Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2015-07-21 10:29:32

 maraso6

Przybysz

Zarejestrowany: 2015-03-26
Posty: 68

Re: Nicość

No tak by wychodziło. Bo teraz jak szukałem tych informacji o tej puszki pandory i nicości i też o czyśćcu to wyszukałem na jednym forum heroes mght and magic 3 coś takiego:

Wg mnie Necro jest najmroczniejsze to jest jak zamczysko śmierci, zruinowane budynki, zmartwychwstałe, wskrzeszone przez lisze 'stworzenia' mające jeden cel, zabijać. Jednak z drugiej strony, co może być zaskoczeniem, jest to miasto neutralne. Dlaczego? Ponieważ po jednej stronie jest zło (Inferno) a po drugiej dobro (Zamek). Piekło i niebo. A jak uczy religia (chodzi mi o chrześcijaństwo, narzuca ono wiele norm) jest jeszcze czyściec, tzn taka jakby nicośc gdzie dusze mogą odpokutować i dostać się do nieba. Taką to nicością władają lisze -czarnoksiężnicy, nekromanci oraz ich lojalni wysłannicy - czarni jeźdźce. Mogą się stawić po stronie zła lub dobra, Piekła lub Nieba. Ich nieprzewidywalność właśnie jest mroczna i uznaje tą nację za najbardziej mroczną, a Lochy, jak to kolga wspomniał wyżej, postawiłbym raczej na 3 miejscy, za Necro i Inferno. Sa to podziemia Zamku, którzy są pod władzą archaniołów i mnichów. I wbrew różnym poglądom i ich wyglądu, jest to strona Dobra

I to by wszystko się zgadzało z tym wszystkim jak twierdzono w serialu o tej nicości i czyśćcu no i pewnie też o tej puszcze pandory że jest pewnie urkyta w tej nicości. Bo w serialu tak mi się wydaje demony trafiały do tego czyśćca żeby odpokutować grzechy i moce były ich zabierane z tego czyśćca do nicości i tam kumulowały się w tej nicości do puszki pandory tak mi się wydaję. Też wyczytałem, że niektórzy uważają że nicość i czyściec to to samo, a niektórzy uważają że nicość i czyściec to dwa miejsca tylko że one są jakby obok siebie ( tak może jest w tej nekropolii, że nekropolia ma właśnie te dwa miejsca czyściec i nicość i stąd czarnoksiężnicy władają tą mocą). To ja też myślę właśnie że to dwa osobne miejsca choć jedno bez drugiego nie istnieje dlatego w skrócie można mówić że czyściec i nicość to to samo.

Ostatnio edytowany przez maraso6 (2015-07-21 10:32:57)

Offline

 

#12 2015-07-22 19:02:35

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Nicość

Seria MM tylko pozornie jest magiczna. W istocie to świat technologii w którym nie ma żadnych tego typu rzeczy. Wszystko jest tłumaczone ,,naukowo".

Offline

 

#13 2015-07-23 12:21:08

 maraso6

Przybysz

Zarejestrowany: 2015-03-26
Posty: 68

Re: Nicość

jakby nie byla magiczna to by nie bylo takich rzeczy jak czary, anioły, diabły i tak dalej......

A tak wogóle to sama nazwa mówi Might & Magic czyli moc czy tam siła i magia.

Ostatnio edytowany przez maraso6 (2015-07-23 14:15:52)

Offline

 

#14 2015-07-23 14:59:10

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Nicość

Might to raczej moc niżeli siła. Tytuł "Moc i Magia" jest nawiązaniem do upadku potężnej cywilizacji, po której pozostała technologia, której potomkowie mieszkańców imperium nie rozumieją. Defibrylator jest uznawany za boskie tchnienie, nanoboty zaś zostały zaprojektowane tak, że osoby nie mające pojęcia jak działają są w stanie nad nimi zapanować. Co do działania czarów domyślam się (podkreślam, domyślam się, nie znam oryginalnego zamysłu), że działa tak, jak w opowieści "Pan Lodowego Ogrodu", czyli nanoboty; anioły to mechaniczni żołnierze pozostali po imperium, mają ograniczoną swobodę przez co oddają się pod dowództwo zwykłych śmiertelników. Diabły to Kreeganie, rasa kosmitów, która najechała galaktykę, w której dzieje się akcja, oni właśnie doprowadzili do upadku imperium.

Co innego oczywiście dzieje się już od piątki. Tam element si-fi został wycofany i magia rzeczywiście jest magią, anioły aniołami, a diabły diabłami.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#15 2015-07-24 12:26:42

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Nicość

Zastanówmy się, jeśli za Nicość przyjmiemy też określenie Pustka, to można znaleźć kilka wzmianek.

W Might and Magic 6, bohaterowie Enroth uwalniają Archibalda Ironfista z jego kamiennego więzienia. Jest on potężnym czarnoksiężnikiem i nekromantą, w nagrodę oferuje zapisany na zwoju czar własnego autorstwa, Ritual of the Void. Dzięki temu po włączeniu sekwencji autodestrukcji Kolonii Zod, planeta Enroth nie kończy jak Alderaan z Gwiezdnych Wojen. Bardzo potężny czar co wg mnie cementuje reputację Archibalda jako potężnego czarownika. Nie mówiąc o tym, że facet co użyczył mu głosu ma manierę jak Tim Curry/John Hurt (czytaj: arystokratyczny zły czarodziej z charakterystycznym brytyjskim akcentem)

Teraz zmieniamy uniwersum i przenosimy się w czasy nowożytne. Nekromanta Sandro uważa, że za zasłoną samozwańczych smoczych bogów kryje się coś więcej. Zamierza to odkryć, zabijając ich wszystkich. Zakłada Order of the Void, a sam staje się Nethermancer'em. Oczywiście bardzo chciałem mu w tym pomóc, niestety póki co się na to nie zanosi. Mam nawet pomysł na własny headcannon. Sandro razem ze swoim zakonem po wielu trudach i znojach (musi przecież pokonać zjednoczone siły wszystkich nacji jak też samych smoczych bogów którzy nie będą przebierać w środkach by ratować swoje łuskowane tyłki), wygrywa. Wtedy nadchodzi szalony, bez ładu i składu PLOT TWIST:

Smocze bóstwa są po prostu bardzo potężnymi smokami, z kolei Asha po przedarciu zasłony jest tak naprawdę cybernetycznym smokiem który w wyniku uszkodzeń jakich otrzymał w walce z Urgashem, robotem który podobnie jak Sheltem, pomyliły się dyrektywy. Oboje są uszkodzeni a nie mogą skontaktować się ze Starożytnymi w celu napraw, wszak Ashan wygląda jakby znalazł się w głębokiej Ciszy. Pozostaje im jedynie znaleźć sobie pośredników, by za ich pomocą kontynuować swoją walkę. Ona chce zachować status quo, on chce wszystko rozwalić za pomocą Demonów by potem z gruzów stworzyć swoją własną wizję świata. Teraz jednak pojawił się Sandro, więc czy uda im się jakoś go pokonać, czy lisz rozmontuje ich wszystkich a potem sam zasiądzie na tronie?

Ostatnio edytowany przez Sauron (2015-07-24 12:28:04)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#16 2015-07-26 20:47:34

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Nicość

W sumie zalezy o jakim swiecie mowa. Czy to swiat NWC czy Ashan. Pisalem o tym pierwszym. Jak w Ashanie nie wiem.

Offline

 

#17 2016-02-11 23:19:45

 Kamilo67

Obywatel

Skąd: Gdzieś w odległych krainach
Zarejestrowany: 2015-08-15
Posty: 111
Miasto: KamiloLand
Kampania: TYLKO ŁATWE
Jednostka: Kamilos
Bohater: Kamilo :)
Magia: Słowa

Re: Nicość

Zarówno M&M jak i HoMM to serie, które jedynie czerpią z różnych mitologii, wierzeń, dlatego nie ma co się doszukiwać - można właśnie zauważyć takie niedopowiedzenia jak z tą Nicością, ale prawdopodobnie tego nie ma w tej sadze, bo twórcy nad nie pomyśleli. Po prostu małe dziurki w fabule i tyle.


"Zapraszam na Morenkę!" - Pietrek "Archon" Kogucik do Adasia, 2k16

http://tinyurl.com/y9dt3lw4 http://tinyurl.com/y8b5grtf

Offline

 

#18 2016-02-12 12:36:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Nicość

Nie mniej interpretacja uwzględniająca Nicość jest bardzo ciekawa ^^.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora