Tajemnice Antagarichu | Heroes 1,2,3,4,5,6,7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1,2,3,4,5,6,7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie

Ciekawostki Heroes 3

Właściciel karczmy szepcze Ci do ucha:
  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

#1 2013-01-19 15:51:28

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6901
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

O tym, że liczba fanów sagi spada, a świat HoM&M drastycznie się kurczy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Seniorzy odchodzą, nowych brak - to klasyczny problem nie tylko na naszej stronie. Wydawałoby się, że nasze forum ma się źle. To prawda, sęk w tym, że trudno znaleźć okres w jego istnieniu, kiedy było rzeczywiście dobrze. Pocieszyć możemy się też faktem, że gdzie indziej jest jeszcze gorzej. Szkoda jednak kolejnych stron, które upadają. Niewiele jest już takich małych serwisów jak nasz, świat heroes się koncentruje na kilku dużych stronach. Problem w tym, że nawet tam widać skutki deficytu. Fiasko, bo tak chyba należy określić, Heroes VI, która nie spełniła nadziei graczy, spowodowała, że dorobek się nie zwiększył. O ile z H3 czy H5, bezpośrednio poprzedzającą szóstkę, miał miejsce wysyp prężnie działających serwisów, o tyle na temat najnowszej części sagi nie powstał żaden samodzielnie działający wortal. To o czymś świadczy. Zmianie ulega także ogólna struktura internetu. Popularne serwisy społecznościowe wchłaniają pole zajmowane do niedawna przez fora internetowe. Przestaje liczyć się treść, serwisy uczestniczące w wyścigu szczurów prześcigają się na grafikę, wygląd, wizualizacyjne nowinki. I ludzie to kupują, z czystego wygodnictwa. Dlatego jest nam coraz trudniej. Kiedyś postawiłem na jakość. Była to niezwykle ważna decyzja, której efektem jest ciągłe pozostawanie z tyłu. Pytanie, jak długo jeszcze pociągniemy? Czy internetowa scena Heroes upadnie? Czy zagrożenie z tym związane jest realne, rzeczywiste, czy po prostu dojdzie do przemiany pokoleń, której oczywiście nie przetrwamy, ale na nasze miejsce pojawią się nowi?

Przyjrzyjmy się suchym danym. Kiedy badałem różne strony traktujące o HoM&M (był to rok 2011), aktywnie działało 9 stron, po paru miesiącach do układu dołączyła dziesiąta. Widać było już ślady kryzysu, który się zbliżał, ale wszystko się w miarę kręciło. Dzisiaj z tych 10 portali liczy się może z 5, reszta upadła. Zakładając sojusz o niesławnej dziś nazwie Zjednoczone HoM&M, nie spodziewałem się, że ze zrzeszonych sprzymierzeńców z gry wypadnie większość.

Zaczęło się, jak myślę, od wymarcia Centrum Heroes 3, niegdyś faktycznie centrum dyskusyjnego o sadze, jednak zaniedbanego totalnie przez administrację. Strona ta niegdyś biła nas pod każdym względem, szczególnie zaś jeśli chodzi o popularność. Dzisiaj to my królujemy w zasadzie w każdej statystyce, ale to dlatego, że CH3 nie funkcjonuje już w zasadzie od 2 lat.

Później posypała się liga Hall of War, którą pożerał kryzys od dłuższego czasu, ale gwoździem do trumny było - jak wraz z niektórymi prognostykami przewidywałem - wydanie Heroes 6. Gracze piątki w dużej mierze odwrócili się od ligi, ponadto nieaktywność administracji dała się we znaki. Przez ostatni rok liga dogorywa, wisi na tym serwerze i straszy pustkami.

Stosunkowo dobrze zapowiadało się Serce Ashan. Ambitni modderzy wydawali regularnie mody do Heroes 5, lecz gdy ukończyli tytułowy - Serce Ashan - wszystko ucichło. Od prawie roku nie wydano żadnego nowego dodatku. Pod koniec 2012 roku forum miało przeżyć mały renesans, ale ostatecznie i tak wszystko pozostaje martwe i nie zapowiada się na wskrzeszenie.

Inna liga, Legendy Heroes, która w sojuszu nie uczestniczyła (żeby było wszystko jasne - propozycja została odrzucona, podobnie jak w przypadku wielkich dumnych JB i KG), a przez parę lat stanowiła ważny punkt na polskiej (i zagranicznej) scenie HoM&M, upadała stopniowo aż do stanu obecnego. Nikt już tam w zasadzie nie gra, a co wzbudza uśmiech politowania żaden z obecnych administratorów nie ma pojęcia o webmasteringu (pytanie po co oni tam są). LH to przykład strony, która istnieje w świadomości graczy tylko dlatego, że ma ładną otoczkę graficzną, wysoką pozycję w google, a także z powodu swojej symboliczności (pierwsza polska liga H3). Poza tym nie prezentuje już sobą żadnej jakości.

Niektórzy może jeszcze pamiętają plany zjednoczenia naszego forum z Centrum Heroes 3 za pośrednictwem wortalu Cohena. Kroniki Heroes to jedna z tych perełek, która odrodziła się ostatnimi czasy i brnie w dobrym kierunku. Przedtem jednak historia strony była wręcz tragiczna - znikała z serwera, straciła domenę, nie rozwijała się w ogóle. Chciałoby się o tym zapomnieć, ale trudno. Szczególnie że nowa strona wciąż nie jest gotowa i kto wie, czy nie skończy jak poprzednie próby zbudowania wortalu (czasami sobie myślę, że nam po prostu nie jest to dane).

Tajemnice Antagarichu... czyli nasze skromne forum. Zawsze z boku, z dala od powszechnego zgiełku. Problemy z pun.pl, blokowanie konta admina przez system, wykrywanie trojanów w reklamach, które wszystkim utrudniają życie oraz taki kompleks niewolnictwa zmusiły nas do próby zbudowania się na nowym serwerze. Skończyło się to klęską, forum upadło, ja chciałem oddać bazę danych komukolwiek. Kto jakby się to nie potoczyło, gdyby Sauron nie zachęcił mnie do odnowienia TA na pun.pl. Udało się odratować forum, ale straciliśmy bardzo wiele. W google figurujemy nisko lub wcale, userów mamy bardzo niewielu, nowych jak na lekarstwo. Aktywność jest skokowa i stosunkowo słaba. Ja sam już mam coraz mniej sił, wszystko ciągnę od lat na własnych barkach, a kolejne projekty kończą się klęską. Mimo to istniejemy. Jest ciężko, ale jakoś dajemy radę.

Strony, które mają się nieco lepiej, ale nigdy nie doskonale. Z tego przesiewu lig uchowała się tylko World of Heroes, gdzie walki wciąż się odbywają i raczej to się nie zmieni. Nie mniej widać spadek zainteresowania w wielu wskaźnikach. Graczy jest mniej i w zdecydowanej większości są to weterani. Podobna sytuacja jest w Akademii Wojny, choć tam oczywiście w dalszym ciągu aktywność pozostaje wysoka dzięki wysokiej pozycji strony. Stare gigantomolochy też się w miarę trzymają. Wydaje się, że najlepiej w kryzysie radzi sobie Tawerna - serwis dla dzieci, w którym dzieci się udzielają bardzo chętnie. Administracja może sobie pozwolić na rządzenie lekką ręką, bo ma całą rzeszę ludzi do pracy. To marzenie każdego webmastera. Jaskinia Behemota ciągle się zmienia wizualnie, nie mnie oceniać tego skutki, choć forum nie jest tak aktywne, jak to miało miejsce w lepszych czasach. Ta strona ewidentnie jedzie na koniku zwanym "legenda". Utrata MiBa ostatnimi dniami to poważna strata. Ostatnia strona, o nieco sekciarskim i bardzo hermetycznym charakterze, czyli Kwasowa Grota podobnie jak Jaskinia ma tych swoich wiernych użytkowników i w zasadzie niewiele ponadto. Ale to problem całej sceny HoM&M - brak świeżej krwi. Wszystkie strony, poza Tawerną, borykają się z tym problemem.


To takie moje przemyślenia. Chciałbym na koniec wspomnieć, że różne kryzysy nawiedzały świat HoM&M, ale zawsze byli gracze. Teraz, kiedy ich zaczyna brakować, może się to skończyć tragicznie...http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2013-01-19 16:18:54

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Trochę tak smutno się mnie zrobiło czytając to. Nie wiedziałem ,że grono fanów topnieję a strony zanikają. Skoro fani serii M&M pragną informacji i grafik to powinniśmy im je dać. Taka drastyczna wizja upadku wortalu jest przygnębiająca ,ale przynajmniej nas mobilizuję do zmian. Gdyby ten portal byłby tak rozwinięty jak Tawerna to bym nie zaoferował pomocy. Dlatego od jutra zamierzam zająć się sprawą remontu.

Ostatnio edytowany przez 98HeroFan (2013-01-19 16:20:27)

Offline

 

#3 2013-01-19 19:36:22

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Prawda jest taka, że po wyjściu HIV, wszystkie ( włącznie z przed chwilą wymienionym ) następne części były bardzo słabe. Twórcy pominęli wiele ważnych rzeczy, które teraz się odbijają. Grafika 3D ? Oczywiście - tego pragnie "nowa społeczność", ale klimat będzie im ciężko nam zwrócić. Może jeśli wyszłoby parę dodatków do H3, to coś by się zmieniło - mając na myśli : oficjalnych dodatków. Szansa na to jest mała, bo niższa 0 - niestety.

Na przykładzie patrzcie na moją osobę : można rzec, nie ciągnie mnie do tego tak jak kiedyś, czasami zagram jakąś mapę ze znajomymi, ale bardzo rzadko. Dlaczego ? Wydaje mi się, że w tych czasach gry, które się przeciągają już się nie podobają "nowej społeczności". Zobaczcie dookoła : czy wszystkie młodziaki przypominają chociaż w małym w stopniu nas, gdy byliśmy w ich wieku ? Raczej nie. Każdy ma teraz jakieś "bajery" - samo to, że ponad 99,8% społeczności dzisiejszych gimnazjów nie lubi muzyki klasycznej, tylko hip-hop,rap,techno i inne "shity", które w co drugim słowie występuje wulgaryzm.

Wydaje mi się, że to jest właśnie problemem HoM&M. Ludzie którzy grali w H3 ( bo jakby nie patrzeć, to tylko w tą część grało największa ilość "starej społeczności" ) odeszli, ponieważ ile można grać w jedną grę ? - 20 lat ? 30 lat ? Robi się to po prostu nudne. Ale daleko nie trzeba patrzeć. Zobaczcie co się dzieje w sieci : większość ludzi atakuje innych, a samo pojawienie się "trollowania" jest po prostu dziecinne.

Takie jest moje zdanie. Problem polega na dzisiejszej społeczności, która oczekuje coraz więcej, a zapomina o najważniejszych punktach. Twórcy gry muszą spełniać wymagania większości i powstają takie, a nie inne części serii.


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#4 2013-01-19 19:53:56

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2232
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Przesada z tą słabością kolejnych części. Szczególnie czwórki, ale nie traktujcie tej opinii jako pełnowartościową, kilka lat temu przeszedłem do obozu fanów Heroes IV. To jest genialna i przemyślana część, są wady (skasowanie Enroth przede wszystkim), ale bardziej tutaj widzę rozminięcie się z oczekiwaniami fanów, którym starczyłaby trójka z nieco podrasowaną grafiką.

Jak jest w świecie Heroes nie powiem wiele, bo ograniczyłem się wyłącznie do TA, to taki mój zaścianek. Może powinienem był wyjść za róg i poznać więcej tego świata, ale teraz już nie ma na to ani czasu ani chęci. Średnia wieku fanów będzie się zwiększać, roczniki które wychowały się na trójce dorastają, już inne rzeczy zabierają im czas: z Real Life ciężko walczyć, to niczym pojedynek z wiatrakami. Trochę czasu się uda znaleźć, ale spędzanie całych dni? Już nie.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#5 2013-01-19 22:03:20

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6901
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

To prawda, że pod względem marketingowym czwórka była porażką, z której ledwo się wykaraskano. Heroes V dawało pewne perspektywy, jak powiedział Pandrodor - nowe pokolenie chce 3D, więc to był ukłon w ich stronę. Niestety, H6 moim zdaniem to klapa, czego dowody podałem w swoim pierwszym poście. Co ciekawe, inna firma - Firefly Studios - przy dewelopowaniu gry Stronghold nie olała "starszych graczy" i wypuściła kontynuację w 2D obok trójwymiarowej. Czyli da się. Potrzeba tylko minimalnej ilości chęci, a tej Ubisoftowi brakuje. Ubisoft chce robić swoją jakość, zapomnieć o dziele 3DO, aby stać się jedynym słusznym pełnoprawnym właścicielem nazwy.

Pandrodor zwrócił też uwagę na ważną kwestię, o której chciałem powiedzieć na początku, ale uznałem, że skupię się na sednie - a mianowicie o degeneracji młodzieży. Tak to należy nazwać, wstecznictwo sięga szczytów, jestem pewien, że gdybym dzisiaj zaczynał gimnazjum, prawdopodobnie nie byłbym w stanie znaleźć wspólnego języka z równieśnikami. Po prostu na czym innym się wychowałem i to widać także w sieci, także w grach.

Sauron też ma rację. Czas płynie nieubłaganie, niektórym - takim jak ja - trudno się z tym pogodzić, ale z rzeczywistością nie wygramy. Nie mówiłem, że inne części nie mają wartości - owszem, mogą się podobać, jednak widać, że nie przyjęły się tak dobrze jak trójka. I to się już nie zmieni. Nie z tym deweloperem i w dzisiejszych czasach, kiedy komercja bierze górę nad sztuką. Bo tworzenie gier to także swoista gałąź sztuki moim zdaniem.

Miejmy nadzieję, że jeszcze kilka lat będziemy funkcjonować. Postaram się, póki mi czas i siły pozwolą, podtrzymywać TA. Choćby na forum był jeden użytkownik, to jest dla kogo pracować. Gorzej jak i on odejdzie. Wtedy nie ma sensu tego utrzymywać, bo pisanie z samym sobą podchodziłoby pod schizofrenię .http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#6 2013-01-19 22:58:41

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3154
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Czyli Mathias będziesz tu harował bardzo długo, bo ja się nigdzie nie wybieram^^

Offline

 

#7 2013-01-19 23:37:34

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6901
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Co ciekawe, Xeno, nie zmartwiło mnie to, a nawet ucieszyło .http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#8 2013-01-19 23:40:39

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3154
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Zobaczymy za X lat;p

Offline

 

#9 2013-01-20 00:05:32

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6901
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Ciekawe, jak to się potoczyhttp://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#10 2013-01-21 18:59:55

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Jeszcze nic się nie skończyło. Może Heroes VII będzie jeszcze lepszy od III, jezeli w ogóle wyjdzie, a świat M&M się odrodzi ?


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#11 2013-01-21 21:08:30

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Ciężko będzie wzniecić ten klimat ponownie. Tak jak już mówiłem, efekty w naszych czasach są na innym poziomie - a ciężko będzie owe brzmienia przywrócić. Myślę, że niektóre utwory z HIII zna większość (!) graczy z danego okresu czasowego. Osobiście melodia, jaka mi została w uchu, to ta, która uruchamia się podczas teleportu do podziemi/na ląd - nie wiem dlaczego, ale tak jest. Wykonawcy nowych utworów do najnowszych części HoM&M starają użyć jak najwięcej elementów, by "poprawić" jakość głosu, chociaż według mnie HIII ma najlepszą ścieżkę dźwiękową z całej sagi - myślę, że nie tylko ja. Co mi się podoba w V ? Jeden utwór : "Sylvan Town theme" - jedyny ze wszystkich części, jakie grałem.

Istnieje szansa, że Ubisoft ( a raczej MUSZĄ ) spróbować odnowić fabułę, wraz z niektórymi postaciami. Trzeba zauważyć, że liczba kupujących nowe części znacznie maleje wraz z każdą kolejną wydaną. Niedługo dojdzie do momentu, w której produkcja kolejnych części nie będzie się opłacać...


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#12 2013-01-23 00:01:41

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1044
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Faktycznie kleski kolejnych czesci zmniejszyly ilosc milosnikow .
Szczegolnie szkoda IV bo jest tam sporo stworow tylko za malo zamkow i nie mozna nimi pograc . Jeszcze ze 2-3 zamki a bylo by super .
Nie wyrobili czasowo ...
V to juz inna seria . Nazwa nawet inna . A VI to porazka . Dziwactwo .
Nic dziwnego ze nie powstal zaden portal . W tej sytuacji nie bedzie nowych ludzi przez pare lat  i to trzeba przyjac . Zatem musimy przyjac kurs na przetrwanie . Nie robic wielkich akcji bo nie przyniosa skutku . A tylko zniecheca . Mniejsze akcje mniej wysilku . Czekamy na VII i miejmy nadzieje ze nie bedzie to Ubisoft . Przydala by sie jakas ulepszona III w 3D  . Zeby ja mozna konwertowac w 2D . Faktycznie teraz musi byc szybciej . Juz nikt nie bedzie kampanii w ktora gra sie 20 dni . Ja tez juz nie moge tyle siedziec co 8 lat temu .
Ale odnowiona VII moze przyniesc fale . I wtedy sie rozwiniemy .
Co do uzytkownikow to ja tu jestem najdluzej . Od poczatku prawie . I nie zamierzam odejsc . Poza tym prawdziwa sztuka nie ginie a zycie trwa wiecznie . A na tamtym swiecie beda tacy herosi jakich chcemy i bez czekania na firme ! To co tu to nic ! Zatem bez obaw !

Offline

 

#13 2013-01-24 18:01:42

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Chyba nikt nie zamierza odchodzić z forum .


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#14 2013-01-25 16:24:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6901
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Wiesz, Deferdus, mógłbym Ci wymienić całą listę osób, które zarzekały się, że tego forum nie opuszczą, a po których teraz nie ma śladu. I to nie tylko z powodu "bo mi się znudziło", choć takich faktycznie jest najwięcej. Studia, praca, życie zmuszają nas do zmian w funkcjonowaniu, rezygnacji z przyjemności, nowelizacji systemu wartości. Osób, które odeszły z forum jest zdecydowanie więcej niż obecnie piszących, bez wątpienia. A przecież są i tacy, którzy tylko raz na jakiś czas wpadają, niewiele lub nic nie piszą i pewnie wkrótce także nas opuszczą. Także we wszelkie deklaracje coraz trudniej uwierzyć .

Czy H7 będzie lepszy od trójki, czy w ogóle wyjdzie, to ogromny znak zapytania. Ja wątpię, by Ubisoft był w stanie odrodzić sagę. Oni tego najwyraźniej nie czują.

Słuszną rzecz zauważył Pandrodor:

Istnieje szansa, że Ubisoft ( a raczej MUSZĄ ) spróbować odnowić fabułę, wraz z niektórymi postaciami. Trzeba zauważyć, że liczba kupujących nowe części znacznie maleje wraz z każdą kolejną wydaną. Niedługo dojdzie do momentu, w której produkcja kolejnych części nie będzie się opłacać...

I właśnie to jest konsekwencja klęsk kolejnych odsłon serii...


Baronie, pomysł H3 w trójwymiarze to nie są "mniejsze akcje", tylko potęzniejszy projekt niż wydanie kolejnej części . Wątpię, by ktokolwiek się na to zdecydował, zważywszy że fani trójki często nie lubią tej serii w 3D i wolą dwuwymiarowy klasyk. Lepiej tworzyć na bazie, jaką mamy. HotA, VCMI, niegdyś WoG, nawet Forge... cokolwiek, byle odświeżyć grono fanów tej gry.

Na koniec mojego postu zamieszczę cytat z posta Barona, który niech będzie moją konkluzją na tę chwilę:

(...) prawdziwa sztuka nie ginie a zycie trwa wiecznie (...)http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#15 2013-01-25 23:31:09

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1044
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Taka maksyma ponadczasowa mi wyszla .
Z tym H3 na 3D to mi chodzilo aby wszystko wziac z H3 wiec sa juz gotowe koncepcje a tylko dodac trzecie D . Wydaje mi sie to tansze niz robienie 3D z niczego i od poczatku opracowywanie jednostek . Oczywiscie trzeba by eliminowac bledy . Typu koniecznosc cotygodniowego lazenia po mlynach i wiatrakach . To meczy . Zatem wziac to co dobre . Bylby klimat byla by i kasa . Ubisoft robi komerche nie sztuke . Niestety tutaj jest sciana . Albo artysci albo bankierzy . Bankierzy nie stworza sztuki . To trzeba kochac ten swiat . Nie ma innej recepty .

Offline

 
  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?
Rangi i tytuły
Zobacz: Komnata Prestiżu

Ludność cywilna
Włóczęga
Przybysz
Obywatel

Armia Królewska
Rekrut
Szeregowiec
Tropiciel
Wojownik
Dowództwo
Generał
Heros

Władze
Strażnik
Hetman
Król
Ranga karna
Przestępca
Nasi Sojusznicy
Zobacz: Sala Tronowa

Akademia Wojny - Heroes of Might and Magic III
Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic.
www.disciples.pl
Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Zapraszamy na nasz portal gamingowy
Zobacz: e-Gildia Graczy

e-Gildia Graczy
Odwiedź także nasz profil na Facebooku!
Motta naszych użytkowników
Zobacz: Hala Sław


Zaprzyjaźnione kanały YouTube
Kanał MJOdorczuka
I tak nie ogarniesz...

Kanał Xena
Co tu dużo mówić?Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wpoznaniumasaz.pl mezoterapia poznań materace hilding proste-zaproszenia-slubne.eu pies bloodhound cena