Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2015-02-16 19:12:05

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Polityka - kogo popieracie?

Zastrzegam, że temat jest skierowany raczej do osób zainteresowanych polityką. Posty w stylu "kto normalny się tym interesuje" czy "co ten temat robi na tym forum" nie będą może usuwane, ale będą niezbyt dobrze świadczyły o autorze.

Jak zapatrujecie się na obecną politykę? Czy jest jakaś partia, osoba lub strona polityczna, którą popieracie/której na pewno NIE popieracie? Jakie macie poglądy na otaczającą nas rzeczywistość?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2015-02-16 20:27:43

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Polityka - kogo popieracie?

Może niekoniecznie o moich poglądach, ale, czy ktoś wie cósik o pani Ogórek? Pojawiła się niedawno na scenie politycznej i jedyne, co na razie jestem w stanie o niej wyczytać to to, że Playboy czy coś w tym stylu o niej pisał, że nic nie robi, że jest marionetką, że są jakieś skandale z nią związane, czyli same uprzedzenia mi są narzucone, żadnych konkretów.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#3 2015-02-17 01:26:04

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka - kogo popieracie?

Raz ją widziałem w telewizji przed nominację jakieś 2(?) lata temu. Wypowiadała się wtedy na temat zgodny ze swoją profesją (historyk Kościoła), moim zdaniem całkiem sensownie i obiektywnie, natomiast poza tym niewiele więcej można o niej powiedzieć. O tych skandalach i innych celebryckich głupotach starałem się nie czytać, choć zauważyłem, że faktycznie strasznie wrogo media się odnoszą do kandydatki, co mnie aż zaczęło w pewnym momencie irytować. Z takich merytorycznych spraw słyszałem, że "nie do końca skrytykowała" profesora Chazana, czyli wypowiedziała się zapewne w swoim - obiektywnym - stylu, co oczywiście przerobiono na obronę w/w. Marionetką może i jest, politycznego show stworzyć nie potrafi (ostatnia konwencja była łagodnie mówiąc słaba), jak na kandydatkę lewicy ma dosyć... nietypowe poglądy (o czym świadczy fakt, że niektóre nawet mi się podobają). No i w sumie tyle o niej wiem. Wydaje mi się, że to sezonowa gwiazda, która po wyborach zniknie z "Wiadomości", a zostanie w "Superexpressie", ale to tylko moje takie przypuszczenia.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2015-02-18 10:28:44

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka - kogo popieracie?


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#5 2015-07-18 23:59:38

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka - kogo popieracie?

Ostatnimi czasy bardzo dużo w moich oczach stracił Ruch Narodowy. Partia ta właściwie zawłaszczyła sobie dziedzictwo Dmowskiego i monopol na nacjonalizm, roztrwaniając go zupełnie. Mogłem się w sumie tego spodziewać, skoro nawet na marszu niepodległości nie potrafili skutecznie zwalczyć prowokacji, więc co dopiero w ewentualnym sejmie? Natomiast najbardziej zabolał mnie totalny skręt w lewo i oddanie się Kukizowi za bezcen - byleby tylko dostać miejsca na listach. Sposób, w jaki (nie) wsparli Mariana Kowalskiego w czasie kampanii wyborczej również mi się nie podoba. Gwoździem do trumny było oficjalnie poparcie przez nich JOWów, czym zaprzeczyli swojej dotychczasowej działalności. Co tu dużo mówić - poglądy mam do nich podobne, ale już raczej na nich nie zagłosuję.

Kongres Nowej Prawicy to jeszcze większa porażka. Żyją z nienawiści do Korwin-Mikkego, który bez nich radzi sobie nie najgorzej (choć na sejm wciąż za dużo hitlerów i innych gwałtów). Ci to się nawet Kukizowi nie oddali - on ich po prostu wziął, bez żadnych warunków wstępnych. No ale tonący brzytwy się chwyta. Niech Marusik klepie hajsy w PE, póki jeszcze może.

Kukiz najwyraźniej okazał się zbyt niezdolny do jakiejkolwiek współpracy z innymi ludźmi, do czego dołożył trochę nienawiści i naiwności zarazem. Sondaże pikują w dół, z ponad 20% zrobiło się już 10%, a do jesieni może spaść nawet do 5%. Poszczególni działacze się wymeldowują - to z kolei o nich fatalnie świadczy, bo pokazali, że zależy im wyłącznie na stołkach. Co tu dużo mówić - na samych JOWach pojmowanych w bardzo dziwny, niezrozumiały w gruncie rzeczy sposób, panaceum na WSZYSTKIE problemy tego świata, nie mógł daleko zajechać. Gdy przeczytałem na jego stronie, że "bez JOW nie ma wolnej Polski", "w Anglii Polki rodzą dzieci, bo są JOW", to się po prostu zatroskałem. Poza wynoszeniem ponad niebiosa jednego z najgorszych pod względem demokratyczności systemów wyborczych są tam jeszcze dissy na Korwina i innych wrogów (tekstem, że Korwin chce topić dzieci niepełnosprawne nawet mnie wkurzył, a zwolennikiem tego pana nie jestem) i sporo złośliwości w stosunku do krytykantów (to akurat fajne, bo się przynajmniej gość potrafi odgryźć). Generalnie słaby ten antysystem w jego wykonaniu, nie kupuję tego.

Wspomniałem o JKM. Cóż, wielokrotnie go krytykowałem, ale chyba jako jedyny ma łeb na karku i wie, co robi. Na polityka się nie nadaje, na doktrynera jak najbardziej. Myśl liberalna stety-niestety jest nieuniknioną konsekwencją kierunku rozwoju świata. Więc zamiast z tym walczyć, lepiej to wykorzystać. Nie wiem, czy na niego zagłosuję, wciąż mam w pamięci jego haniebne słowa nt. Piłsudskiego czy powstańców styczniowych, no ale pod względem gospodarczym i międzynarodowym (wreszcie jakiś pragmatyk) nie ma chyba lepszej opcji. Na tę chwilę.

Dziś tzw. lewaki postanowiły o wystawieniu wspólnych list. Mnie to osobiście cieszę, bo elektorat SLD i TR/Zielonych się wzajemnie zbija, komuniści nie cierpią co do zasady genderyzmu i odwrotnie. Tak więc osiągnięcie pułapu 8% dla koalicji moim zdaniem trudne do wykonania. Z jednej strony to dobrze z mojej konserwatywnej perspektywy, z drugiej ogólnie słaba kondycja lewicy nie jest dobra, bo o ile Korwin ma rację w wielu punktach gospodarczych, o tyle nie ma skutecznego hamulca, żeby jednak mimo wszystko mieć na względzie przynajmniej humanitaryzm. No ale skoro na lewicy same błazny, to nie dziwota, że partia wyrastająca z nurtu prawicowego (PO) musiała przejąć jej obowiązki.


Ogólnie ciekaw jestem rezultatów jesiennych wyborów. Pomijając odwieczny konflikt w rodzinie PO-PiS, interesujące byłoby, kto zostanie języczkiem uwagi. Kukiz? ZSL? A może jednak Korwin czy Zjednoczona Lewica? Zobaczymy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#6 2015-07-19 11:22:33

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka - kogo popieracie?

http://kontrowersje.net/zacznijcie_si_m … ecie_p_aka

Można poczytać czy usłyszeć jak część kolegów prezydenta Raczyńskiego płacze na Kukiza. Hałaczkiewicz, Stawikowski, Wild, Myrda. Warto zauważyć że wielu z nich to ex-PO, z ewentualną domieszką innych osobistości. Paru z nich zostało zniszczonych przez Schetynę, co zmusiło ich do odejścia i związania się z kimś innym. Konflikt z powodu nazwy partii i innych rzeczy między Raczyńskim a Kukizem też da się wyjaśnić. W świetle obsadzenia stanowisk rzeczników przez Ruch Narodowy oraz KNP cały plan formuje się co raz jaśniej.

Na moje to było tak: Raczyński i jego "Bezpartyjni Samorządowcy" postanowili zdobyć jak najwięcej poparcia dla Kukiza, to pewnie oni się głównie starali o podpisy i fundusze, zbiórki wolontariuszy to kropla w morzu potrzeb, nie bądźmy naiwni. Raczyński sam przyznawał, że chcieli 15% dla prezydenta Kukiza i na podstawie elektoratu walczyć o miejsca w Sejmie. To byli konkretni ludzie ruszający po konkretną władzę, żartów nie było. Jowy ich chyba niezbyt obchodziły, może miały pomóc w zabetonowaniu nowego układu politycznego, ale to bardziej sprzyja partiom typu PO PiS. Pokłócili się po prostu z drugą częścią grupy Kukiza która organizowała Jowy.

Teraz nadchodzi kolejny przewrót, czyli Kukiz dziękuje Raczyńskiemu i kolegom za sponsoring, otwarcie przyznaje się do zawłaszczenia Ruchu Narodowego, KNP. Obsadza nimi stanowiska rzeczników, na listach do Sejmu też pewnie uświadczymy osoby z tego środowiska.

Patrząc na wypowiedzi Kukiza nt. PiS i wyniki wyborów prezydenckich, Kukiz sprawia wrażenie ukrytej opcji Pisowskiej. Jakby nie patrzeć miał spory wpływ na podebranie dużej ilości elektoratu Komorowskiemu. Oczywiście sam Bronek popsuł własną kampanię, ale większość elektoratu Kukiza poparła potem Dudę. Koalicja z PiS jest możliwa.

W samej Brytanii narzeka się na Jowy. Sama moja rozmowa z rodowitym Brytyjczykiem dostarczyła sporo dowodów. Ja sam zastanawiam się jak mogą funkcjonować w systemie, gdzie liczba głosów kompletnie nie odzwierciedla liczby mandatów. Służy zabetonowaniu dwóch partii, to prawda. Jego zaletą jest niedopuszczanie partii niechcianej, u nich to jest jakaś szkocka partia nacjonalistyczna (chyba), mówią często na nich naziści. Problem w Polsce nie leży w sposobie wybierania, ale tym kogo wybieramy. Tak naprawdę nie ma żadnego porządnego wyboru, zmiana ordynacji wyborczej nic nie da. Kukiz i jego kumple to albo kompletni naiwniacy albo bezczelnie żerują na naiwności swoich wyborców.

Tak, w wyborach prezydenckich mogłem na niego głosować bo czemu nie. Wówczas oznaczało to pokazanie wszystkim języka, ale czas do parlamentarnych miał służyć do jakiejś konsolidacji tego co udało się zdobyć. Myślałem, że mając ekspertów z centrum Adama Smitha, ugrupowanie będzie w stanie zrobić konkretny program gospodarczy. Ja wiem, że programy są podkoloryzowane przez partie obiecujące złote góry, ale może dla odmiany oni podaliby jakieś bardziej przyziemne wartości. Brak programu to żadne rozwiązanie.

Precz z tą Zjednoczoną Lewicą. Taka z nich lewica jak Bandera bohater narodowy. Czyli żadna.

Jeśli chodzi o Korwina to oddać mu trzeba, uparty jest. Ciągle kandyduje i ciągle nic. Tym razem też nie będzie inaczej, chyba że wszyscy jego internetowi zwolennicy odejdą wreszcie od komputerów i szczerze oddadzą głosy. Może są nieletni? Biedny Korwin, ma duży elektorat wśród nieletnich ale gdy tylko oni robią się dorośli przez te 4 lata to nagle przechodzi im fascynacja Korwinem i wychodzi jak zawsze.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#7 2015-09-07 12:20:43

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka - kogo popieracie?

Był ktoś z Was może na referendum?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#8 2015-09-07 12:56:15

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Polityka - kogo popieracie?

Byłem w komisji, 8,(6)% frekwencji a 90% głosów było TAK NIE TAK. Nie było o dziwo ani jednego głosu nieważnego. Sam głosowałem NIE TAK TAK, aczkolwiek drugie i trzecie pytanie są tak wielorako interpretowalne, że każda odpowiedź może być dobra, jak i zła. Wyjaśnienia też były genialne. Żywcem przekopiowano pytania. O dziwo, nikt nie narysował żadnych kutasów ani nie dawał jakichkolwiek uwag. Wszystko było zrobione poprawnie.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#9 2015-09-07 15:04:47

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka - kogo popieracie?

Duży % za JOW dlatego, że głównie poszli sami zainteresowani, którzy bardzo chcą nowej ordynacji. Sam mam mieszane uczucia.

Zmiana sposobu finansowania partii z budżetu państwa? Bardzo nieprecyzyjne pytanie. Pytanie nie jest: czy mamy skasować w cholerę finansowanie z budżetu, tylko czy ma być zmieniony sposób. Podam przykład, w jaki sposób można to łatwo zrobić.

Sytuacja nieco z innej beczki, ale zobaczycie o co chodzi. Jest proces sądowy o zniesławienie. Dwie strony walczą między sobą, zniesławiony wygrywa, sąd skazuje przegranego na wystosowanie oficjalnych przeprosin za pomocą środka masowego przekazu (gazeta, radio, telewizja). Przegrany decyduje się na gazetę, wybiera jakąś kompletnie nieznaną rolniczą gazetkę, gdzie oficjalne przeprosiny daje w małej stopce na samym dole strony. Gotowe. Przeprosiny są? Są? A że w nieznanej gazecie malutką czcionką to już szczegół gdyż dokładne zalecenia nie zostały sprecyzowane.

Teraz wracamy do pytania o zmianę sposobu finansowania. Tutaj podobnie można zmienić niby coś, a absolutnie nic. Zmienić nazwę, stanowisko, odrobinę inaczej przeliczać. Pieniądze będą wciąż te same, zmiana będzie tylko na papierze.

Jeszcze ostatnie pytanie: czy chcemy żeby obywatel był traktowany jak obywatel czy jak złodziej? Odpowiednia ustawa została uchwalona i podpisana jeszcze przez Komorowskiego, który sam przyznał, że pytanie jest nieaktualne. Zresztą, czy naprawdę trzeba tu wiele myśleć?

No właśnie, Bronek Bul. Referendum to zostało powołane w panice i rozpisane na kolanie, licząc że przeciągną głosy Kukiza na swoją stronę. Jednak Komor nie jest politykiem najwyższej próby, dlatego myślał za niego Tusk. Kiedy postanowił samodzielnie coś wymyślić no to widzimy jakie tego efekty. Tylko teraz ciekawa sprawa. 100 mln złotych idzie w błoto, ale referendum głupio odwołać jak Komorowski z PO je urządzili. Duda i PiS na pewno nie będą go odwoływać, chcąc by rządzący do końca wypili uwarzone piwo.

Przy okazji, wnioski o referenda ws. spółki Lasy Państwowe czy 6-latków zostały spuszczone w kiblu. Nie żeby pytanie o 6-latki było tak ważne. Wbrew pozorom edukacja jest bardzo potrzebna, tylko nieco inaczej się patrzy kiedy trzeba uczyć się na ten sprawdzian albo wstać w poniedziałek rano. Widziałem niedawno babcię w aptece która nie była w stanie powiedzieć "antybiotyk" tylko stwierdziła "ten lek na a".

Jeśli chodzi o emerytury to gdyby tych wszystkich pieniędzy nasza elita narodu nie rozrzucała sobie czy rozdawała Kościołowi to nie byłoby żadnego problemu. Niestety jest jak jest i musimy sobie radzić z tym co mamy. Gdy Grecja akurat wyjdzie ze swoich problemów, to właśnie wtedy V RP wskoczy na jej miejsce. W międzyczasie będziemy żyć w Sułtanacie Europejskim. Dobranoc.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#10 2015-09-07 17:35:52

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka - kogo popieracie?

Może i bym poszedł na to referendum, gdyby nie jakość pytań. Od zmiany konstytucji jest specjalna procedura określona w samej konstytucji, więc są wątpliwości, czy pierwsze pytanie w ogóle byłoby ważne. Sam do JOW przekonany nie jestem, wolałbym zniesienie progu wyborczego albo system preferencyjny albo okręgi wielomandatowe bez list na zasadzie "ile mandatów, tyle głosów". Drugie pytanie to już kuriozum, przykład Saurona najlepiej to obrazuje. Ja bym proponował zniesienie partyjnych dotacji i jednoczesne ustalenie maksymalnego budżetu, jaki może posiadać partia (roboczo - 10 mln zł, połowa tego, co dostają rocznie PO i PiS). No ale przy tak formułowanym pytaniu nie wiadomo, jakie byłyby skutki zagłosowania na "NIE". Ostatnie pytanie o ustawę, która została wprowadzona w lipcu. Co tu dużo mówić - frekwencja niecałe 8% w skali kraju pokazuje, jak wielką katastrofę ufundował Bronek za nasze pieniądze. Dobrze, że chociaż członkowie komisji mogli sobie zarobić, bo każda forma zwracania obywatelom zagrabionych przez państwo podatków jest dobra (z wyjątkiem oczywiście socjalu, bo to grabież podwójna).

Referendum Dudy mogłoby osiągnąć wyższą frekwencję, jak widać zainteresowanie społeczne było, bo tych 6mln podpisów się nie wzięło z kosmosu. Lasy Państwowe to była chyba najważniejsza z poruszanych spraw, martwiące jest to, że w konstytucji nie ma żadnej gwarancji ich ochrony, dlatego wypadałoby tę sprawę uregulować. Sześciolatki w szkołach to powinna być kwestia dobrowolnej decyzji rodzica. Po sobie wiem, że 7 lat było optymalnym wiekiem pójścia do szkoły, ale jeśli ktoś dojrzewa do tego wcześniej, niech śmiało idzie. Swoją drogą obowiązek szkolny do 18. roku życia jest chyba trochę na wyrost, po skończeniu gimnazjum każdy już sam powinien decydować, co chce dalej ze swoją edukacją robić moim zdaniem. Jeśli zaś chodzi o wiek emerytalny, to przywrócenie starego progu to minimum z minimum, którego bym oczekiwał. Nie sądzę, abyśmy jakieś emerytury od państwa dodali, a krach ZUS i przejście na fundusze prywatne to kwestia czasu. Pytanie, czy się do tego odpowiednio przygotujemy, czy obudzimy z ręką w nocniku.

Ogólnie rzecz biorąc państwo powinno ograniczyć swoje wydatki. Szczególnie rujnujące dla budżetu było OFE i to z niego wzięła się lwia część dzisiejszego deficytu. Druga kwestia to inwestycje "unijne" w postaci 10-krotnie przepłacanych nie raz stadionów i autostrad. Są wreszcie instytucje i wydatki niepotrzebne. Ale władze Polski wolą po prostu się bawić za nasze. Cóż, błędy transformacji wychodzą dzisiaj.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora