Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#41 2009-02-16 18:22:03

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cytadela vs Inferno

Doskonale wiem, ale taki Czart i jego rzekomo cudowna zdolnosc moze sie
schowac przy zdolnosci, statach, obrazeniach i zabojczemu spojrzeniu Wielkich
Gorgon. A zeby w czasie jednej bitwy wskrzesic zaledwie 50 NIEULEPSZONYCH
Demonow potrzeba miec przynajmniej 50 Czarcich Lordow no i jeszcze poswiecic
dosyc duzo innych jednostek.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#42 2009-02-16 18:33:20

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cytadela vs Inferno

"Na dodatek ulepszenie gorgony jest niezwykle kosztowne." - A zeby ulepszyc
Czartow na Czarcich Lordow to niby jest za darmo? Trzeba miec zbudowany
drugi poziom gildii magow, a sam koszt ulepszenia siedliska jest drogi.

10% szczescia? -To przy jednej Gorgonie, wiec widze ze nie wiesz jakie sa
szanse na Zabojcze Spojrzenie i przy jakiej liczbie Gorgon. A Wskrzeszanie
Czarcich Lordow to jest niby czesta umiejetnosc? - Jedno wskrzeszenia na
cala walke. Cytadela jest po prostu lepsza.

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2009-02-16 18:35:47)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#43 2009-02-16 18:44:51

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Cytadela vs Inferno

,,A gdzie to jest napisane? Farmowanie w grze jest i nie mam zamiaru go pomijać."
Nigdzie, to się przyjęło i tak jest. Chcę tylko powiedzieć, iż umiejętność farmingu demonów to umiejętność CZARTA, demon jako jednostka jest cienki, zaprzeczyć nie możesz.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#44 2009-02-16 19:06:26

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cytadela vs Inferno

Anubis napisał:

Demon jest ogólnie średni, ale dużo lepszy od żywiołaka i pegaza. Niemniej farmowanie demonów jest nieodłącznym elementem Inferno i będę je przywoływał przy porównywaniu jednostek.

O nie kolego, przywolywac farmowanie to Ty mozesz ale przy porownywaniu "cos" vs. CZARCI LORD, bo to jego zdolnosc, a nie zadnej innej jednostki Inferno, chyba ze chcesz do kazdej jednsotki Inferno przywolywac - Twoja sprawa, ale obawiam sie, ze nie bedziesz brany zbytnio powaznie pod uwage.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#45 2009-03-08 20:47:41

David

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 2

Re: Cytadela vs Inferno

Gorgona zmiecie czarty razem z przywołanymi demonami
a szansa na zabójczy wzrok zależy chyba od ilości gorgon i poziomu jednostek które atakuje, więc jak ma się szczęście  można kilkoma zabić  całą hordę czartów, a co będzie jak czarci będą walczyć bez materiału na demony? nie mają żadnych szans.

Offline

 

#46 2009-03-08 20:50:48

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Cytadela vs Inferno

David napisał:

a szansa na zabójczy wzrok zależy chyba od ilości gorgon i poziomu jednostek które atakuje

Tylko i wyłącznie od ilości gorgon. Zapraszam tu: http://herosy3.pun.pl/viewtopic.php?id=610

David napisał:

można kilkoma zabić  całą hordę czartów

No właśnie nie można. Gorgon musi być podobna liczba, żeby ujawniły się skutki spojrzenia, gdy czarty mają średnią przewagę liczebną, to gorgona idzie w odstawkę

Offline

 

#47 2009-03-09 19:07:52

David

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 2

Re: Cytadela vs Inferno

Ale jest strach przed posyłaniem silnych jednostek na gorgony takich jak smoki,behemoty,feniksy itd.  dlatego lepiej je zabijać chochlikami

Offline

 

#48 2009-03-10 17:44:00

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cytadela vs Inferno

David napisał:

Ale jest strach przed posyłaniem silnych jednostek na gorgony takich jak smoki,behemoty,feniksy itd.  dlatego lepiej je zabijać chochlikami

Aha... ciekawe.... Tylko, ze takie cos nie ma sensu - zeby zabic silny oddzial Gorgon, trzeba kilkaset Chochilkow, bo tak, to Gorgona odda i po chlopie .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#49 2009-03-10 19:19:37

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Cytadela vs Inferno

Wystarczy mieć gargulce/golemy, lub coś nieumarłego i gorgona nic nie może zrobić spojrzeniem. Wampiry spokojnie mogą załatwić gorgony, bo te drugie nie zabiją nigdy spojrzeniem, a gorgona jest żywą jednostką i wampir może z niej wyssać życie. Podobnie można bez obaw zaatakować upiornym smokiem, gorgona spojrzeniem nie zabije.

Jeśli chodzi zaś o Inferno, to bez obaw atakujemy sfarmowanymi demonami - gorgona zabije może te kilka jednostek spojrzeniem, ale demony zazwyczaj mają dużą przewagę liczebną. Można też odczekać rundę diabłem, a potem zaatakować bez kontry i w pierwszym ruchu następnej tury - wrócić pod swoją armię, bo Cytadela nie ma szybszej jednostki od diabła i można taki manewr przeciwko temu miastu zastosować.

Offline

 

#50 2009-03-22 19:48:58

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Cytadela vs Inferno

1. Raz mi się zdarzyło, że gdy grałem sobie w pojedynczy scenariusz to podleciałem wampirami do meduz. Meduzy oberwały. Jak doszła ich kolej to odpowiedziały i UWAGA zmieniły mi wampiry w kamień. Na sam widok mi szczęka opadła. Nie wiedziałem, że to możliwe! ( Nigdy to mi się nie stało, a parę lat już gram) Sorki za offtop.
2. Co do tematu, to gnoll spokojnie wykończy najsłabszą po rusałce jednostkę I poziomu. Wszystko ma gnoll lepsze.
3. Jaszczuroludzie vs Magogi: tu już sprawa poważna. Magogi mają kulę ognia, a jaszczury dobrą obronę i obrażenia. Sympatia dla cytadeli mówi mi, że jaszczury wygrają, ale niech będzie remis. ( niech będzie trochę obiektywności)
4. Ważki są szybsze od cerberów, pierwsze zadadzą cios, osłabiają i ściągają zaklęcia z wrogów. Do tego mi szybko nie padają. Brak kontrataku i staty robią swoje u cerberów, ale ważki są lepsze.
5. To farmowanie demonów też powinno być zakazane, jednak uszanuję wolę większości. Bazyliszki mają dobre staty, zmieniają w kamień. Średnie demony mają problem. 
6. Gorgony ze swoim spojrzeniem zabiją czarty, których potrzeba wielu, by wskrzesiły sporo demonów. Gorgony są bardziej wytrzymałe i mają lepsze staty. Pieniędzy potrzeba trochę na każdą jednostkę, więc ten argument nie ma wartości.
7. Wiwerny mają w miarę porządna wytrzymałość , są szybkie jak ifryty i zatruwają, co nieco utrudnia ifrytom sprawę. Jednak ifryty też są dobre ze swoimi zdolnościami, więc remis, może się różnie zdarzyć.
8. Arcydiabły vs Hydry Chaosu. Hydry są bardziej wytrzymałe, mają atak paroma głowami, a staty nie są tragiczne. Diabły powstrzymują kontratak, są super szybkie i dają -1 do szczęścia. ( na ogół to nic nie daje) Mają niezłe dmg. Tutaj też remis.

Dobrzy bohaterowie:
Cytadela: Bron ( Bazyliszki), Wystan ( jaszczuroludzie), Tazar ( płatnerstwo), Corbac ( ważki, bardzo je wzmacnia), Alkin ( gorgony)
Inferno: oddaję honor, mają nawet dobrych, np. Nymus ( Czarty), Rashka ( Ifryty)

Ceny budowy:
Cytadela potrzebuje głównie sporo drewna ( głównie na jego brak czasem narzekam, jak tartaków mało), Inferno siarki i rtęci, więc tutaj trochę przewagę ma Cytadela, ale temat jest do dyskusji.

Co do magii, to Inferno ma gildię 5 lvl, a Cytka tylko 3, więc tutaj przewaga Inferna, chociaż magowie Cytki też sobie radzą jak mogą, bo najważniejsze spelle są. Bez Ostrza Armaggedonu i tak nikt armaggeda nie rzuci.

Wniosek: Cytadela jest lepsza, ale Inferno też nie jest tragedią.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Sauron (2009-03-22 19:52:22)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora