Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#41 2009-01-15 18:20:39

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Elf vs Gryf

To ja jeszcze raz wyjasnie - Szare Elfy sie bardziej przydaja w BASTIONIE, niz Gryfy Krolewskie w ZAMKU. To znaczy, ze bez Szarych Elfow trudniej by bylo wygrac Bastionowi, niz Zamkowi bez Gryfow - a chociazby dlatego, ze to jedyna jednostka strzelecka Bastionu. Wiec Szare Elfy sa bardziej przydatna jednostka, niz Gryfy Krolewskie.

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2009-01-15 18:21:24)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#42 2009-01-15 19:44:37

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Elf vs Gryf

Gryf to jedyna jednostka dobra, którą lubię, a wszystko z powodu ich niezwykłej waleczności. Kiedy tylko nadarzy mi się okazja do rekrutacji gryfów, to nigdy jej nie przegapię, bo jest to jednostka, która w wirze walki zawsze kontratakuje i jest wytrzymała, a ponadto szybka i na dodatek latająca. Tylko cerbery mogą wyprzeć gryfy, elfy nie mają większych szans.

Offline

 

#43 2009-01-16 00:11:40

Król Duch

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 26

Re: Elf vs Gryf

Tak, chyba że zostaną np. zasłonięte. Wtedy zarówno z gryfów, jak i cerberów zostaje kupa piór i przestrzelona psia obroża. To jasne, że elfy trzeba zasłonić - nie jest to takie znowu trudne, za to daje potężny atut w bitwie, a już w bitwie przeciwko jednostkom walczącym wręcz (jak gryfy) daje przy równych proporcjach gwarancję wygranej. Elfy atakują DWA RAZY, a atak mają bardzo mocny. Już to mówiłem, ale widać niektórzy piszą posty nie czytając tego, co już zostało napisane... Więc powiem raz jeszcze: szary elf przy optymalnych warunkach działania jest jednostką dużo lepszą niż jakakolwiek inna j. 3 poziomu przy optymalnych warunkach działania. A dobry gracz jest od tego, by stworzyć optymalne warunki działania. Wynik? Dobry gracz największy pożytek ma na 3 poziomie z elfów = elf ma największe możliwości.

Offline

 

#44 2009-01-16 17:13:57

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Elf vs Gryf

No to "Krolu Duchu", ja mam takie samo zdanie jak Ty i juz cos tez o tym wspominalem, ze Szare Elfy sa bardziej PRZYDATNA jednostka na polu bitwy, niz chociazby Gryfy.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#45 2009-04-21 23:41:10

sebox27

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-12
Posty: 91
Kampania: Niech żyje Królowa, Eliksir Ży
Bohater: Crag Hack

Re: Elf vs Gryf

Wedlug mnie lepsze sa Gryfy, ale jak<_>by tak zrobic test w paczce, tzn. powiedzmy 1000 elfów vs 1000 gryfow, to znacznie wygraja elfy, ale ja wole gryfy... Nie wiem czemu, ale !jakos bardziej je wole! (Zen-Aku: Nie można czegoś "bardziej woleć", można tylko coś bardziej lubić. Nie policzę Ci tego. Wyjątkowo...) i dla mnie sa silne...

Zen-Aku edit: 5 pkt. * 2 + 2 pkt. * 6 = 22 pkt. Upomnienia nr [3] i [4].

Offline

 

#46 2009-04-22 21:00:46

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Elf vs Gryf

Gryfy są mocniejsze w statach, ale pod kątem użyteczności w bitwie, to obie są przydatne. Gryf szybki, mocny, lata, a elf to mocniejsza wersja kusznika i jedyny strzelec Bastionu, więc dla mnie te jednostki są właściwie remisowe.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#47 2009-04-23 15:34:19

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Elf vs Gryf

Sauron napisał:

Gryfy są mocniejsze w statach, ale pod kątem użyteczności w bitwie, to obie są przydatne

Tak! Nigdy nie wiedziałem jak to powiedzieć, toteż w 100% się zgadzam.
Ale, mimo wszystko, Gryf jest mocniejszy w statach, dlatego nadal uważam, że jest lepszy :>

Offline

 

#48 2009-05-12 19:50:04

Olowkos

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-05-12
Posty: 22
Miasto: Forteca
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Tytan
Bohater: Piquerman

Re: Elf vs Gryf

Gryfy w 2 ruchach dolatują do elfów, ale elfy przez 1 ruch na początku strzelają, ale dopiero, jak gryf podejdzie, bo gryfy są szybsze i zaczynają, czyli elfy zadają z 40 PŻ za cios za 100 % mocy, a gryf ma 45-60 gdzieś tak, czyli>,< jak gryf>,< by nie miał szczęścia, to by w drugim ruchu walnął elfa słabo, a elf kontra i prawdopodobnie>,< by elf wygrał. Ale to zależy, czy gryf ma szczęście, jak ma szczęście to wygra, a jak nie, to przegra.

Zen-Aku edit: Radzę się nauczyć pisać po polsku, bo ten post to jedna wielka tragedia. Po raz pierwszy i ostatni wybaczam Ci to, bo jesteś nowy na forum, ale następnym razem na edicie się nie skończy, więc radzę się poprawić.

Offline

 

#49 2009-05-12 22:14:36

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Elf vs Gryf

Olowkos napisał:

Gryfy w 2 ruchach dolatują do elfów

Robią kamikadze, biorąc pod uwagę obronę Bastionu? Chyba podziękuję.

Olowkos napisał:

ale elfy przez 1 ruch na początku strzelają, ale dopiero, jak gryf podejdzie, bo gryfy są szybsze to zaczynają

Bez komentarza... Jeśli nawet uznamy głupią sytuację, że mamy tylko gryfy, a wróg elfy (i tak niemalże nigdy czegoś takiego nie będzie, ale czysto teoretycznie można założyć), to mając szybszą jednostkę czekam, elf zadaje połowę obrażeń, a potem gryf ma dwa ruchy pod rząd, bo jest najszybszy na polu walki...

Olowkos napisał:

a elf kontra i prawdopodobnie, by elf wygrał

Co? Kontra od elfa? Z ogromną karą w walce wręcz? N/c...

Olowkos napisał:

Ale to zależy czy gryf ma szczęście, jak ma szczęście to wygra, a jak nie to przegra.

A ja mówię, że testy są wyjątkowo żałosne i głupie, bo nic nie mają do prawdziwej gry. Różnie z tymi jednostkami bywa, dla Bastionu elf jest niezbędny, zadaje też duże dmg, ale szybko pada. Gryf to jednostka szturmowa z dobrymi skillami (ale cerber i tak lepszy), która najczęściej ma za zadanie męczyć strzelców wroga, przy czym gryf jest też silny. Wolę gryfa, ale nie jest to jakaś duża przewaga - po prostu minimalna, bo obie jednostki są bardzo przydatne.

Offline

 

#50 2009-05-13 17:21:07

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Elf vs Gryf

Niby Gryf jest lepszą jednostką (to fakt), ale trzeba też na to spojrzeć z innej strony - Szary Elf NIGDY nie jest osamotniony - ma obstawę Entów i Krasnali. Więc ta kara za walkę wręcz u Elfa nie jest moim zdaniem jakimś ogromnym minusem.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora