Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#141 2010-01-19 17:07:19

Bos18

Obywatel

4877101
Zarejestrowany: 2009-10-11
Posty: 119
Miasto: Cytadela/Bastion/Lochy
Jednostka: Hydra Chaosu
Bohater: Tazar/Wystan

Re: Zamek v Lochy

Na pc2 zamek jest cienki i byle co jest w stanie go pokonać, a już loch tym bardziej, ale na jebusie to inaczej wygląda.

Ostatnio edytowany przez Bos18 (2010-01-19 17:08:11)


Ukryte poczucie potęgi bywa nieskończenie rozkoszniejsze niż jawna władza.
http://i49.tinypic.com/2u6z5zs.png

Offline

 

#142 2010-01-19 17:16:43

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Zamek v Lochy

W kwestii ataku smoka, to znacznie łatwiej jest się ustawić tak, żeby smok nie walił na 2 pola, niż żeby hydra nie uderzyła więcej niż 1 jednostki

Na PC2 po pierwszym tyg 2 aniołki to musi się chyba trafić bogata mapka, no ale sprawdzę jak mi pójdzie, bo zamkiem ostatnio mało grałem

W końcu mi neta przywrócili


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#143 2010-01-19 22:00:09

 Viewer

Obywatel

1883248
Zarejestrowany: 2009-10-11
Posty: 329
Miasto: Lochy
Kampania: łatwa musi być :P
Jednostka: Minotaur Królewski
Bohater: Gunnar :P

Re: Zamek v Lochy

Ale takie specjalne ustawianie się 'antysmokowo' nie zawsze może być najlepsze


http://i49.tinypic.com/2gse8ti.png

Offline

 

#144 2010-01-20 09:40:29

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Zamek v Lochy

No tylko jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby danie smokowi możliwości ataku na 2 pola było dobrym wyjściem (chyba tylko jakaś naprawdę szczególna sytuacja by musiała zaistnieć), po za tym tu nie chodzi o "specjalne" ustawianie się w ten sposób, bo wtedy może być nieciekawie jak ustawia się jednostki pod kątem ataku jednej jednostki przeciwnika,  ale niepotrzebne dawanie mu okazji jest bezsensowne. Z kompem łatwo go użyć, ale z graczem to już bywa różnie, choć dodatkowy problem dla przeciwnika z tego ataku wynika.


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#145 2010-01-21 00:32:23

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zamek v Lochy

A smoki są na L-kach albo na jebusie.
Co do konfrontacji tych zamków, to można wypowiedzieć się krótko. Jeśli obaj gracze mają podobne umiejętności gry to przy sposobności ataku lochem w 2 tyg. to zamek ma gg. Jeśli dożyje 3 tygodnia i będą aniołki może być różnie. Jednym słowem szybka akcja = łatwe zwycięstwo.

Offline

 

#146 2010-07-16 20:55:06

 Rufus42

Obywatel

Skąd: Żabki
Zarejestrowany: 2010-07-16
Posty: 105
Miasto: kilka
Kampania: lubie te z Cienia Śmierci
Jednostka: najfajniejszy jest chłop :)
Bohater: Pan Piotr-sam zrobił kuchnie
Magia: combo
WWW

Re: Zamek v Lochy

Nie wiem, trudno powiedzieć.


Praktyker - da rade!

Offline

 

#147 2015-06-20 12:40:38

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Zamek v Lochy

Oba miasta są wygodne bo mają fajne jednostki i bardzo wszechstronne. Jednak 7 poziom zamku jest nie do przebicia. Armia wygrywa. Zaklęcia loch ma lepsze ale te można zdobyć w innych miastach. Bohaterów oba miasta mają dobrych. Miasta raczej równe. Ogólnie jest przewaga zamku. Siódmym poziomem. Tu zamek wszystkich bije.

Offline

 

#148 2015-06-20 14:08:26

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zamek v Lochy

Ja wolę czarne smoczki do armagedon's składu. I co będziesz się kłócił? Mają niższe statystyki, nie rzucę na nie nic przydatnego, ale też nie oberwę nawet z głupiego spowolnienia. Mam jednostkę zawsze dającą mi inicjatywę. Możemy tak się kłócić do końca świata.
Co do zamku. Ma kruchych strzelców, a kapłani obrażeniami jak na 5 lvl też nie powalają. Z jednej strony minotaury, z drugiej czempy.
Osobiście wygodniej mi się gra lochem ze względu na łatwy start i jakoś bardziej mi pasuje mechanika tego miasta.
Chociaż na mapy, gdzie da się postawić anioły w 1 tygodniu z cytadelą wezmę zamek, no i gra troszeczkę dłużej potrwa.

Offline

 

#149 2015-06-23 15:00:24

 Sality

Rekrut

522594
Skąd: Jak najdalej
Zarejestrowany: 2015-06-22
Posty: 52
Miasto: Loch
Kampania: Odrodzenie Erathii
Jednostka: Cesarska Meduza
Bohater: Dace
Magia: Ognia
WWW

Re: Zamek v Lochy

Jeżeli chodzi o starcie Zamek vs Lochy, to wynik jest raczej oczywisty. No ale rozpiszmy to:

Troglodyta vs Pikinier - Zdecydowanie Pikinier. Ma lepsze statystyki. Większa populacja troglodytów nie ma tu zbytnio znaczenia, bo nawet jak będzie 200 vs 130, to pikinierzy wygrają.
Kusznik vs Harpia - Harpie mają bardzo przydatną umiejętność, ale niestety jest ona również fatalną sprawą, kiedy walczymy przeciwko strzelcom. Harpia nie zadaje aż tak dużych obrażeń i wraca na miejsce. Kusznik strzela dwukrotnie, więc harpia nie ma najmniejszych szans.
Gryf vs Beholder - Nawet, jeśli gryf nie doleci w pierwszej turze, to za wiele to nie zmieni. Gryf jest po prostu lepszą jednostką i to on wygra.
Krzyżowiec vs Cesarska Meduza - Tutaj ciężko powiedzieć, jak potoczyłaby się walka. Krzyżowiec potrzebowałby (bez przyspieszenia) dwóch kolejek na zbliżenie się i dopiero za trzecią dojdzie do meduzy. To dużo daje, bo aż dwa swobodne ataki ze strony Meduzy. Mimo to, jednak, krzyżowiec jest lepszą jednostką i w momencie, kiedy dotrze do meduzy, walka jest przesądzona ze względu na podwójny atak.
Kapłan vs Minotaur - Minotaur bez problemu pokona Kapłana.
Chimera vs Czempion - Czempion przerabia Chimerę na kotlety bez większego problemu.
Archanioł vs Czarny smok - W starciu 1 na 1 wygra Archanioł.

Lochy są tańszym zamkiem (niewiele, ale tańszym), więc łatwiej wyszkolić armię (jedynie smoki potrzebują sporej ilości siarki). Do tego jest to zamek skupiający się na magii i posiada bardzo przydatny Wir Magii, który podwaja manę, portal przyzywania, sprzedawcę artefaktów, Akademię wojny, itd. Warto również wspomnieć, że w Lochach mamy lepszych bohaterów.

Zamek posiada stajnie, które zwiększają ruch. Do tego dochodzi bonus do morale z Bractwa Miecza oraz konserwatorium gryfów, zwiększające ich populację (a gryfy są jednak lepsze, niż troglodyci).

W końcowym rozrachunku: Zamek 7:5 Lochy // Post nieco uzupełniony i budynki specjalne wliczone w ocenę końcową.

Ostatnio edytowany przez Sality (2015-06-23 21:09:16)


http://orig02.deviantart.net/83e6/f/2013/160/a/7/machine_gun_anime_girl_signature_by_raykorn-d68e1af.png

Było się niegdyś weteranem Heroes'ów... Stare, dobre czasy. Teraz tylko te WoGi i WoGi...

Wszelkie pytania kierować najlepiej na GG: 522594 (tam najłatwiej mnie dorwać).

Offline

 

#150 2015-06-23 17:24:28

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zamek v Lochy

Eh trzeba będzie jednak zacząć od podstawowych podstaw.

Sality napisał:

Troglodyta vs Pikinier - Zdecydowanie Pikinier. Ma lepsze statystyki. Większa populacja troglodytów nie ma tu zbytnio znaczenia, bo nawet jak będzie 200 vs 130, to pikinierzy wygrają.

Pikinier jakąś tam rolę w swoim zamku ma i według "siły" jest drugi na poziomie, ale troglodyci są nieocenieni w lochu w pierwszych tygodniach. Dzięki Shaktiemu możemy ich mieć grubo ponad 100 w pierwszym dniu, a to jest siła z którą neutralne jednostki muszą się liczyć Do cieniasów w statystykach też nie należą więc w takiej liczbie jak podałeś spokojnie dały by radę halabardom.

Sality napisał:

Gryf vs Beholder - Nawet, jeśli gryf nie doleci w pierwszej turze, to za wiele to nie zmieni. Gryf jest po prostu lepszą jednostką i to on wygra.

Beholder odda jeden strzał, a to już zredukuje HP gryfa. Nie ma też kar za walkę wręcz. Gryf za to odda za każdym atakiem. Twój pojedynek według mnie nie jest taki oczywisty chociaż pewnie gryf by wygrał. A i jednostki mają pewne statystyki i nie różnią się tylko wyglądem i rodzajem broni 

Nie wiem jakie masz dane, ale Loch to jedne z droższych miast w grze, droższa jest chyba tylko Forteca.
Loch ma o wiele więcej budynków specjalnych i to dobrych jak ten który wymieniłeś, dochodzi do tego akademia wojny, portal przyzwania, sprzedawca artefaktów.
A zamek ma co? Bractwo miecza co daje morale bohaterowi dowodzącemu oblężeniem jak tam każdy rycerz ma na star dowodzeni i które łatwo mieć z artefaktów, czy może mówisz o stoczni i latarni? Stajnie się tylko przydaje, ale tylko jak odwiedzi miasto bohater.

Te 7:3 dla zamku to chyba jednak zwykła potwarz w kierunku Lochu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora