Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2015-03-28 00:30:17

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Historia Forum 2013-15

Zwieńczeniem Dni Pamięci niech będzie publikacja niniejszej karty historii forum. Starałem się nikogo ani niczego nie pominąć, ale być może się to zdarzyło - jeśli tak, przepraszam. Zapraszam natomiast do czytania. Reszta historii forum znajduje się w Komnacie Pamięci.


Nadszedł Nowy Rok. Tym razem nie odbył się plebiscyt nagród za popularność, ponieważ - mówiąc dosadnie - nie bardzo było komu głosować. Dlatego zdecydowałem się sam przyznać tradycyjne plusy. Styczeń był czasem, kiedy na forum całkiem sporo się działo. Cały czas trwał turniej aren. Ósmego dnia przeprowadziłem amnestię dla najbardziej zasłużonych oraz drobne (acz istotne) zmiany w regulaminie, m. in. zdjęcie zakazu wklejania linków dla Obywateli Królestwa z co najmniej sześciomiesięcznym stażem. Kroniki Heroes przeszły istotną rewolucję. Poprzedni silnik był wadliwy, mało funkcjonalny i sprawiał problemy. Dlatego z Cohen postanowiliśmy przenieść się na Wordpress. Okazało się to być dobrym pomysłem i znacząco ułatwiło dalszy rozwój serwisu. Dnia 31. stycznia został otwarty nabór na redaktorów.

W styczniu pojawiło się także dwóch użytkowników, którzy mimo krótkiego stażu już wiele uczynili dla Tajemnic Antagarichu. Pierwszym z nich jest Markham, twórca kanału Mocy i Magii na YouTube. Szybko nawiązaliśmy współpracę. Po krótkim czasie okazał się być niezwykle ambitną osobą z ogromem pomysłów, które miałyby wyjść z korzyścią dla strony i forum. Został redaktorem Kronik, najaktywniejszym zresztą. Dużo się udzielał i dalej pisze, a jego projekty są stopniowo podejmowane. Drugim jutubowiczem okazał się MJOdorczuk, twórca innego kanału, także traktującego o HoM&M. Z nim także podpisaliśmy współpracę. Kanały obu tych Obywateli wraz z kanałem Xena o Heroes 3 znalazły się na wortalu Kroniki Heroes.

Poza Markhamem do redakcji dołączyli także Sauron (z kilkoma treściwymi artykułami na temat Heroes IV), Xeno i Deferdus. Także luty przyniósł wiele pozytywów dla społeczności. Zrealizowałem swój wielki plan modernizacji Tajemnic Antagarichu w czasie ferii. Rozpocząłem to zmianą skórki na Mercury, co podkreśla, że rozpoczynamy nową epokę w dziejach. Ponadto wprowadziłem pewne mniej lub bardziej znaczące przeróbki wizualne. Następnie przeprowadziłem drugą część amnestii, dzięki czemu liczba odnotowanych przewinień na forum zmniejszyła się istotnie. Po tygodniu liczność zmian można było ujrzeć gołym okiem. Między innymi zamknąłem ostatecznie Klany, unormowałem sprawy związane z współpracą i wymianami buttonów, usunąłem część zbędnych działów. Jednak najważniejsze było to, co działo się w Kompleksie Pałacowym. Zaktualizowałem i zmodernizowałem Halę Sław, Komnatę Pamięci, Prestiżu i Salę Tronową. Postanowiłem też, że reszta komnat wraz z zawartością zostanie wszczepiona w strukturę wortalu Kroniki Heroes oraz oczywiście zaktualizowana. Tak też się stało. Ponadto założyłem konta TA na kolejnych portalach społecznościowych - twitterze i blipie. Od tego momentu mogę śmiało powiedzieć, że forum w pełni się pozbierało po zeszłorocznych tragediach.

W marcu niewiele się działo. Markham nieźle spełniał swoją rolę redaktora, dyskusje na forum toczyły się encim tempem. Tuż przed świętami wyjechałem za granicę, wcześniej też nie miałem za wiele czasu na prowadzenie spraw internetowych. Dlatego też obchody rocznicowe postanowiłem przesunąć o miesiąc. Na wielkanoc znów wszystko nieco odżyło. Wreszcie nadszedł 12. kwietnia, dzień rozpoczęcia uroczystości związanych z 6. rocznicą reorganizacji Tajemnic Antagarichu. Przez cały weekend wiele się wydarzyło. Rozpoczęliśmy od tradycyjnego rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych. Następnie odbyło się spotkanie na czacie forum i próba pobicia rekordu liczby użytkowników (udało się - to dowód, że jesteśmy zgrani). W sobotę został ogłoszony plan Markhama wywiadu naszego forum z twórcami muzyki do HoM&M - jednakowoż jak wiele późniejszych jego projektów okazał się klapą ze względu na słomiany zapał redaktora. Oczywiście, tradycyjnie podsumowałem rok oraz pracę administracji. Tego dnia również Asinains (niegdyś Pandrodor) został pierwszym w historii Herosem forum. Podjąłem decyzję o powołaniu Królewskiej Kapituły - organu doradczo-decyzyjnego, w którego skład wejdą Herosi, użytkownicy wybrani przeze mnie, a także jeden w drodze głosowania powszechnego. Na koniec Markham ogłosił, że jego kanał Mocy i Magii stał się oficjalnym kanałem Tajemnic Antagarichu i Kronik na YouTube. Nadszedł teraz czas, aby wszystkie sprawy uporządkować i wcielić w życie. Warto dodać, że podczas obchodów pojawiło się wielu nowych użytkowników, w tym chociażby lukasis77. To oznacza, że forum wciąż posiada potencjał.

Przez kolejne miesiące forum rozwijało się w dosyć wolnym tempie, choć jeszcze nie było powodów do większych niepokojów. Oprócz weteranów, czyli Asinains'a, Xena, Saurona, Deferdusa i Barona, a także jutuberów MJOdorczuka i Markhama na forum pojawiali się kolejni użytkownicy. Wspomnieć należy m. in. takie postaci jak MrTurqs, Elwing Bukharov, VasT czy Wuwu. Osoby młodszego stażem pokolenia uzupełniali się ze Starą Gwardią całkiem nieźle, choć oczywiście porozumień nie brakowało. Nie mniej jednak atmosfera była dobra. W czerwcu ogłosiłem powstanie swojego portalu o grze Tzar: Ciężar Korony o nazwie Wieża Magów. Projekt spotkał się z całkiem sporym odzewem ze strony naszych forumowiczów, Sauron nawet chciał wesprzeć powstanie forum o tej grze (ostatecznie uznałem, że najlepiej będzie dać odnośnik do jedynej istniejącej jeszcze w Polsce społeczności Tzara, zamiast tworzyć kolejne forum), z kolei Wuwu pomógł mi odnaleźć kilka błędów. W wakacje prawdę powiedziawszy prawie mnie na forum nie było, spalił mi się komputer, do tego wyjeżdżałem i zajmowałem się swoimi sprawami oraz aktualizowaniem w miarę możliwości Wieży Magów.

Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim mały come back aktualizacji forum i wortalu Kroniki Heroes (który to zmienił swój adres ze względu na migrację serwera na obecny: www.heroes.egildia.pl). Najwięcej działo się we wrześniu i październiku - ożywiona przeze mnie ostatecznie Królewska Kapituła zaczęła sprawnie funkcjonować, więc ogłosiliśmy wybory na jej "ludowego" członka. Większością głosów wybrano Deferdusa, który zarzucił wieloma ciekawymi pomysłami podczas swojej pierwszej i kolejnych kadencji. Jedną z pierwszych decyzji Kapituły była gruntowna reforma działu Obóz (powitania), jego odspamienie i uporządkowanie. Następnie powstał dział Sala Idei, traktujący o polityce, filozofii, historii, kulturze, itp. Oprócz zmian kosmetycznych warto również zaznaczyć przyznanie Sauronowi moderacji działu Heroes IV, którym sukcesywnie się opiekował od dłuższego czasu (był też autorem wielu artykułów na Kroniki o tej części). Znacznie także podniosłem standardy wizualne na TA, szczególnie ważnym posunięciem było wprowadzenie nowego ChatBoxa, emotikon i BB-Code pod ręką (przy szybkiej i dłuższej odpowiedzi) i ogólne uproszczenie struktury forum.

Następnym "punktem" na mapie wzmożonej aktywności na forum (od pewnego czasu bowiem ruch na TA generował się zrywami) był początek zimy, grudzień. Na początek odbyły się II wybory na ludowego członka Królewskiej Kapituły - ponownie zwyciężył Deferdus, a jego kadencja została później przedłużona na czas nieokreślony ze względu na brak potrzeby ogłaszania wyborów (niska aktywność na forum) i tak oto mamy 2015 rok, a Def wciąż w KK się znajduje. Kolejną ważną imprezą był II Świąteczny MiniTurniej Aren Heroes 3 - nasza wewnętrzna rozgrywka w kameralnym gronie, który zakończył się drugim z rządu zwycięstwem Xena i umiarkowanym sukcesem organizacyjnym. Tradycja zatem już się tworzyła. Ponadto odbył się plebiscyt nagród za popularność. Życie na TA zagościło na dobre.

Styczeń to czas zawarcia kontraktu z Ubisoftem, który zakończył się organizacją Konkursu wiedzy o Mocy i Magii z grą M&M X: Legacy do wygrania. Na Kronikach pojawiły się różnego rodzaju zadania konkursowe, które podjęli liczni zawodnicy. Poza mną komisję konkursową tworzył jeszcze Deferdus, który w tamtym czasie bardzo się angażował w życie TA (m. in. za jego sprawą podjęliśmy próbę reformy nieefektywnych cechów i zastąpienia ich kółkami zainteresowań; pomysł dobry, więc warto do niego w przyszłości wrócić). Laureatami i zdobywcami nagród głównych okazali się straclite, Irydus oraz ANcient DRuids. Ten ostatni zagrzał u nas miejsca na dłużej. Do dziś chylę czoła przed tak wnikliwą znajomością serii M&M, a przede wszystkim kreatywnością tych osób w zadaniu dotyczącym zaprojektowania własnego dodatku do sagi. Mieliśmy co prawda pewien drobny incydent ze sfrustrowanym uczestnikiem, który nie wygrał, ale dosyć szybko wytłumaczyłem mu, że bezpodstawnie się oburza i że powinien mieć więcej dystansu. Równolegle zasypywały nas z pierwszej ręki newsy dotyczące gry Legacy, a ja od grudnia publikowałem kolejne podstrony na Kronikach. Wszystko szło w naprawdę dobrym kierunku, pojawiały się nowe postaci - takie jak Krupier czy TrutkaNaGizki, a starzy wyjadacze się ożywili. Markham pomagał na Kronikach i fanpage'u fb w pisaniu newsów.

Niestety, pewne sytuacje są nie do przewidzenia, a nawet jeśli są, to czasem nie da się przed nimi ustrzec. Tak było i tym razem. W moim osobistym życiu pojawiło się bardzo dużo perturbacji, które w nałożeniu na wyjątkowo silne ambicje związane ze szkołą (konkursy, olimpiady, matura) spowodowały, że częściowo wycofałem się z funkcjonowania jako admin. Nie stało się to natychmiast. Jednak po raz pierwszy nie odbyły się żadne większe obchody rocznicowe - to świadczyło o tym, że najzwyczajniej w świecie nie miałem sił pracować. Oczywiście, news się pojawił, podobnie jak i wielkanocny, ale nie szło za tym nic konkretnego. W maju skrobnąłem kilka kolejnych podstron na Kroniki i w zasadzie to by było na tyle. Kolejne wybory do Kapituły, jak już wcześniej pisałem, nie odbyły się. TA stanęło w zawieszeniu. Nie działo się praktycznie nic. W czerwcu próbowaliśmy coś tam jeszcze zrobić, posprzątałem forum z zaległych spraw, a za radą Micha zniosłem cenzurę. Jednak w wakacje brakło mi już zacięcia, aby proces odrodzenia kontynuować. Chciałem nawet je zamknąć, ale Kapituła szybko mnie od tego absurdalnego pomysłu odciągnęła. Nie mniej jednak nie działo się nic. Cisza...

No może nie taka totalna, bo w międzyczasie pojawiła się zapowiedź Heroes VII, o czym rzetelnie doniósł Deferdus, a Markham zasypywał Kroniki rewelacjami na ten temat. Tak więc saga miała się całkiem dobrze. W październiku natomiast napisałem krótką notkę związaną z nowym rokiem akademickim. W grudniu planowaliśmy kolejną edycję turnieju świątecznego - ostatecznie przenieśliśmy rozgrywki na okres rocznicowo-wielkanocny. Przez czas posuchy na forum niestrudzenie pojawiali się Xeno, Sauron, Baron, MJOdorczuk, Wuwu, VasT, MrTurqs. Regularnie odwiedzał nas też Asinains. A więc tak totalnie nie umarliśmy, choć trzeba przyznać - było ciężko.

No i wreszcie mamy rocznicę, długo wyczekiwany moment. Taka iskierka, która na pewien czas być może rozpali ognisko forumowe. Czar wspomnień, burzy mózgów związanej z dalszą działalnością, podsumowaniami i planami na przyszłość rozbudził zamarłe towarzystwo. Czy Tajemnice Antagarichu wrócą do czasów swej świetności? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że wróciłem na dobre i zgodnie z danym niegdyś słowem pozostanę tu do ostatniego usera. Za Królestwo!



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora