Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2009-03-14 21:00:54

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Hmmmm... Magazyn zasobów to dla mnie normalka, 5k. $, zwłaszcza w Cytce, zdobywa się bez problemu, bo miasto tanie i szybkie do rozbudowy. Powolna to ona na pewno nie jest: w porównaniu z Entem, badziewiem z Wż to sprinterka A i bez tego porównania nie można powiedziec, aby była niezwykle powolna.
Dalsza treść Twego posta, Koragg(o morale), mija się ze wszystkim, co mówiłeś odnośnie morale, Dowodzenia, itd. Sam teraz przyznajesz, że morale jest ważne, bo niskie może sparaliżować, a wysokie - daje niezłą premię. A więc widzę tu pewną niekonsekwencję. Osobiście podzielam Twe zdanie, jednak ja cały czas powtarzam, że morale jest bardzo ważne.
Potem, do końca, już nie mam pytań.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#52 2009-03-14 21:57:41

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Morale jest stosunkowo ważne, z tym że branie dowodzenia z góry to wg mnie błąd. Jest mnóstwo artefaktów od tego, a warto zauważyć, że każda żywa jednostka ma +1 morale, gdy mamy armię tylko z danego miasta. Żeby mieć ujemne morale, to trzeba się postarać, czyli mieszać armię ile wlezie, lub dawać do niej nieumarłych. Minotaury z kolei można mieszać do woli, nawet nieumarli ich nie przerażają, zawsze mają szansę na dodatkowy ruch.

Offline

 

#53 2009-03-14 22:38:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Nigdy nie mówiłeś, żeby morale miało dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie. Raczej mówiłeś, że dla +12,5% szansy na podwójny atak nie ma co się wysilać.
Tak, ma +1, ale wystarczy byle co(walka z upiornymi smokami, zbesztanie grobu wojownika, czy choćby dodanie do armii jednostki z jakiegoś innego miasta), by te morale osłabić. Na ujemne tak naprawdę wystarczy jedna pomyłka - a mianowicie wejście do pustej krypty, pustego grobu wojownika, puszki pandory z wredną niespodzianką. No, ale zgadzam się właściwie z Tobą .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#54 2009-03-29 18:07:41

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Najlepszy jest minotaur. Ma najlepsze staty, zadaje najlepsze obrażenia, jest całkiem szybki i nigdy nie ma ujemnego morale. Jest to naprawdę zabójcza jednostka, która konkurować może nawet z jednorożcami (oczywiście uwzględniając przyrost), zaś jak na swoją niewątpliwą potęgę nie trzeba wydawać na niego fortuny. Nie trzeba też żadnych bzdetów, w stylu magazynu itp.

Offline

 

#55 2009-03-30 17:23:48

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Drago napisał:

Najlepszy jest minotaur. Ma najlepsze staty, zadaje najlepsze obrażenia, jest całkiem szybki i nigdy nie ma ujemnego morale. Jest to naprawdę zabójcza jednostka, która konkurować może nawet z jednorożcami (oczywiście uwzględniając przyrost), zaś jak na swoją niewątpliwą potęgę nie trzeba wydawać na niego fortuny. Nie trzeba też żadnych bzdetów, w stylu magazynu itp.

Ok, ja rozumiem, ze Minotaur Krolewski jest bardzo dobra i silna jednostka, ale nie przesadzajmy , zeby od razu porownywac do Jednorozca Bitewnego... przeciez on ma ponad dwa razy wiecej HP.... a i sila (i zdolnosciami) wcale Minotaurowi nie ustepuje.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#56 2009-03-30 21:14:05

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

przeciez on ma ponad dwa razy wiecej HP

A co kogo obchodzi jedna jednostka, skoro minotaur ma większy przyrost?

Przedstawia się to tak:

Minotaur:

Atak: 15 x 6 = 90
Obrona: 15 x 6 = 90
Dmg: 12-20 x 6 = 72-120
HP: 50 x 6 = 300
Szybkość: 8
Cena: 575 x 6 = 3450

Jednorożec:

A: 15 x 4 = 60
O: 14 x 4 = 56
Dmg: 18-22 x 4 = 72-88
HP: 110 x 4 = 440
S: 9
Cena: 950 x 4 = 3800

Chyba fani jednorożców są trochę zdruzgotani... Tak, przyrost tygodniowy minotaura ma o 30 ataku więcej, o 34 obrony więcej, zadaje takie same minimalne obrażenia, ale maksymalne ma o 32 większe, jest też tańszy. Jednorożec ma wprawdzie więcej HP (jednak róznica 140 HP nijak ma się do ogromu różnicy w ataku/obronie/obrażeniach dla minotaura), jednorożec jest też o głupi punkcik szybszy, co nie robi praktycznie żadnej różnicy.

a i sila (i zdolnosciami)

Ustępuje i siłą i skillami, bo zawsze pozytywne morale jest więcej warte, niż oślepienie, które wchodzi bardzo rzadko. Tak więc minotaur jest lepszy od jednorożca, a jest to przecież jednostka piątego poziomu. To chyba świadczy najlepiej o potędze tej jednostki, a skoro potrafi pobić dobrą jednostkę szóstego poziomu, to nad rywalami z poziomu piątego nawet się nie ma co zastanawiać.

Offline

 

#57 2009-03-31 13:00:37

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

A Wielka Gorgona ?
Dam 2 zdjęcia z Akademii Wojny :

http://img147.imageshack.us/img147/5092/gor.png

http://img147.imageshack.us/img147/7128/mino.png


Gorgona ma bardzo dobre umiejętności. Ma mniejszy atak, ale nadrabia to dobra obrona. Gorgonę ciężko zabić, wyrządza bardzo dużo szkód.


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#58 2009-03-31 15:33:19

Rozbójnik

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 240
Miasto: Wrota Żywiołów
Jednostka: Feniks
Bohater: Monere

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Drago napisał:

Chyba fani jednorożców są trochę zdruzgotani... Tak, przyrost tygodniowy minotaura ma o 30 ataku więcej, o 34 obrony więcej, zadaje takie same minimalne obrażenia, ale maksymalne ma o 32 większe, jest też tańszy. Jednorożec ma wprawdzie więcej HP (jednak róznica 140 HP nijak ma się do ogromu różnicy w ataku/obronie/obrażeniach dla minotaura), jednorożec jest też o głupi punkcik szybszy, co nie robi praktycznie żadnej różnicy.

Dawno nie czytałem aż takiej bzdury... Mnożenie ataku i obrony, nie widzisz chłopie, że się kompromitujesz?
Jednorożec bitwny, obrażenia średnie: 80 Minotaur: 96 (ze statów w pojedynku bezpośrednim +5%, czyli 105)
HP sumaryczne to dla jednorożca 440:300 dla jednorożca. Minotaur zadaje ~31% lepsze obrażenia (mogą zachodzić , ale ma o ~46% mniejsze HP. Dochodzi 1 punkt szybkości który w tym wypadku faktycznie niewiele znaczy (ale zawsze coś), skille są porównywalne ze wskazaniem na jednorożca. Jak dla mnie jednorożec jest ewidentnie lepszy, nie jest to jakaś wielka różnica, no ale to co napisał Drago... Bez obrazy, ale żal czytać.


http://images41.fotosik.pl/168/c448499217b4634b.jpg

Offline

 

#59 2009-03-31 17:32:52

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Rozbójnik napisał:

Mnożenie ataku i obrony, nie widzisz chłopie, że się kompromitujesz?

Sam się kompromitujesz... Minotaur ma większy przyrost, co jednoznacznie oznacza, że jego atak/obrona/obrażenia są wyższe...

Rozbójnik napisał:

skille są porównywalne ze wskazaniem na jednorożca

Nie. Wysokie morale jest lepsze.

Rozbójnik napisał:

mogą zachodzić , ale ma o ~46% mniejsze HP.

Dodatkowo zmniejszone przez wyższą obronę u minotaura...

Rozbójnik napisał:

jednorożec jest ewidentnie lepszy, nie jest to jakaś wielka różnica

Nie ma to jak mówić coś, a po przecinku temu zaprzeczać...

Offline

 

#60 2009-03-31 18:07:06

Rozbójnik

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 240
Miasto: Wrota Żywiołów
Jednostka: Feniks
Bohater: Monere

Re: Najlepsza jednostka 5. poziomu...

Wiesz jak się liczy obrażenia? Wygląda na to, że nie, bo gdybyś wiedział, to byś takich idiotyzmów nie wypisywał. Obrażenia i hp możesz mnożyć, proszę bardzo. Ataku oraz obrony nie.
Napisałem, że jest ewidentnie lepszy. Ewidentny = oczywisty. W przypadku jednostek o podobnym zastosowaniu (ba, niemal identycznym), na podstawie statów można określić, która jest lepsza. Widać, że jednorożec jest lepszy, a to, że różnica nie jest duża, to inna sprawa. Gdzie tu jest sprzeczność?
1 punkt obrony wziąłem pod uwagę wcześniej i to z korzyścią dla minosa (wziąłem bezpośredni pojedynek, dając minosowi 5%. W oparciu o walkę z neutralami 15+ ataku wychodzi tak samo, z gorszymi jednorożec wypadłby lepiej).
Wolisz 12,5% szansy na dodatkowy ruch, mając stosunkowo prostą możliwość nadrobić to w inny sposób z tym samym efektem, czy też 20% szansy na oślepienie przeciwnika. Skoro Ty mówisz, że pierwsze lepsze, to nie ma czego komentować...


http://images41.fotosik.pl/168/c448499217b4634b.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora