Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2017-01-26 00:27:46

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Recenzja Heroes 3 na eGG - komentarze

Zapraszam do dyskusji odnośnie recenzji Heroes 3, którą kilka tygodni temu zamieściłem na naszym nowym portalu (www.egildia.pl, po szczegóły odsyłam do Ogłoszeń) jako wpis otwierający - http://egildia.pl/bo-wypada-zaczac-od-l … eroes-iii/

Zachęcam także oczywiście do udziału w zamieszczonej tam ankiecie .

Oprócz merytorycznych spraw zależy mi także na komentarzach odnośnie samej formy takich recenzji - czy się wam podoba, co by ewentualnie zmienić, itd.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2017-01-26 21:42:15

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Recenzja Heroes 3 na eGG - komentarze

Co do bledow to Ubi kupilo MM w 2003 chyba nie 2006. Juz dawno nie bylo wtedy 3do. Co klas bohaterow to chyba raczej niezbyt sie roznia, niz zeby ci od mocy byli szczegolnie lepsi. Na ogol kazdemu przybywa wszystkich statystyk, tylko mag ma nieco wiecej mocy/wiedzy i na odwrot. Wszyscy tez ucza sie w koncu magii i to wszystkich zaklec ktore sie da. Przydalo by sie ich zroznicowac. AI jak na strategie jest raczej dobre. Pewnie, nie jest to czlowiek, ale na 200% trzeba uwazac bo mozna łatwo stracic armie. Czyli jest dobrze.
Pisz oczywiscie. To jest ciekawe. Ile ci sie zechce.

Offline

 

#3 2017-01-26 22:30:43

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Recenzja Heroes 3 na eGG - komentarze

Dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie był to 2003 rok, po prostu w 2006 wydano Heroes V i mi się lekko to pomieszało podczas pisania. Co do klas... generalnie nie da się ukryć, że klasy magiczne niestety pozostają daleko w tyle za siłowymi, gdy przychodzi do starcia. Jasne, że maga da się wykoksić, ale przy niskich parametrach ataku i obrony mamy później pod górkę podczas starć z wojownikami. Czary tego niestety nie rekompensują. W kolejnych częściach balans bohaterów jest pod tym względem lepszy.

W kontekście SI jak na tamte czasy nie jest to oczywiście zły mechanizm, co potwierdza fakt, że do dziś stwarza wyzwanie graczom. Jednak pod względem rozwoju sztucznej inteligencji technologia poszła w ostatnich latach znacząco naprzód, komputery potrafią już wygrywać (na równych zasadach) z mistrzami gier wymagających znacznie bardziej rozbudowanej wiedzy niż proste algorytmy (w tym np. znajomości języka naturalnego). W 2011 roku WATSON ograł zwycięzców Jeopardy dla przykładu. Myślę, że warto zaimplementować najnowsze zdobycze w tej dziedzinie do strategii turowych typu Heroes. To by była okazja do stworzenia znacznie bardziej zróżnicowanej rozgrywki, podczas której gracz komputerowy mógłby wręcz imitować gracza ludzkiego (no, może przesadzam, stosuję teraz sporo skrótów myślowych, ale wiecie, o co mi chodzi). I w sumie gdyby Ubi poszedł tym torem, to naprawdę byłaby szansa na renesans Heroesów. W końcu SI to jedna z podstaw.

Dzięki za komentarz i dobre słowa. Osobiście myślę, że przede wszystkim w kolejnych recenzjach (jak i tych już udostępnionych) wprowadzę nagłówki, aby zwiększyć ich czytelność.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2017-01-28 00:15:44

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Recenzja Heroes 3 na eGG - komentarze

Gdyby SI w Heroes 3 nauczyć ruchów i zachowań topowych graczy Heroes 3 to powiem wam, że singiel byłby postrachem większości graczy.
Co za zło!!!! I niestety to mi się najbardziej podoba.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora