Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Karczma
  •  » Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

#21 2016-12-29 15:10:47

 Kamilo67

Obywatel

Skąd: Gdzieś w odległych krainach
Zarejestrowany: 2015-08-15
Posty: 111
Miasto: KamiloLand
Kampania: TYLKO ŁATWE
Jednostka: Kamilos
Bohater: Kamilo :)
Magia: Słowa

Re: Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Czołg ogólnie nie pasuje do herosów, bo nie ma tutaj żadnych jednostek typu oblężniczych, jedynie coś zamiast balisty i tych innych można byłoby wcisnąć (tak swoją, ciekawe czy do Forge twórcy pamiętali zmienić machiny, czy by dodali średniowieczną katapultę ). Bardziej bym myślał jakiś taki robot czy jakiś gościu z bronią, ale nie od razu zmechanizowany potwór, bo te od twórców obrazki jednak dziwnie wyglądały.
Z tą siłą konika przeciwko czołgowi to też niezbyt trafiony argument. Pamiętajmy, że też ten sam konik może swoim mieczem zabić latający ogień, stertę chodzących kamieni, anioły, diabły. Jasne, taka pomyłka może się zdarzyć, ale pamiętajmy, że też takie mechaniczne rzeczy może pokonać siła magiczna, ogień smoka czy wielkie łapy behemota. To się wszystko może trzymać kupy, tylko trzeba to dobrze posklejać.


"Zapraszam na Morenkę!" - Pietrek "Archon" Kogucik do Adasia, 2k16

http://tinyurl.com/y9dt3lw4 http://tinyurl.com/y8b5grtf

Offline

 

#22 2016-12-29 20:36:27

 Mr_eLka

Obywatel

Skąd: Necropolis
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 152
Miasto: Necropolis
Kampania: Long live the King!
Jednostka: Arcy-Licz
Bohater: Christian/Isra/Sandro
Magia: Nekromancja

Re: Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Kamilo67 napisał:

Czołg ogólnie nie pasuje do herosów, bo nie ma tutaj żadnych jednostek typu oblężniczych

Czołg nie spełnia funkcji tylko oblężniczej, może też służyć pozbywaniu się innych machin wojennych, albo w tym wypadku, potężnych stworzeń magicznych.

Kamilo67 napisał:

Z tą siłą konika przeciwko czołgowi to też niezbyt trafiony argument. Pamiętajmy, że też ten sam konik może swoim mieczem zabić latający ogień, stertę chodzących kamieni, anioły, diabły. Jasne, taka pomyłka może się zdarzyć, ale pamiętajmy, że też takie mechaniczne rzeczy może pokonać siła magiczna, ogień smoka czy wielkie łapy behemota.

Zgadzam się, czepianie się logiki koń kontra czołg jest dla mnie troszkę doszukiwania się dziury w całym, ponieważ fakt, że znajdujemy w uniwersum fantasy może to łatwo wytłumaczyć. Nie żeby wątek Magia kontra Technologia nie był już eksplorowany w fantastyce mnóstwo razy. Porównam to do miotacza ognia, co z tego, że teoretycznie armia technologiczna z miotaczami ognia powinna mieć przewagę nad armią średniowieczną która takich nie posiada, kiedy w uniwersum fantasy magowie mogą robić to samo przez czary? Tak samo, co z tego, że teoretycznie miecze powinny być bezużyteczne przeciwko jednostkom mechanicznym skoro mogą być specjalnie wspomagane magią/stworzone z super-potężnych magicznych metali które wyrównają te szanse?

Kamilo67 napisał:

Bardziej bym myślał jakiś taki robot czy jakiś gościu z bronią, ale nie od razu zmechanizowany potwór, bo te od twórców obrazki jednak dziwnie wyglądały.

Jednostka piechoty z bronią była, tak samo był i robot. Nie ma też nic złego według mnie w wstawianiu zmechanizowanego potwora, Forge miało być miastem złym, czy to nie ma sensu, że jako frakcja nie trzymająca się zbytnio moralności używali by technologii aby tworzyć różnego rodzaju abominacje i niszczycielskie bestie? Uważam, że jednostki Forge były bardzo dobrze przystosowane do danej im funkcji, można teoretycznie rzucić oskarżenie, że to jedynie stare jednostki z technologiczną otoczką, ale to ma sens. Jednostki wyglądają jak abominacje zwykłych jednostek z innych frakcji, jak gdyby zostały posklejane z tego co można było znaleźć oraz z odkryć technologicznych, to idealnie pasuje do założenia miasta! Mówiłem, że złe technologiczne miasto wykorzystywało by swoją technologię w zły sposób, i to właśnie zostało ukazane. Jednostki wyglądają jak coś z koszmaru Frankensteina ponieważ miasto miało wzbudzać niepokój, strach. Mają przypominać wytwory szalonego naukowca, reprezentować co się dzieje z złym wykorzystaniem technologii.

http://h3.heroes.net.pl/uploaded/gallery/files/forge/pyro_s.jpg

http://www.acidcave.net/images/naga.jpg

Jak dla mnie concept arty wyglądają naprawdę świetnie, nie tylko stylistycznie ale też biorąc pod uwagę cały zamysł miasta.


Never kiss a girl, it's super gay.
Tańczące loli
http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/eLkathebaloon.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline

 

#23 2016-12-29 23:20:41

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Mr_eLka napisał:

Absurd walki konia z czołgiem to wina tego, że Heroes jest grą strategiczną o takiej a nie o innej mechanice. W innej grze najpewniej czołg byłby jednostką stworzoną do kontrowania kawalerii a mógłby zostać zniszczony przez zaklęcia magiczne. Co jeśli o samych orków z piłami mechanicznymi się tyczy, osobiście nie rozumiem absolutnej nienawiści do tej stylistyki.


Osobiście kojarzy mi się to trochę z frakcją orków z Warhammera 40k która jest naprawdę fajnie zaprojektowana.

[...]

Zawarłeś w tym poście bardzo słuszną uwagę - Heroes 3 ma taką a nie inną mechanikę. Więc miasto Forge z czołgami od początku do niej nie pasowało. Czym po części potwierdziłeś moją tezę, że świat Heroes wcale nie został przemyślany z miejscem na Forge i tym samym Wrota Żywiołów wcale nie wymagały do wszczepienia mitycznej zmiany zamysłu twórców.

Xeno napisał:

Jak to HoTa ma już drugi zamek?

Trochę pomieszałem, myślałem, że Grove to HotA, a to było VCMI.

Ja mam trochę wrażenie, że zwolennicy Forge trochę naciągają intencje twórców na swoją modłę, a także starają się jeszcze bardziej naciągnąć dość klarownie wytworzone uniwersum Heroes 3 po to tylko, aby pojawił się w grze jaskrawy motyw sci-fi. Sorry, ale bronienie czołgu w grze, w której nie ma żadnych sensownych podstaw, aby się pojawił (trzeba by je było tworzyć na nowo, jak sami zauważacie - tłumaczyć), idzie troszkę za daleko. Rozumiem, że każdy ma swoje gusta, ale jednak za bardzo lubię Heroesy w obecnym kształcie, aby bez skomentowania słuchać o takiej (imho) profanacji . Pograjcie sobie w WoT, jak lubicie czołgi . A jak lubicie mix sci-fi i fantasy, to macie mnóstwo gier serii M&M łączących te elementy, nie widzę powodu, aby Heroes 3 unifikować w tę stronę. Wreszcie, Baron wspomniał, że jakiś ukraiński dodatek z Forge powstał - nie pozostaje nic innego, jak go znaleźć i uruchomić . Natomiast H3 zyskało taką popularność (wyższą, zgaduję, niż wszystkie zmiksowane gry M&M razem wzięte) dzięki tak, a nie inaczej ukształtowanemu światowi, w którym na futuryzm w formie zaprezentowanej w ramach Forge nie ma miejsca, nawet w ramach kontrastu motywów fantasy i sci-fi. Nie odbierzcie tego, jako atak czy próbę wyśmiania waszych opinii.

I na koniec drobna wstawka - jeżeli Forge miało być miastem złym, to zaburzyłoby równowagę sił Dobra (Zamek, Bastion, Forteca) i Zła (Loch, Inferno, Nekropolis), która stanowi wg mnie bardzo sensowny aspekt. Natomiast Wrota Żywiołów wzmocniły (obok Twierdzy i Cytadeli) neutralnych i dzięki temu świat pozostaje po pierwsze w różnorodności, po drugie w równowadze, a to powoduje, że wszelkie wojny zaburzające ład angażują z reguły większość frakcji Antagarichu. Taka jest moja interpretacja, poparta doświadczeniami kampanii RoE, AB i SoD.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#24 2016-12-31 16:11:27

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Wybaczcie double posting. Po kilku rozmowach z Mr_eLka odbytych na privie udało nam się dojść do paru kompromisów dotyczących Forge. W skrócie ciekawym byłoby zbudowanie tego miasta jako zmodernizowanych, zeźlonych orków z Krewlod, którzy pod wpływem intryg nekromanckich porzucili neutralność i stali się maszynami (słowo klucz) w rękach nieumarłych mocodawców. Fabularnie dałoby się to wyjaśnić także w związku z tym, że z kampanii Adrienne chociażby wiemy, że w sąsiedniej Tatalii nieumarli posiadali dość silne wpływy (sekta Lorda Haarta), zatem na pewno nie porzuciliby oni szansy na realizowanie swych interesów w krainie barbarzyńców. Motyw Forge mógłby zostać powiązany z postacią Kilgora, który po zwycięstwie w Festiwalu Życia dał się omamić żądzy władzy vel nieśmiertelności i w efekcie przystał na dołączenie nieumarłych doradców do swego dworu, którzy to z czasem zaczęli faktycznie sprawować władzę w królestwie. Wybór zielonoskórych padł w moim wypadku dzięki zainspirowaniu mnie przez Mr_eLkę przywołaniem Warhammera 40K.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#25 2017-01-01 19:17:35

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Istotnie gdyby napisac na nowo fabule mozna wszystko. Tylko ze kawalerzysci sa zupelnie zwykla jednostka ze zwykla kopią. Poza tym ilosc dziwnych kombinacji typu magiczny pikinier z magiczna pika, magiczny chlop z magicznymi widlami, magiczny miecznik, magiczny kusznik itd. itp. jest tak duza i wymaga takich fikolkow logicznych ze nie widze sensu. Tylko po to aby wprowadzic jedno miasto o kiepskim doborze jednostek. Owszem w legendach smoki zabijali chlopi, zreszta podstepem. Rycerze. Ale nie jakies czolgi. Smok juz jest czolgiem. To by trzeba zrobic inna gre.

Offline

 
  • Index
  •  » Karczma
  •  » Najgorsza zbrodnia literacka możliwa do popełnienia, karana śmiercią

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora