjach. Jednak do momentu otrzymania obywatelstwa jego prawa są mocno okrojone. Wymagania: pomyślna inspekcja konta przez Administrację pod kątem zgodności z Regulaminem. Korzyści: możliwość pisania na forum.
Stopień II - Obywatel Opis: Po pewnym czasie i spełnieniu określonych warunków Przybysz może złożyć wniosek o przyznanie mu obywatelstwa. Wówczas miast i kariera stoją przed nim otworem. Może wybrać swój zawód, uczestniczyć w debatach, etc. Jednak do zdobycia powszechnego szacunku wciąż długa droga... Wymagania: - liczba postów: 20, - niepopełnienie poważniejszych przestępstw, nieujemny wskaźnik Reputacji. Obywatelstwo nadaje Król po spełnieniu wymagań. Korzyści: - zniesienie wszystkich ograniczeń związanych z pisaniem postów, - możliwość szerszego uczestnictwa w życiu forum i kolejnych inicjatywach.
Stopień III - Rekrut Opis: Obywatele posiadający stałe zatrudnienie, dobrą opinię swojego Mistrza i władz, spełniający wszystkie wymagania, może złożyć wniosek o przyjęcie do Armii Królewskiej. Jeżeli zostanie ono pozytywnie rozpatrzone, otrzymuje on rangę Rekruta, co niesie za sobą dodatkowe korzyści, szacunek i otwartą drogę do kolejnych awansów. Wymagania: - pozytywna opinia w kółku zainteresowań, - wskaźnik reputacji: +3 punkty, - osiągnięcie progu 50 postów, - zgoda Królewskiej Kapituły. Decyzja dotycząca przyjęcia do Armii Królewskiej należy do Króla. Korzyści: - zniesienie wszystkich ograniczeń związanych z pisaniem postów, - możliwość szerszego uczestnictwa w życiu forum i kolejnych inicjatywach.
Stopień IV - Szeregowiec Opis: Początkujący żołnierz, wie, jak posługiwać się bronią, ale przed nim jeszcze sporo nauki. Wymagania: - wskaźnik reputacji: +5 punktów, - liczba postów: 100, - zgoda Królewskiej Kapituły na nobilitację. Korzyści: wyższy stopień wojskowy, a więc większe poważanie, możliwość awansowania na kolejne stanowiska.
Stopień V - Tropiciel Opis: Zna już podstawy taktyczne, potrafi władać mieczem i strzelać z łuku na poziomie średnim. Umie rozeznać się w terenie i polować. Wymagania: - min. 3 miesiące stażu na forum, - wskaźnik reputacji: +10 punktów, - liczba postów: 200, - zgoda Królewskiej Kapituły na nobilitację.
Stopień VI - Wojownik Opis: Dobry żołnierz i strateg, jest w stanie wiele zdziałać na polu bitwy, pokonać nawet grupy nieprzyjaciół. Posiada już pewne doświadczenie. Zdolność władania mieczem i strzelania na odległość rozwinął do poziomu wysokiego. Wymagania: - min. 6 miesięcy stażu na forum i w miarę stała aktywność, - liczba postów: 400, - wskaźnik reputacji: +15 - zgoda Królewskiej Kapituły na nobilitację.
Stopień VII - Generał Opis: Dowódca wojsk, geniusz taktyczny i logistyczny. Weteran wojenny. Perfekcyjnie włada mieczem, łukiem, kuszą i innymi rodzajami broni, a także potrafi innych uczyć tej trudnej sztuki. Posiada ogromne wpływy w Królestwie i niemały majątek. Umie również korzystać z magii. Wymagania: - min. rok stażu na forum, - liczba postów: 700, - wskaźnik reputacji: +20, - widoczna aktywność, wsparcie i ofiarna praca na rzecz Królestwa, - poparcie ze strony elity Królewskiej Kapituły oraz większości Obywateli Królestwa.
Stopień VIII - Heros Opis: O takim bohaterze krążą już legendy. Znają go wszyscy. Jego siła wzbudza strach w szeregach nieprzyjaciela, moc magiczna przeraża niejednego czarodzieja. Dostąpienie zaszczytu mianowania herosem to najwyższe wyróżnienie dla obywatela Królestwa. Wymagania: - min. 3 lata stażu na forum, - posty: 1000. Ten tytuł może dać jedynie Król, jeżeli ktoś na niego NAPRAWDĘ zasłuży! Korzyści: - dostęp do tajnych działów forum, - poznanie sekretów forum, - członkostwo w Królewskiej Kapitule.

Rangi Specjalne

Król - założyciel, pan i władca Królestwa. Dysponuje władzą absolutną nad wszystkim, co się w nim znajduje. Ona ustanawia prawo, administrację i ma udział w podejmowaniu wszystkich istotnych decyzji. Słowo monarchy jest niepodważalne i tylko on sam może je zmienić lub odwołać. W celu skutecznej realizacji swoich uprawnień może powołać Kancelarię Królewską. Na jej czele staje Kanclerz, który pełni funkcję zastępcy Króla.
Strażnik - dba o porządek w kraju, posiada przywilej nakładania kar na obywateli w zależności od rodzaju i szkodliwości wykroczenia.
Hetman - webmaster strony internetowej, dbający o wszelkie kwestie związane z jej rozwojem.

Osoby dzierżące powyższe funkcje należą do Administracji forum. Aby się z nimi skontaktować, wejdź do Sali Tronowej.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora