Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2013-05-15 08:45:59

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Bohaterowie czyli… WTF, RPG?

Jak ktoś lubi RPG wspomagany strategią turową to może i dobra zabawa, jak chcę zrobić nieśmiertelną, wykoksowaną postać to gram w gothica.

Offline

 

#12 2013-05-15 15:44:07

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Bohaterowie czyli… WTF, RPG?

To strategia wspomagana RPG, jak Spellforce 1 (bo w 2 widać już było przesunięcie stronę RPG). Disciples też zawiera pewne elementy RPG i aktywnych bohaterów. Po prostu w tym okresie takie rozwiązania były modne. Warcraft 3 też oferował bohaterów, ale tutaj to właśnie bohaterowie stają się podstawą armii wystarczy popatrzeć na profesjonalne rozgrywki.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#13 2013-06-29 00:06:52

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Bohaterowie czyli… WTF, RPG?

Ponieważ do samego artykułu nie mam zastrzeżeń (wstęp intrygujący i o to chodzi, w dzisiejszych czasach wybić można się tylko przez skandalizowanie ), wypowiem się w rzeczonej sprawie. Nie uważam, aby bohaterowie jako jednostki to coś złego, ale zostało niewłaściwie zrealizowane. Herosi powinni być moim zdaniem zdecydowanie bardziej przykokszeni z każdym poziomem doświadczenia.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#14 2013-06-29 11:08:39

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Bohaterowie czyli… WTF, RPG?

Osobiście można by ich raczej osłabić, ale na jeszcze wyższych poziomach trudności bez dobrego builda dla bohaterów leżysz. Misje wtedy rzucają ogromne ilości jednostek do pokonania np. w ostatniej misji kampanii Chaosu z podstawki Heroes IV takiej kapliczki z czarem poziomu V magii Chaosu broniła armia: 60 hydr, 50 ifritów, 50 zmor. W poprzedniej misji by dostać się do głównego przeciwnika trzeba było się przebić przez wykokszoną blokadę trzech armii + jego armia złożona z bodajże 70-80 czarnych smoków, 1500 piratów, 1500 bandytów i jeszcze kilkuset obserwatorów.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora