Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2016-09-24 10:28:55

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Akurat Warcraft był całkiem fajny, Prince of Persia też. Tylko, że AC robi Ubisoft a ci goście to kompletni partacze. Sceny akcji pewnie będą dobre, ale cała reszta będzie leżeć. Można nieco poszukać, że Fassbender wspominał coś o kombinacjach genetycznych czy coś w ten deseń. Przyznaję, grałem w pierwsze dwa Assasiny, sprawy genetyczne gdzieś tam były, ale to nie były główne motory napędowe fabuły. On sam niespecjalnie grał w Assasiny, stąd przeczuwam, że film rozminie się z oczekiwaniami fanów. Ja wiem, że nieładnie życzyć komuś źle, ale po tym co zrobili z Heroesami mam szczerą nadzieję, że Ubisoft zaliczy klapę. Karma is a bitch.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#12 2016-09-24 14:49:26

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Jakby film okazał się klapą, to może Ubisoft wreszcie plajtnie i sprzeda prawa do Herosków komuś kompetentnemu. Fakt, trochę złorzeczymy, ale w dobrej wierze .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#13 2016-09-24 16:15:56

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Jakby to odemnie zależało to zamiast tworzyć nową część herosów to wydałbym nowy dodatek do trójki, bo po co tworzyć nową część która prawdopodobnie będzie klapą lub będzie klonem 5,6 lub 7 skoro można ulepszyć legende.
Tak wiem jest już HotA. I choć musze przyznać że jest to naprawde świetny dodatek (na pewno lepszy niż WOG) to nie podobają mi sie dwie rzeczy:
- zmiana statystyk Wrót Żywiołów (Skopanie Feniksów, zwiększenie ceny żywiołaka magii oraz ugorszenie zależności budynkowych)
- Przystań z dwóch powodów:
1-broń palna i działo (psują klimat)
2-bilans (miasto jest zbyt silne, według mnie nowe miasta powinny być słabe żeby nie rewolucjonizować gry)
A jeśli chodzi o nowy dodatek to dodałbym do niego dwa nowe miasta:
1. Oaza - miasto w stylu Egipskim (tak wiem że już takie jest ale żeby można było nim zagrać to trzeba podmienić inne miasto)
2. Gród - miasto Słowiańskie (było coś takiego jak Kremlin ale chyba nie da się nim grać w Polsce, a nawet jak by można to jednostki Kremlinu które widziałem w google grafika jakoś mi nie leża - widziałbym w Grodzie zupełnie inne jednostki, zresztą już je wymyśliłem a nawet dałe statystyki oraz umiejętności - brakuje tylko grafik )
Chciałbym również dodać że Heroes 3 jest JEDYNĄ z 5 pierwszych części gdzie gracz nie miał wyboru co rekrutowanych jednostek (w 1 i 2 było 5 slotów i 6 jednostek, w 4 było 8 jednostek i połowe trzeba było odrzucić a w 5 można było wybrać ulepszenie spośród dwóch - w jednym dodatku tak wprowadzili) i wracając do tego dodatku dodałbym 8 jednostke i nie mówie tu o jednostce 8 poziomu tylko o drugiej jednostce 1,2,3 poziomu (np Bastion dostałby niziołka którego możnaby brać do głównej armii zamiast enta, który zostałby w zamku) żeby nie rewolucjonizować gry.
I na końcu dodałbym oczywiście kampanie nowych zamków.


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#14 2016-09-24 16:27:33

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Zgadzam się. Fajnie by było, gdyby dokonano sensownego odświeżenia trójki. Nie chodzi mi o Heroes 3 HD bo to był skok na kasę, tak z perspektywy czasu patrząc, a o dobrą strategię turową 2D w klimacie z trójki. Z poprawionym balansem klas, poprawionymi błędami, usprawnioną mechaniką (np. umiejętności), nowymi misjami i miastami. Skoro fani byli w stanie stworzyć tyle ambitnych dodatków do H3 na przestrzeni lat (WoG, HotA, VCMI, HD Mod, itd.), to może warto by wykorzystać ten zapał, póki jeszcze do końca nie wygasł. Po co np. tworzyć nowe studio albo zlecać robotę ludziom niemającym dotąd styczności z serią, skoro można by złożyć pieniężną propozycję twórcom HotA, którzy czują temat i mają odpowiednie zdolności. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego tak nie zrobiono.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#15 2016-09-24 17:23:31

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

I tutaj wyłania nam się pewien paradoks

Z jednej strony mymy Ubisoft który ma hajs, świetnych grafików i programistów; i wydaje nowe części herosów które mają naprawde świetną grafike, są rozbudowane i które można kupić w empiku ale mimo wszystko są gorsze i mniej grywalne od trójki.

Z drugiej strony mamy ambitnych fanów zakochanych w trójce którzy tworzą nowe dodatki które zwykle są słabe graficznie. Ci napaleńcy pracują w grupach które szybko się rozpadają ale niedopracowany owoc ich pracy zostaje w internecie. Wyjątkiem są twórcy HotA, którzy zrobili naprawde kawał dobrej roboty, ale trzeba przyznać, że to co mówili na początku (m. in. 3 nowe frakcje) a to co jest teraz to dosyć duża różnica. Na dodatek data udostępnienia gry bardzo się przecięgneła przez co wielu straciło nadzieje że HotA powstanie. Ale udało sie i chwała im za to. Ale gdyby mieli pieniądze, programistów i grafików ubisoftu to wszystko by się szybciej potoczyło a Zamek walczyłby dzisiaj z Katedrą.

Podsumowując, tylko zjednoczenie fanów i ubisoftu mogłoby stworzyć coś naprawde świetnego.


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#16 2016-09-29 22:44:44

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Kolejny reportaż w tym temacie: https://www.youtube.com/watch?v=W-KzuKHEENY
Tym razem Gambri masakruje Ubisoft za całokształt działalności. Ładnie opisał ich schemat działania:

1) Kupić dobrze kojarzącą się markę.
2) Zrobić chaos pod kątem grupy docelowej i marketingu.
3) Zrazić do siebie starych fanów finalnym produktem, a jednocześnie nie zbudować nowego grona odbiorców.

To też w sumie ciekawe, że o ile w Herosach czy Settlersach strasznie dużo Ubi kombinował, o tyle w przypadku własnego Assasyna był znacznie bardziej ostrożny z innowacjami. Nie rozumiem tej polityki, wynikać to może chyba tylko z tego, że Ubi nie czuje gier, które "skupuje". Bo trudno podejrzewać ich o celowe uśmiercanie fajnych serii, skoro wiąże się to ze stratami finansowymi.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#17 2016-09-30 12:44:39

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Co do Settlersów, to głównie skończyli się na czwórce. Remake dwójki był jednak fajny, a siódemka też była bardzo urocza.

Wątpię, żeby Ubi celowo próbowało generować sobie straty. Oni rzeczywiście nie mają czucia i są wyraźnie oderwani od rzeczywistości. Niestety kiedy masz tam samych ekonomistów co tylko umieją liczyć $$$ to już tak bywa, tam po prostu brakuje kogoś kto potrafi ocenić czemu te gry są lubiane i generowały kokosy dla poprzednich właścicieli. Kupując prawa do tytułu chcą wyraźnie robić rzeczy po swojemu, wierząc że wiedzą lepiej i będą oryginalni, rebootując serie. Zostawiają same tytuły dla lepszego marketingu, żeby ludzi przyciągnął tytuł. Klienci kupują, dostają jakieś dziwactwa i bulwersują się. Ubi nie wie o co chodzi, przecież wszystko zrobili jak trzeba. W odpowiedzi zamiast dobrze przemyśleć, upierają się na swoim. Przykładowo, Heroesy. Tylko tym razem, spodziewając się mniejszych zysków, ograniczają kasę na marketing i produkcję samej gry. Gracze widzą co się święci, czyli gry skleconej z recyklingu zasobów ze skromną kampanią reklamową. Oznacza to, że mało który nowy gracz coś usłyszy, a stary i już w temacie zostanie zrażony. Znowu klapa, znowu ograniczanie kasy i koło się zamyka. Ostatecznie Ubi się wyrywa i wygasza markę.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#18 2016-10-01 12:03:40

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Ubi nie jest do tak artystycznych gier jak M&M. Ot strzelanki to ich poziom. I tu sa dobrzy. M&M jest prosty w graniu ale koncepcja jest skomplikowana. Inna sprawa ze koncernami rzadzi dzial finansowy, ktory chce sprzedawac gry jak buty. A to jest tworczosc. Tu trzeba artyzmu.
Najlepsza droga dla M&M jest powrot Jona i system zbiorki publicznej na nowa czesc. Pillars of Eternity to ideal w tym wzgledzie.

Offline

 

#19 2017-11-15 09:59:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

Dawno nie było szkalowania Ubisoftu:

https://www.facebook.com/VideoEntertain … ater&ifg=1

Przy takiej polityce kadrowej nie dziwię się, że nie potrafią stworzyć porządnej gry.

"Najlepsze decyzje podejmuje najbardziej różnorodna grupa umysłów a nie koniecznie z największym talentem czy pasją." - że co?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#20 2017-11-17 22:59:48

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Czy to koniec serii HoMM? Reportaż TVGry

To wodzostwo Ubisoftu w ogóle coś między uszami? Nie stwierdziłem, wyparowało jakieś 10 lat temu. Wierzę jednak w to, że dzielne pasztetowe dziewoje wzięte skąd gdzieś tam wybiją najlepszą firmę na świecie na sam szczyt.

Nie to co jacyś amatorzy:

http://image-store.slidesharecdn.com/92 … large.jpeg

Ostatnio edytowany przez Sauron (2017-11-17 23:00:07)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora