Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2016-04-02 02:54:34

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Tak sobie przejrzałem ostatnio, co słychać na innych stronach o Heroes. Ponieważ pewne refleksje same się nasuwają, zdecydowałem się zebrać je w tym wątku. Od razu mówię, że nie wylewam żadnych kwasów, tylko komentuję sprawy tak, jak je widzę.

Tawerna ostatnimi czasy jako portal ledwo żyje, a mówiąc ściślej od września nie pojawiła się na nim żadna aktualizacji czy choćby news. Forum co prawda jeszcze jest odwiedzane i posty się pojawiają (w jakiej częstotliwości nie wiem dokładnie, ale na pewno liczba użytkowników na pasku znacząco się zmniejszyła, co jest normą na wszystkich strona o M&M). Parę dni temu ogłosili nabór do redakcji, czyli mocno brakuje im ludzi. Ciekawe, czy uda im się coś ruszyć.

Na Jaskini Behemota miał miejsce niedawno włam hakerski (a przynajmniej tak utrzymuje w newsie redakcja), który uszkodził dane ich Ogniska (dla tych, co nie wiedzą - jest to taki wewnętrzny czat JB). Poza tym standardowo zaczęło się wyciąganie od ludzi 1% podatku na stowarzyszenie Jaskini. Cóż, moja ocena tego zjawiska jest dość negatywna, bo jednak odpis podatku miał służyć przede wszystkim do wsparcia filantropii i organizacji pożytku publicznego (bez urazy, ale funkcjonowanie jakiejś tam, choćby i najlepszej strony fanowskiej o grze na świecie, nie jest żadnym pożytkiem publicznym, podobnie jak organizacja konwentu, na który i tak płaci się składki), ale oczywiście wszystko jest zgodne z prawem. Sam gdybym miał odpisywać 1%, przekazałbym to na chore dzieci albo schronisko, natomiast jeśli dla kogoś priorytetem są gry - ma prawo przekazać.

Najlepiej chyba ostatnio działa Kwasowa Grota. Przyznam, że taktycznie rozegrali to po mistrzowsku i bez żadnej szydery jestem pod wrażeniem "polityki" Acid Dragona, który stworzył obiektywnie fajny content, a następnie na plecach Jaskini Behemota wybił swoją stronę (oczywiście, powiedzą że ich materiały same się wypromowały, ale kto wie choć trochę o promowaniu stron, ten do takich opowieści podejdzie z ostrożnością). Później sabotując projekt Zjednoczone HoM&M przyczynił się do marginalizacji i częściowego wymarcia mniejszych stron, a jednocześnie z tymi większymi (przede wszystkim chodzi tu o Tawernę, z którą walczył praktycznie od początku istnienia tych dwóch serwisów; po części również AW, ale tamtejszy admin nie wchodził w tego typu gierki) się porozumiał. W ten sposób wyssana została widownia Tawerny, dzięki temu że portal został zaniedbany, a Grota z kolei się rozwijała, a wszelka konkurencja w świecie M&M się zahamowała pod wpływem ogólnego spadku liczby fanów. Acid Dragon idealnie wyczuł koniunkturę i muszę przyznać tutaj, że jako jedyny na trudnej sytuacji świata hirołsów wygrał. JB już nikogo nowego nie przyciąga i żyje historią, Tawerna nawet nie wiadomo, czy w ogóle będzie jeszcze w przyszłości działać, my jesteśmy wspomnianym wcześniej marginesem, nie wiem, jak na AW, musiałbym podpytać mbehemota o trendy wyświetleń. Moim zdaniem przyszłość należy do Kwasowej Groty, bo generalnie przyszłość należy do tych, których w najmniejszym stopniu hamuje moralność.

Akademia Wojny żyje swoim życiem, też pewnie odczuwają regres demograficzny wśród fanów Heroes 3, ale chyba katastrofy jakiejś okrutnej nie ma na szczęście.

Gorzej zdecydowanie z ligami, które już praktycznie nie funkcjonują. Legendyheroes nie ma, HoW już od paru lat była martwa, na WoH chyba też przyszła kryska. Cóż, fanów multi wbrew pozorom było dość mało, co potwierdzały różne ankiety robione zarówno na naszym forum (w skali mikro zdecydowana dominacja "przygodowców", czyli single) jak i na Akademii Wojny (te same rezultaty w skali makro). Dlatego ta sytuacja wcale mnie nie dziwi. Ewentualne turnieje najprawdopodobniej ograniczą się do tych organizowanych przez poszczególne duże portale (tzn. Jaskinię Behemota i Akademię Wojny, bo Tawerna i Grota dotąd niczego takiego nie robiły).

A, i jeszcze jedna konkluzja. W Polsce widać bardzo duży spadek zainteresowania M&M i Heroes, jednak zagraniczne strony wciąż tętnią życiem. Tak więc to wcale nie jest tak, że seria wymiera. Po prostu w naszym kraju z jakiegoś powodu staje się coraz mniej popularna z jednej strony, a z drugiej swego czasu miał tu miejsce wysyp wieelu stron i herosach, co na dłuższą metę było nie do utrzymania przy jakby nie patrzeć niszowym gatunku, jakim są strategie (w dodatku turowe fantasy). Nie ma więc paniki, myślę, że nie trzeba jeszcze kupować zniczy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2016-04-02 11:16:48

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Ostatnio niby był jakiś turniej na World of Heroes. Szkoda Hall of War, bo piątka to fajna część gry.

Co do Tawerny to rzeczywiście posucha, fajnie było pogadać o grach, ale to na początku mojej rejestracji. Potem przyszła susza.
Jaskinia to na tyle ustabilizowana instytucja i marka, że powinni sobie poradzić. Szczególnie po zastrzyku gotówki. Zawsze można odebrać 500 zł/dziecko i oddać na wyższy cel.
AW jest ok, choć nie wiem na ile mam racji bo od czasu do czasu przeglądam tylko jako gość. Niestety ograniczenia czasowe miały wpływ na redukcję forumowych aktywności. Lubię jednak tę stronę, dużo ciekawych informacji i "swojska" szata graficzna (rysunek mapy do Graala). Trochę to przypomina TA, też dość swojsko.
Kwasowa ma sporo contentu, który dobrze się czyta.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#3 2016-04-03 01:02:52

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Co do Tawerny, to na fanpejdżu ludzie dość sceptycznie podeszli do sprawy przyszłości strony. Odezwała się nawet była redaktorka Tawerny. Co ciekawe, od zeszłego roku ma wpisane jako wirtualne miejsce pracy Jaskinię Behemota. Czyżby JB podebrała Tawernie co poniektórych redaktorów? Nie no, jeśli faktycznie nic się tam nie działo od dłuższego czasu, to nie dziwię się, że ludzie odeszli, choć pytanie, co było przyczyną, a co skutkiem.

Sama Jaskinia jest masakrycznie zhermetyzowana i jakoś nigdy nie potrafiłem przez tę bufonadę przebrnąć. Jak ktoś chciałby sobie przypomnieć, jak wyglądały lata średniowiecza koraggowskiego, kiedy dzielnie poprawialiśmy w postach błędy ortograficzne, wielkie litery, przecinki, ogonki i co poniektórzy nałapali za to warnów, niech przejdzie się na JB . Takie grammar nazi współcześnie jest dość rzadko spotykane w sieci.

AW ma przyjemną stronę utrzymaną w oldschoolowym stylu, bardzo mi się podoba. Notabene to chyba jedyny portal, który uniknął rozszerzenia tematyki, twardo stojąc przy trójeczce. Szanuję.

Acid Dragon ostatnimi dniami smucił się na smoczym forum, że oglądalność strony spadła o 30%. Tak więc tendencja spadkowa chyba dotknęła wszystkich w ciągu ostatnich miesięcy, nie oszczędzając nawet kluczowych graczy.


Nawet fajnie tak od czasu do czasu zobaczyć, co u innych słychać. Nie wchodzę na inne strony o HoM&M normalnie, bo po prostu nie widzę takiej potrzeby. Ale czasem mnie weźmie taka ciekawość jak ostatnio .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2016-04-03 10:45:21

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Na AW nic się nie dzieje tak naprawdę. Siedzą tam trole i toksyczni użytkownicy, a każdy nowy jest od razu szczuty.

Offline

 

#5 2016-04-03 12:11:01

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Widziałem właśnie, że forum się zrobiło trochę jałowe. Ostrzegałem już dawno mbehemota, że jak będzie dalej tolerować to buractwo na forum, to tak się skończy. Widziałem podobny mechanizm na polskim forum o Tzarze, gdzie gruba trolli zawłaszczyła sobie całe forum dla siebie i w tej chwili już mało kto tam zagląda poza nimi. Dobrze, że AW ma fajną stronę.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#6 2016-04-03 12:29:59

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Ale rządki na nim banda buractwa i tyle. Kiedyś gdy jeszcze ja byłem modem i Paweł jakoś ten burdel dało się opanować, ale "demokracja" nas zmiotła.

Offline

 

#7 2016-04-03 16:06:19

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Przegląd wydarzeń ze świata Heroes

Czyli jak widzicie my trzymamy sie mocno. Zadnego spadku uzytkownikow ostatnio. To cieszy. Zarejestrowalem sie na Tawernie wczoraj bo szkoda zeby upadli. Maja duzo fajnych tresci. Trzeba pomoc.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora