Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2008-10-27 10:04:33

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs Nekro

Ale, Archaniol jest duzo szybszy, i zazwyczaj jest tak, ze jak Archaniol go atakuje, to jest to ostatni atak jaki Smok Cienia widzi w swoim "zyciu".


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#52 2009-02-04 19:56:14

Crow

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 16

Re: Zamek vs Nekro

stasek93 z tym, że nie na pewno. Archanioły nie położą wszystkich Smoków Cienia w jednym ciosie.

1. Szkielet > Pikinier. I w tym tkwi rezultat pojedynku. Jeśli bez nekromancji, wygrają Pikinierzy, jeśli z nią, w cuglach wygrają Szkielety. Ja postawię na Szkielety, bo one są trzonem armii Nekro. W legionach potrafią niszczyć.

2. Zombie < Kusznik. Kusznik kładzie Zombie na łopatki. I to tyle, reszty się domyślcie.

3. Upiór < Gryf. Najgorszy vs. Najlepszy.

4.Wampir > Krzyżowiec. Alpy są najlepsze na swoim poziomie, za nimi Krzyżowcy. Mimo wszystko Alpy są lepsze.

5. Lisz > Kapłan Lisz jest lepszy i też strzela. W dodatku na zasadzie kuli ognia bez ranienia własnych jednostek.

6. Upiorny Rycerz > Czempion Rycerze przez swoje um. specjalne wygrywają z Czempiońską szarżą.

7. Smok Cienia < Archanioł n/c.

Magia
Nekro > Zamek

Bohaterowie
Nekro > Zamek

Wygrywa więc Nekro. Oczywiście z nekromancją, bo bez niej Zamek ma łatwiejsze zadanie.


http://i47.tinypic.com/wl7sl3.png

Offline

 

#53 2009-02-04 19:57:59

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs Nekro

No wlasnie, a ze na tym forum nie uznajemy Nekromancji, to jest oczywistym, ze lepszy jest Zamek.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#54 2009-02-04 20:40:16

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Zamek vs Nekro

Jest dużo do myślenia. Jednostka 6 poziomu - sromotna klęska, np. w ataku.
5 poziom oczywiście Licze, atakują kilka miejsc wokół celu. 4 poziom oczywiście Wampir, bo lata. 3 poziom w dół - Zamek.
Smok Cienia vs. Archanioł, wygrywa Archanioł, chyba, że bierzemy pod uwagę postarzanie, wtedy remis.
Jak dla mnie Nekro lepsze, ale nie umniejszam potęgi Zamku.

Offline

 

#55 2009-02-04 20:48:31

Crow

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 16

Re: Zamek vs Nekro

Stasek, na forum może nie uznajecie, ale w praktyce Nekro jest potęgą.


http://i47.tinypic.com/wl7sl3.png

Offline

 

#56 2009-02-04 21:48:12

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs Nekro

Crow napisał:

Stasek, na forum może nie uznajecie, ale w praktyce Nekro jest potęgą.

Ja doskonale o tym wiem .

Hirador, napisales, ze "na 6 lvl. Zamek ponosi sromotna kleske, na przyklad w ataku" - bujda na resorach. Jak sie Czempion rozpedzi na 10 hexow, to wtedy zada takie obrazenia, ze Wladca Mroku sie nie zdazy nawet przezegnac (ze o innych jednostkach z Nekro nie wspominajac ).

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2009-02-04 21:48:50)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#57 2009-02-04 22:01:44

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Zamek vs Nekro

O czym Ty w ogóle gadasz? Czarny rycerz jest o klasę lepszy od czempiona i to pod każdym względem, te jednostki nie mają do siebie żadnego porównania.

Offline

 

#58 2009-02-04 22:40:03

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs Nekro

Tak, ale nie az tak, ze Czempion rzekomo "ponosi sromotna kleske" - jak Czempion zaszarzuje, to zadaje najwiecej obrazen na swoim poziomie i roznosi nawet o wiele silniejszych przeciwnikow.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#59 2009-02-04 23:58:03

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zamek vs Nekro

Jakim cudem ominąłem ten temat? Oczywiście głosuję na Zamek (jakby inaczej ?). Czemu? Zaraz zobaczymy

Halabardnik vs. Kościej - Halabardnik bije szkieleta pod kazdym chyba względem. No fakt, ma jeden punkt mniej obrony. Ale za to wyższe obrażenia i wytrzymałość większą o 4 punkty. I te 4 punkty chyba zamykają sprawę.

Kusznik vs. Zombie - nie wiem, czy jest sens coś mówić. Ale powiem: kusznik strzela, a w dodatku dwukrotnie. Ma wyższą siłę ataku o jeden punkt. W dodatku szybkość większą o 2. Zanim ta kupa kości dowlecze się do naszego strzelca, zostanie już zmasakrowana doszczętnie. O ile się nie mylę, bez zaklęc i umiejętności bohaterów kusznik zaatakuje przynajmniej 4 razy(a strzela podwójnie, więc to tak jakby 8 razy). Nie ma co kryć. Sianie zarazy u zombiaków jest słabym dodatkiem, zgodzicie się ze mną?

Gryf Królewski vs. Upiór - Tutaj w ogóle nie ma zbytnio o czym mówic. Gryf prowadzi(i to bardzo mocno) w każdej statystyce. Jest tylko o 10$ droższy, ale co to ma za znaczenie? Ponadto nie zapominajmy o Bastionie Gryfów, który zwiększa ich populację. Jeśli chodzi o zdolności specjalne - znowu bez wątpliwości króluje gryf.

Krzyżowiec vs. Wampirzy Lord - wydawałoby się oczywiste i też tak myślałem, dopóki nie obejrzałem statystyk kilka tygodni temu. Już dawno coraz bardziej przychylałem się do krzyżowca, a jak zerknąłem na staty, to już całkiem straciłem głowę. Otóz Krzyżowiec ma o 2 punkty więcej ataku i obrony, zadaje dużo wieksze obrażenia, jest tańszy o 100$. Wampir natomiast ma dużo wiekszą szybkość(o 3) i wytrzymałość(5 więcej). Bez specjalnych umiejętności prowadzi bez dwóch zdań Krzyżowiec. Teraz spece: Krzyżowiec atakuje dwa razy. Czyli jest tak, jakbyśmy mieli 2 razy więcej tych jednostek podczas ataku. To robi wrażenie i musicie sami przyznać, że jest prawie tak samo przydatne jak wysysanie życia wampirów. Tak, wampiry mają lepszą tę umiejętność niż krzyżowcy. Podczas walki możemy często znacznie powiększyć liczbę alpów. To takie darmowe wojsko.
Podsumowując: krzyżowiec prowadzi w statach, ale alp nadrabia wszystko swoją zdolnością spec. REMIS.

Kapłan vs. Lich - jeśli chodzi o staty i zdolności spec. króluje lich. Kapłani nieco nadrabiają ceną (150$ mniej), ale to nadal za mało. Licz wygrywa.

Czempion vs. Mroczny Rycerz - nie mam nawet prawa walczyć tu o czempiona. Nie chodzi o to, że z nim jest coś nie tak. Po prostu mroczny jest najlepszy na poziomie. Wiadomo, kto wygra.

Archanioł vs. Upiorny Smok - sytuacja jeszcze bardziej oczywista niż w poprzednim starciu, tylko że korzyść po stronie Zamku. Archanioł - najlepsza jednostka na poziomie, króluje pod każdym względem, problem może mieć jedynie z Czarnym Smokiem, bije niesamowicie Smoka pod KAZDYM względem. Smok - dla kontrastu najgorsza jednostka na poziomie, nie ma szans z innymi, totalna porażka. Jeśli chodzi o zdolności, to wygrywa w 10000% Arch, bo ma ich więcej i lepsze(nie mówię o morale, bo smok tę niweluje swoją zdolnością, ale o wskrzeszeniu, postarzanie u smoka to pic na wodę). Zwycięzca - ARCHANIOL!

No więc mamy:
Zamek: 4,5
Necro: 2,5

Idziemy dalej:
Cena(jednostek i budynków): przewaga po stronie Zamku
Magia: Necro ma jeden poziom magii więcej
Bohaterowie: nie można ich porównać bez uznawania nekromancji. Wtedy każdy heros Necro ma jeden skill mniej, a to nieuczciwe.

A więc ZAMEK wygrywa.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#60 2009-02-05 15:55:39

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Zamek vs Nekro

Stasek93, Władca Mroku ma o 20 większe DMG, o 2 większe atak i obronę i obydwie jednostki mają 9pól/ruch.
Jak dla mnie lepszy jest Włądca Mroku, biorąc pod uwagę jeszcze to, że na Arenę Walk trzeba wydać 30drewna, a potem na ulepszenie... [30 drewna łącznie ze Stajniami]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora