Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2014-02-18 02:54:30

 ANcient DRuids

Przybysz

Zarejestrowany: 2014-01-29
Posty: 15
Miasto: Krzemienny krąg
Bohater: Sandro

Re: Wasze najlepsze gry

Dla mnie to będzie:

First-person perspective - hm... Minecraft? O tym chyba nie trzeba opowiadać - bicie drzew pięściami. Cóż rzec, ludzie mają swoje fazy, czasami potrzebują trochę pomaltretować drzewa... i pobudować domki, oczywiście : )
First-person shooter - jedyna gra tego typu (nie licząc sporadycznych partyjek CS'a jako młody szkrab), w którą grałem to pierwsza część Painkillera. Jest to bardzo fajna odskocznia, jeśli komuś przejedzą się RPG'i i strategie, a lokacje, ogromne bossy i klimat robią spore wrażenie. Ale jak tak myślę... przecież Might and Magic VI-IX to w pewnym sensie też strzelanki.
Third-person perspective - Chyba Okami, czyli bieganie białą wilczycą z bronią na plecach i ratowanie mitycznej Japonii w stylu Zeldy, której grafika jest stylizowana na japońskie malowidło z uroczym poczuciem humoru. Ładnie chodzi na emulatorze PS2 : ]
Fabularne - długo w dzieciństwie pozostawałem pod urokiem japońskich RPG'ów, spośród których najbardziej cenię sobie Breath of Fire IV - uwieńczenie serii (pod względem wykonania) z wciągającą fabułą, genialną muzyką, łączącą wpływy wschodnie z zachodnimi i najlepszą kulminacją, z jaką się spotkałem grając w gry. Teraz już trochę bardziej ciągnie mnie w stronę zachodnich gier fabularnych, ale czym dla wielu był Final Fantasy VII, tym dla mnie był Bof IV.
Symulacje - Sporo frajdy dostarczyła mi skromnie wyglądająca gra Recettear. Co prawda jest to połączenie hack'n'slasha z prowadzeniem sklepu dla poszukiwaczy przygód, ale taka mieszanka to przepis na dobrą zabawę.
Strategie - Heroes III, duuuh : p Ale odkładając na bok oczywistości, bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie gra Majesty II, wymienionego już studia Paradox Interactive, która traktuje strategię w unikalny dla siebie sposób. W skrócie, do zadań gracza należy przede wszystkim stawianie nagród za różne zadania i pobożne życzenie, że któryś z pałętających się tu i ówdzie bohaterów skusi się i zrobi to co od niego chcemy, a napełnione mieszki wyda w naszym sklepie.

I coś ekstra: RPG/Strategia/Powietrzna strzelanka w jednym - Divinity: Dragon Commander : p
(ale o tym napiszę już w innym temacie, a najlepiej to zobaczyć samemu)

Ostatnio edytowany przez ANcient DRuids (2014-02-18 03:03:52)

Offline

 

#32 2014-02-22 12:40:14

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Wasze najlepsze gry

Dużo zmian u mnie :

Bijatyki - Soul Calibur IV, * Touhou 1/6/7/8/9/10/11/12 *
FPP - Anna
FPS - Shadow Warrior ( zarówno stary jak i nowy ), Serious Sam
TPP - The Witcher
MMORPG - World of Warcraft, Elder Scrolls Online
Fabularne - Final Fantasy 6/7/8/9
Strategie - Warlords Battlecry 2/3 , Etherlords 2

* Touhou należy do bijatyk poprzez sposób poruszania się ( pseudo-wymiarowe ).


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#33 2014-02-22 21:29:33

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Wasze najlepsze gry

Ja probuje Elder Scrolsow :-):-):-)  Takze Might and Magic . Disciplesi mi sie tez podobaja ale nic nie przebija Herosow:-):-):-) Jeszcze sprobuje Age of Wonders :-):-):-)

Offline

 

#34 2015-01-11 10:43:24

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasze najlepsze gry

Do moich ulubionych RPGów zdecydowanie dopisałbym jeszcze Wiedźmina, chyba żadna gra tego gatunku dotychczas nie wywarła na mnie tak pozytywnego wrażenia od początku do końca.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#35 2015-06-24 23:33:48

 Sality

Rekrut

522594
Skąd: Jak najdalej
Zarejestrowany: 2015-06-22
Posty: 52
Miasto: Loch
Kampania: Odrodzenie Erathii
Jednostka: Cesarska Meduza
Bohater: Dace
Magia: Ognia
WWW

Re: Wasze najlepsze gry

Bijatyki - Tekken, Little Fighter
First-person shooter - F.E.A.R., CS, Wolfenstein
RPG - Gothic I, II, III, Diablo II, Crushader of Might and Magic, Divine Divinity, Fable, Neverwinter Nights
MMORPG - Elsword, Runescape
Fabularne - Septerra Core, Syberia
Strategie - Heroes I-IV, Cesar, Knights and Merchants, Tzar, Horde: Northern Wind

Jest tego więcej, ale już za późna pora na rozpisywanie się


http://orig02.deviantart.net/83e6/f/2013/160/a/7/machine_gun_anime_girl_signature_by_raykorn-d68e1af.png

Było się niegdyś weteranem Heroes'ów... Stare, dobre czasy. Teraz tylko te WoGi i WoGi...

Wszelkie pytania kierować najlepiej na GG: 522594 (tam najłatwiej mnie dorwać).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora