Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2018-11-05 01:42:38

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Hibernacja forum

Witajcie.

Być może jest to ostatni post na forum, jednak z różnych względów wypada go napisać. Jak wszystkim dobrze wiadomo, forum jest martwe od dłuższego czasu. Mniej więcej w okolicach Mistrzostw Polski miały miejsce ostatnie dyskusje, później już w zasadzie wymarło. Nie chcę zwalać winy na cokolwiek, bo fakt faktem, że formuła Tajemnic Antagarichu wyczerpała się już dawno. Miałem co prawda w planach realizację kilku projektów, takich jak kampania forum, jednak brak aktywności mocno zdemotywował mnie do dalszych działań. Co zaś najważniejsze, od około roku nie mam już żadnych nowych pomysłów, jak można by poprawić jego sytuację. Można powiedzieć, że mój potencjał jako administratora również się wyczerpał.

Chciałbym podziękować wszystkim aktywnym użytkownikom forum na przestrzeni tych ponad dziesięciu lat wspólnego pisania. W szczególności słowa uznania należą się tym, którzy pozostali z nami do samego końca. Obiecałem, że pozostanę na forum do czasu odejścia ostatniego użytkownika. Od dłuższego czasu w zasadzie nikt się tu już nie pojawia, więc uważam, że słowa dotrzymałem. Będę wiązał z Tajemnicami Antagarichu wiele bardzo pozytywnych wspomnień i bardzo żałuję, że nasza przygoda się skończyła. Czegoś zabrakło na dłuższą metę, choć i tak sporo nam się udało osiągnąć.

Jako swego rodzaju pomnik na cześć forum powstał dział Heroes 3 na serwisie e-Gildia Graczy. Publikacja materiałów powoli dobiega końca, więc niebawem zostanie on poskładany w całość. Będę dalej tworzył misje do Heroesów i chętnie od czasu do czasu z kimś zagram.

Wiele rzeczy chciałem napisać w wiadomości pożegnalnej, ale gdy przychodzi co do czego, to trochę brakuje słów . Może więc poprzestanę na tym, że rezygnuję z dalszego czynnego administrowania forum i przechodzę wraz z nim w stan hibernacji. Oznacza to, że nie wykluczam powrotu w lepszych czasach, aczkolwiek nie robię sobie zbyt dużych nadziei.

Życzę każdemu odwiedzającemu wszystkiego dobrego. Treści na forum pozostają niezmienione, dalej można pisać, jeżeli kogoś najdzie ochota, a ja będę od czasu do czasu wpadał. Najciekawsze materiały są już w dużej mierze zamieszczone na e-Gildii, więc nie zginą. Jeżeli ktoś chciałby zaangażować się w ten projekt, zapraszam.

Pozdrawiam raz jeszcze,
Mathias.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2018-11-06 21:19:53

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Hibernacja forum

Myślę, że możemy funkcjonować na doskok. Istotnie zostali tylko starzy znajomi a oczywiscie z uwagi na to ze pokonczyli szkoly i pracuja pewnie to nie maja juz tyle czasu.
Wszystkie fora przechodza kryzys. Dziala juz tylko chyba heroescommunity bo i na rosyjskich forach cisza.
Seria tez obecnie zamrozona. To nie sprzyja przychodzeniu nowych graczy.
Zobaczymy co przyniesie przyszlosc.
Nie powstalo jakies mnostwo swietnych nowych gier. HIII to nadal arcydzielo i nie widze konkurencji specjalnie. Zatem to nie jest martwa gra! Stad warto trzymac forum.

Offline

 

#3 2018-11-29 10:17:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Hibernacja forum

Ogólnie też trzeba powiedzieć, że przez wady serwera zostaliśmy z tyłu za konkurencją, a jednak w sytuacji gdy mamy dynamiczny rozwój mediów społecznościowych, z tradycyjnych forów przetrwają tylko te najlepsze. Niestety, nie mam dostępu do serwera FTP tutaj, ile się dało za pomocą chałupniczego CSS/JS, tyle wrzuciłem. Ale pewnych rzeczy nie przeskoczę, jak np. braku certyfikatu SSL czy niedostosowania szablonu do urządzeń mobilnych. Sama technologia PunBB to przeżytek (w stopce widać, że tę wersję przestano rozwijać 10 lat temu), a obiecanego FluxBB nie zainstalowano. Do tego swego czasu pun z hukiem stracił świetne pozycje w Google, a nasze forum było zgłaszane jako noszące złośliwe oprogramowanie i w efekcie straciliśmy niemal zupełnie "wyszukiwalność".

Na to nałożyła się kurcząca społeczność, porażki marketingowe Ubisoftu, specyfika środowiska Heroes (przez długie lata trwała agresywna konkurencja, mimo że nikt się do tego wprost nie przyznawał), a także sporo błędów własnych - zarówno ogólnych (np. nieudane przenosiny na serwer, projekt zjednoczeniowy), jak i personalnych. Nie zainwestowałem też należycie w promocję na portalach typu YouTube czy Facebook.

W efekcie w sumie obecnie forum faktycznie ma niewiele do zaoferowania poza względami sentymentalnymi i archiwalnymi. Dobrze, że udało się część "dziedzictwa" rozwinąć w ramach egildii. Jednak czasy burzliwych i nieraz naprawdę wciągających dyskusji minęły i chyba nie wrócą. Szkoda, ale z drugiej strony trzeba patrzeć do przodu.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2018-11-29 21:47:44

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Hibernacja forum

No niestety teraz rolę forum przejął facebook i komunikatory np. discord.

Offline

 

#5 2018-12-04 00:40:57

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Hibernacja forum

Na roznych fejsbukach trudno cos wiecej wpisac niz krotkie zdanka. Nie da sie z sensem o Herosach tak dyskutowac.
Szkoda tez ze padla strona Kroniki Heroes. Miala juz troche tresci. Co do wyszukiwarek to jestesmy w pierwszej 10 gdy wpiszecie heroes 3 forum. Czyli nie ma tak ze nie da sie znalezc! Konkurencja stron to byl odlot debili. Zamiast sie cieszyc ze takie bogactwo chcieli je zniszczyc. Coz czlowiek jest idiota. Teraz jednak wszyscy cienko przędą. Wiec nie ma co sie zalamywac.

Offline

 

#6 2018-12-04 10:34:07

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Hibernacja forum

"Forumowanie" z Heroes było w Polsce modne 10 lat temu i w okolicach. Chyba się robimy po prostu za starzy na takie rzeczy, szkoda w sumie. Bym się bardziej przyłożył do recenzji na e-gildii albo newsów, tyle ostatnio było ciekawych tematów jak wtopy Blizzarda i Bethesdy. Może spróbuję szczęścia na heroes community, bardziej "ogólnoświatowe" forum no i zawsze szukam okazji do rozmów w językach obcych.

Ma ktoś tam konto?

Ostatnio edytowany przez Sauron (2018-12-04 10:35:07)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#7 2018-12-08 21:18:23

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Hibernacja forum

Mam ale mi wycieli wpis za ,,rasizm".
Heroing oing Maing aing Maging
Taki wpis usunal porzadkowy jako wykroczenie przeciw rasie chyba zoltej?
Od tego czasu juz nie pisze bo taki lewacki swiryzm przekracza granice wszelkie.
...
Istotnie slysze ze fora to starocie! Teraz jest insta itp. Bo juz fejs i twit tez za chwile beda retro.
Forumowanie bylo z czasow Xtra Klasyki gdzie masy ludu zapoznaly sie z klasykami. Mielismy fale mlodziezy.
Teraz to juz mobilnie lub Steam. Nawet EScrollsy maja padłe strony.
Teraz dyskutuja o grach na steamie czy gogu! Wygoda! Nie chce sie nawet wyszukiwarki uzyc.

Offline

 

#8 2018-12-11 15:11:27

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Hibernacja forum

szkoda jestem tu młody ale forum rzeczywiście jest wymarłe... Mathias odchodzi, a więc mianuje się królem a wszelkie bunty będa krwawo tłumione


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

#9 2018-12-12 20:53:13

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Hibernacja forum

Te młody, prawda jest taka, że ja tu rządzę

Offline

 

#10 2018-12-13 15:37:16

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Hibernacja forum

Ty jedynie zarządzasz prowincja na bagnie która nalezy do królestwa czyli do mnie XD


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora