Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2008-08-29 11:27:42

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsze miasto

Monich napisał:

2) Bastion- elfy są według mnie najlepszymi strzelcami w grze, a pegazy i jednorożce też niczego sobie

Elfy nie umywają się do tytanów, meduz i mnóstwa innych, a pegazy są słabe. Faworyzujesz to miasto.

Monich napisał:

3) Inferno- jak dojdziesz do diabłów, a nie ma nikt aniołów, to wymiatasz

Wystarczy, że ktoś ma czarne lub złote smoki, albo tytanów i nie wymiatasz.

Monich napisał:

4) Forteca- dla mnie przeciętne, aż do Tytana

Grałeś kiedyś? Golem, mag i naga nie są przeciętne.

Monich napisał:

5) Lochy- smoki bardzo dobre, ale reszta do bani

Toś się teraz popisał Są świetne harpie, oczy, meduzy i minotaury jeszcze. Widać, że nie grałeś nigdy.

Monich napisał:

6) Nekro- nie lubię nieumarłych, i nie ma zbyt dobrych jednostek

Nie, wcale... Wystarczy tylko mapa XL i możesz błagać Nekro o litość, bo prędzej czy później Cię rozniesie bez problemu dzięki nekromancji, alpom i rycerzom.

Monich napisał:

7) Twierdza- dobre są tylko roki i cyklopy, szkoda,że są takie drogie

Cyklopy są słabe człowieku...

Monich napisał:

8) Cytadela- hydry, ważki, gnole,

Jak na ironię te jednostki są dobre, a gorgona wymiata w całej grze.

Offline

 

#32 2008-08-29 15:55:15

Monich

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 20
Miasto: Forteca, Bastion
Jednostka: Arcymag

Re: Najlepsze miasto

Ja tylko wyrażam swoje zdanie, a w herosy gram od 4 lat. Grałem wszystkimi zamkami.
Lubie bastion i dla mnie elfy są dobre, bo masz ich więcej niż innych. Pegazy też.
Raz miałem inferno i pokonałem armie z tytanów, złotych smoków i innych. Byłem po ciężkich bitwach i zostały mi same arcydiabły. Wygrałem i polubiłem inferno.
Golem ma słabą szybkość i zanim dojdzie do przeciwników się rozpadnie. Magów, gremlinów i nagi pokonały mi raz nimfy.
Raz miałem armie składającą się ze wszystkich z lochów, oprócz smoków. Przyszedł do mnie bohater inferno, na oko słaby i pokonał mnie.
XL? Nekro? Tylko jeśli na twojej mapie XL przyjdzie do ciebie duża armia, pokonasz ją, będziesz słaby po walce... Może wtedy. Zwykle roznoszę nekro w pył.
cyklopy dobre są miotają kamieniami i niszczą mury.
Co do cytadeli nie będę się wypowiadać bo chyba nigdy nie miałeś hydr.

Offline

 

#33 2008-08-29 20:50:53

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsze miasto

Monich napisał:

Magów, gremlinów i nagi pokonały mi raz nimfy.

Uważaj bo uwierzę... A nawet jeśli tak, to tylko dowodzi, że nie potrafisz grać, a nie dowodzi "przeciętności" Fortecy, która imho jest jednym z najlepszych miast w grze.

Monich napisał:

Raz miałem armie składającą się ze wszystkich z lochów, oprócz smoków. Przyszedł do mnie bohater inferno, na oko słaby i pokonał mnie.

To Twoja wina, że nie umiesz grać Lochem. Jednostki mają statystyki, o czym chyba nie pamiętasz, a staty w Lochu są zatrważająco dobre.

Monich napisał:

XL? Nekro? Tylko jeśli na twojej mapie XL przyjdzie do ciebie duża armia, pokonasz ją, będziesz słaby po walce... Może wtedy

9000 szkieletów bez problemu bierze każdą jednostkę na jeden cios i nie ma mowy żeby Nekro przegrało, zwłaszcza że wampiry i rycerze są najlepszymi jednostkami na swoich poziomach.

Monich napisał:

cyklopy dobre są miotają kamieniami i niszczą mury.

Wiem, że nie lubisz patrzeć na statystyki, ale zrób wyjątek i spójrz... Cyklop to najgorsza jednostka 6 poziomu.

Monich napisał:

Co do cytadeli nie będę się wypowiadać bo chyba nigdy nie miałeś hydr.

Miałem. Hydry mogą zadać najlepsze obrażenia w grze, mają potencjał do bycia najlepszą jednostką w grze, mają genialne zdolności i całkiem dobre statystyki. A o gorgonach się zapomniało w plusach Cytki?

Offline

 

#34 2008-08-30 09:58:37

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Najlepsze miasto

Dobra, nie chciałem się wtrącać, ale ja to widzę tak:

1) Nimfy: Mogła być sytuacja, że nimf było baaaardzo dużo, a magów, gremlinów i nag mało. Nimfy mają bardzo duży przyrost, więc nie trudno mieć ich dużo. Z drugiej strony trochę nieprawdopodobna jest ta sytuacja... więc rozwiązanie to przewaga liczebna.

2) Loch vs. Inferno: Tu nie mam co komentować.

3) Tu w 100% zgadzam się z Koraggiem. Szkielety łatwo natrzepać i są wtedy śmiertelnie groźne.

4) Cyklopy są takie sobie. Dopiero po dopaleniu ich wspomagaczami lub bohaterem ze specjalizacją cyklopy. Niszczenie murów to duży plus, podczas oblężeń się przydają, ale w "zwykłych" bitwach są takie sobie.

5) Cytadela jest słaba?! Przecież to bardzo potężne miasto, które ma masę asów w rękawie, nie mówiąc już o najlepszych zdolnościach jednostek!


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#35 2008-08-30 11:25:50

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsze miasto

Co do nimf - przecież nawet jeśli chcą one zablokować magów, to z łatwością udaremniamy to nagami, jeśli z kolei nimfy chcą podcinać nagi, to strzelamy w nie magami i gremlinami, a przy wytrzymałości nimf nietrudno je wyniszczyć. Może on miał na myśli 500 nimf vs 1 gremlin, 1 mag i 1 naga? Wtedy można uwierzyć, ale taka sytuacja jest prawie niemożliwa.

Offline

 

#36 2008-08-30 11:58:21

Monich

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 20
Miasto: Forteca, Bastion
Jednostka: Arcymag

Re: Najlepsze miasto

Opowiedziałem wam historie, na których opiera się moja ocena. Rozumiem wasze zdanie. Ale..
Jeśli wyskoczą ci nimfy podzielone na 3 zespoły, to jedna na gremliny itd. Czy teraz rozumiecie? Forteca znalazła się u mnie na 4 miejscu dzięki czarom.Ale nic nie zrobię bez dobrych jednostek.
Jeśli umiecie grać to możecie natrzepać nawet gryfów które pokonają 9000 szkieletów jednym ciosem.
Nie lubię lochów i ten zamek, mimo statystyk, jest dla mnie słaby. Umiem grać lochami, jestem nawet nimi niezły. Ale nic nie zrobie bez dobrych jednostek.
Cyklopy pokonałyby rycerzy śmierci.
Szkoda, że hydry nie używają tych "obrażeń"i nie mogą jakoś mi przeżyć, przy każdej armii w której jest strzelec. Gorgony też.

Offline

 

#37 2008-08-30 12:31:44

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsze miasto

Monich napisał:

Jeśli wyskoczą ci nimfy podzielone na 3 zespoły, to jedna na gremliny itd. Czy teraz rozumiecie?

Nimfa nie doleci do jednostki przez całą mapę, poza tym mag jest lepszy od nimfy nawet w walce wręcz, a o nagach nie wspomnę - one masakrują nimfy jednym ciosem.

Monich napisał:

Ale nic nie zrobie bez dobrych jednostek.

Gadanie bez sensu. Naucz się grać Fortecą i nie pieprz bez sensu, że Forteca nie ma dobrych jednostek, bo jest to zwyczajne kłamstwo.

Monich napisał:

Nie lubie lochów

I co z tego? Z takim czymś wypad do "Ulubione miasto", tam się możesz wyżywać, że nie lubisz Lochu, co nie daje Ci prawa do negowania potężnej armii tego miasta.

Monich napisał:

mimo statystyk, jest dla mnie słaby.

Zdanie bez sensu - wychodzi na to, że Loch jest "słaby", bo jednostki mają dobre staty. Żadna jednostka nie jest najgorsza na swoim poziomie, jedni z najlepszych bohaterów w grze, świetne budynki specjalne, doskonałe minotaury i smoki - co jest słabe? Nic. Znowu kłamiesz.

Monich napisał:

Ale nic nie zrobie bez dobrych jednostek.

Harpie, oczy, meduzy, minotaury i smoki to są bardzo dobre jednostki, więc to zdanie także jest nieprawdziwe.

Monich napisał:

Cyklopy pokonałyby rycerzy śmierci.

Wydawało mi się, że dzisiaj nie mamy 1 kwietnia, ale no cóż... Ktoś uwielbia żartować. To jest niemożliwe koleś, popatrz na staty i zdolności...

Monich napisał:

Szkoda, że hydryni używają tych "obrażeń"i nie mogą jakoś mi przeżyć

Hydrami trzeba umieć grać...

Monich napisał:

Gorgony też.

Gorgonami też. Jak widać niesamowicie trudno jest zablokować strzelców ważkami, one takie "wolne" są...

Monich napisał:

Jeśli umiecie grać to możecie natrzepać nawet gryfów które pokonają 9000 szkieletów jednym ciosem.

Bzdura totalna.

Offline

 

#38 2008-08-30 13:21:59

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Najlepsze miasto

bez żadnych kłótni mi tutaj !


Jeśli chodzi o Królewski Cyklop vs Rycerz Śmierci, no cóż. W walce o miasto Rycerze by przegrały. Ale w otwartej walce cyklopy nie mają szans


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#39 2008-08-30 13:34:43

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsze miasto

W czasie atakowania miasta cyklopy mogą nas delikatnie wspomóc rozwalając mury, bo przy strzelaniu za mury zadają śmieszne obrażenia i prawie nic nie zabijają. Rycerze zaś spokojnie masakrują cyklopów jak im się podoba, 40 HP  różnicy to przepaść, ponadto rycerze mają znacznie lepsze staty. Nie ma możliwości, żeby cyklop był lepszy od najlepszej jednostki 6 poziomu.

Offline

 

#40 2008-08-30 15:47:13

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Najlepsze miasto

Ja tu tylko zrobię taki mały offtop: też już miałem drobne spięcia z Koraggiem (vide Necro vs. Zamek). On nie tyle nie szanuje innych ludzi, co doskonale zna się na Herosach i po prostu "poprawia" błędne wypowiedzi. Od mądrzejszych należy się uczyć, a nie krytykować ich, że nie szanują cudzego zdania. Szanować cudze zdanie- owszem. Ale gdy nasze zdanie jest totalną bzdurą, to należy je poprawić...

Ja w Herosy gram w 6 lat, a wciąż się uczę, wiele mnie zaskakuje (może to wina dość długich przerw między kolejnymi sesjami w Herosy) i właśnie dlatego dołączyłem do tego forum- dyskutować, uczyć się, poprawiać błędy swoje i innych. Swoją drogą właśnie dużo nauczyłem się od Koragga . Sztuka dyskusji- przedstawiać swoje zdanie, bez emocji, przejmowania się, ale na podstawie faktów- a gdy już nie znajdujemy argumentów nie obrażać się, tylko przyznać rację "opozycji".

Zdania wyrwane z kontekstu- mówi się tak wtedy, gdy te zdania mają zmieniony sens, a komentarze Koragga właśnie nawiązują do oryginalnego tekstu...

To taka moja mała refleksja. Mathias, jeśli możesz, nie dawaj za upomnienia ten offtop.

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2008-08-30 22:11:38)


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora