Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2016-08-25 23:28:23

 Kamilo67

Obywatel

Skąd: Gdzieś w odległych krainach
Zarejestrowany: 2015-08-15
Posty: 111
Miasto: KamiloLand
Kampania: TYLKO ŁATWE
Jednostka: Kamilos
Bohater: Kamilo :)
Magia: Słowa

Re: Trial by Fire - samodzielny dodatek

Gry RTS niestety wymarły w dzisiejszych czasach, bo po prostu nie są na dzisiejsze standardy. Gry AAA+ muszą być coraz łatwiejsze dla graczy niedzielnych, na konsolach ciężko zrobić sterowanie do czegoś takiego, ludziom nie chce się myśleć, grafika 3D średnio pasuje, a troszkę mniejsze studio nie będzie mieć pomysłów i zrobi coś słabego. Powodów może znajdzie się więcej. W takich przypadkach pozostają tylko ludzie, którzy nie robią wszystkiego mainstreamowo, a dla bardziej wąskiej grupy odbiorców - gry indie, czyli produkcje niezależne. Ale właśnie tutaj pojawia się problem - kto zna chociaż jedną dobrą? Gierek RPG, pikselowych można znaleźć na steamach i innych rzeczach setki, jeżeli nie tysiące, a nawet szukać nie trzeba bardzo, bo spora część szybko zyskuje popularność. Zresztą, to się tyczy w sumie KAŻDEGO gatunku gier. Ale RTSów niezależnych nie pamiętam. Czyżby faktycznie stworzenie gry strategicznej, która przyciągnie uwagę, było tak trudne i skomplikowane? Co sprawia, że jakaś produkcja, co wydaje się nie być czymś zaskakującym przyciąga tak wiele osób, a inna już nie? Może przesadziłem z tym całym komentarzem, więc niech ktoś mnie poprawi gdybym się mylił.

Co do serii gier, których jakość ostatecznie spadła można długo wymieniać, bo wszystko tak kiedyś kończy. Do gier strategicznych dodałbym Stronghold, który po pierwszych Krzyżowcach praktycznie przestał istnieć. Nie grałem w inne części, ale podobno zmieniono tylko grafikę na 3D (co za nowość, jaka seria przez to nie zawaliła się), nie dodano chyba żadnych jednostek i budynków. Później był dodatek extreme do krzyżowców też przesadzony, bo dodano dziwaczne czary, a wojska to były tasiemce zajmujące pół, ogólnie niezbyt pasujące do klimatu serii. O Stronghold 3 nawet nie ma co mówić, fabuła to jakiś żart. Jeszcze Krzyżowcy 2, którzy prawdopodobnie też są jedynie uboższą wersją poprzedników.

Tzar może niech lepiej pozostanie jedną częścią. Co prawda widziałem tylko jak brat grał, ale wyglądała bardzo dobrze, a fabuła też oraz ciekawe zakończenie, które tak jakby oznaczało sequel. I najlepiej niech pozostanie bez sequela, pozostaną miłe wspomnienia fanów i dopowiadania co było dalej. Lepiej nie ciągnąć czegoś co było bardzo dobre, bo później zrobi się z tego tasiemiec, niedorównujący oryginałowi, co można było zauważyć również nie tylko w grach, ale i książkach, filmach.


"Zapraszam na Morenkę!" - Pietrek "Archon" Kogucik do Adasia, 2k16

http://tinyurl.com/y9dt3lw4 http://tinyurl.com/y8b5grtf

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora