Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-04-14 21:33:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Historia roku 2012

Oto kolejny fragment naszej znamienitej historii. Starałem się jak najwierniej odtworzyć wszystko to, co wydarzyło się od poprzedniej rocznicy do dnia dzisiejszego. Zaczynam tradycyjnie wycinkiem z zeszłorocznego wpisu.

Okres przedmajówkowy oraz sama majówka przyniosły wiele ciekawych zdarzeń, których tak potrzeba reanimowanej społeczności. Xeno zasugerował organizację turnieju. Może to być szansa na wypromowanie TA i zdobycie kilku użytkowników, a dla graczy okazja do sprawdzenia swoich sił w boju oraz rywalizacja o cenne nagrody, w tym profity na zaprzyjaźnionej lidze WoH. Myślę, że niedługo można będzie zacząć zapisy. Tym razem trzeba będzie dopilnować, aby turniej nie zakończył się jak ten z 2010, a raczej odbywał się podobnie lub lepiej niż 2009. Poza turniejem odżyły znacząco debaty na forum. Ja, Xeno, Sauron, Olórin spieraliśmy się i szukaliśmy wspólnych stanowisk odnośnie H3. Te aspekty - perspektywa turnieju, powrót debat, a także renesans Heroes 3 wielu z nas - wywołał pojedynki multiplayer na arenach. Sam rozegrałem ich w sumie kilkanaście w ciągu majówki - z Olórinem, Xenem i Deferdusem - inni także walczą między sobą i szlifują formę. W tym samym czasie wpadł mi do głowy pomysł kampanii Heroes 3 opowiadającej o losach Tajemnic Antagarichu. Do dziś od czasu do czasu do niej przysiadam i mapki powoli nabierają kształtów (największa intensywność prac przypadła na majówkę).

Tak się złożyło, że obchody pięciolecia (jubileuszu, który może zostać godnie uhonorowany w postaci turnieju oraz kampanii, a także i przede wszystkim wskrzeszenia forum) przeniosłem na majówkę. W tym czasie nastąpiło odrodzenie forum po krachu związanym z nieudanymi przenosinami. Wrócili najwierniejsi userzy i pozytywna energia. Ostatecznie turniej nie został jeszcze wówczas zorganizowany, ponieważ byliśmy jeszcze za słabi. Postanowiłem skupić się na stabilizacji wewnętrznej i ugruntowaniu ładu. Po obchodach jeszcze jakiś czas utrzymywaliśmy niezłą formę. Dołączył do nas Kramer, który przez dłuższy czas (mniej więcej do rozpoczęcia roku szkolnego) często się udzielał. Później niestety zniknął. Pojawiła się także użytkowniczka - Painkiller, o zdecydowanie mniejszej aktywności, ale również jej obecność należy podkreślić, ponieważ ożywiła nieco zasiedziałe, samcze towarzystwo. W tym czasie przeniosłem także tyle postów z Kronik, ile byłem w stanie. Wszystko zmierzało ku lepszemu.

Nic jednak nie może trwać wiecznie, zatem i koniunktura na TA stopniowo zamierała. Kończył się rok szkolny. Wkrótce po nim wyjechałem na dwa tygodnie. Jeszcze wtedy posiadałem liczne plany dotyczące forum, które pragnąłem szybko zrealizować. Jednak los chciał inaczej. Pewne sprawy osobiste spowodowały, że chociaż praktycznie codziennie wchodziłem, to jednak pozostawałem mentalnie nieobecny. W zasadzie nie pisałem, nawet nie zawsze czytałem nowe posty. Byłem, ale jakby mnie nie było. I tak przez resztę wakacji oraz kilka miesięcy po nich. W tym czasie kilku userów utrzymywało społeczność przy życiu, m. in. Xeno, Sauron, Gibon, Deferdus, Kramer - każdy w większym lub mniejszym stopniu. Fakt faktem, że wówczas niewiele się działo szczególnego.

Atmosfera jednak była bardzo dobra, o czym świadczy chociażby optymistyczny news o początku roku szkolnego. Do większych wydarzeń września można zaliczyć powstanie forumowej grupy Herosi Antagarichu na Facebooku. Sama w sobie nie należy do szczególnych, ale dzięki niej na forum wrócił Cohen. W dodatku z projektem wortalu internetowego, który postanowiliśmy wcielać w życie. Już od października rozpoczęły się prace, jednak wysokie natężenie osiągnęły dopiero w listopadzie. Wtedy też wróciłem do lepszej aktywności. W międzyczasie mieliśmy pewne problemy techniczne, które paradoksalnie pomogły mi stanąć na nogi (wreszcie się czymś zająłem). Dnia 24. listopada 2012 roku została otwarta pierwotna wersja wortalu Kroniki Heroes, dziedzica wszystkich dotychczasowych projektów naszego serwisu. To jednak nie zakończyło prac, a raczej je rozpoczęło na poważnie. Uzupełnianie treści zajmuje wiele czasu, ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Nadszedł grudzień i okres przedświąteczny. Na Kronikach trwały między innymi prace nad Galerią oraz zbiórka map autorskich. Znów szczególniej przebudził się lud. Postanowiliśmy pod koniec roku zorganizować Świąteczny MiniTurniej Aren Tajemnic Antagarichu. Zakończył się on sukcesem, walki były bardzo fajne i wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Zwycięzcą, jak nie trudno zgadnąć, został Xeno.

Nadszedł Nowy Rok. Tym razem nie odbył się plebiscyt nagród za popularność, ponieważ - mówiąc dosadnie - nie bardzo było komu głosować. Dlatego zdecydowałem się sam przyznać tradycyjne plusy. Styczeń był czasem, kiedy na forum całkiem sporo się działo. Cały czas trwał turniej aren. Ósmego dnia przeprowadziłem amnestię dla najbardziej zasłużonych oraz drobne (acz istotne) zmiany w regulaminie, m. in. zdjęcie zakazu wklejania linków dla Obywateli Królestwa z co najmniej sześciomiesięcznym stażem. Kroniki Heroes przeszły istotną rewolucję. Poprzedni silnik był wadliwy, mało funkcjonalny i sprawiał problemy. Dlatego z Cohen postanowiliśmy przenieść się na Wordpress. Okazało się to być dobrym pomysłem i znacząco ułatwiło dalszy rozwój serwisu. Dnia 31. stycznia został otwarty nabór na redaktorów.

W styczniu pojawiło się także dwóch użytkowników, którzy mimo krótkiego stażu już wiele uczynili dla Tajemnic Antagarichu. Pierwszym z nich jest Markham, twórca kanału Mocy i Magii na YouTube. Szybko nawiązaliśmy współpracę. Po krótkim czasie okazał się być niezwykle ambitną osobą z ogromem pomysłów, które miałyby wyjść z korzyścią dla strony i forum. Został redaktorem Kronik, najaktywniejszym zresztą. Dużo się udzielał i dalej pisze, a jego projekty są stopniowo podejmowane. Drugim jutubowiczem okazał się MJOdorczuk, twórca innego kanału, także traktującego o HoM&M. Z nim także podpisaliśmy współprace. Kanały obu tych Obywateli wraz z kanałem Xena o Heroes 3 znajdują się obecnie na wortalu Kroniki Heroes.

Poza Markhamem do redakcji dołączyli także Sauron (z kilkoma treściwymi artykułami na temat Heroes IV), Xeno i Deferdus. Także luty przyniósł wiele pozytywów dla społeczności. Zrealizowałem swój wielki plan modernizacji Tajemnic Antagarichu w czasie ferii. Rozpocząłem to zmianą skórki na Mercury, co podkreśla, że rozpoczynamy nową epokę w dziejach. Ponadto wprowadziłem pewne mniej lub bardziej znaczące przeróbki wizualne. Następnie przeprowadziłem drugą część amnestii, dzięki czemu liczba odnotowanych przewinień na forum zmniejszyła się istotnie. Po tygodniu liczność zmian można było ujrzeć gołym okiem. Między innymi zamknąłem ostatecznie Klany, unormowałem sprawy związane z współpracą i wymianami buttonów, usunąłem część zbędnych działów. Jednak najważniejsze było to, co działo się w Kompleksie Pałacowym. Zaktualizowałem i zmodernizowałem Halę Sław, Komnatę Pamięci, Prestiżu i Salę Tronową. Postanowiłem też, że reszta komnat wraz z zawartością zostanie wszczepiona w strukturę wortalu Kroniki Heroes oraz oczywiście zaktualizowana. Tak też się stało. Ponadto założyłem konta TA na kolejnych portalach społecznościowych - twitterze i blipie. Od tego momentu mogę śmiało powiedzieć, że forum w pełni się pozbierało po zeszłorocznych tragediach.

W marcu niewiele się działo. Markham wzorowo spełniał swoją rolę redaktora, dyskusje na forum toczyły się encim tempem. Tuż przed świętami wyjechałem za granicę, wcześniej też nie miałem za wiele czasu na prowadzenie spraw internetowych. Dlatego też obchody rocznicowe postanowiłem przesunąć o miesiąc. Na wielkanoc znów wszystko nieco odżyło. Wreszcie nadszedł 12. kwietnia, dzień rozpoczęcia uroczystości związanych z 6. rocznicą reorganizacji Tajemnic Antagarichu. Przez cały weekend wiele się wydarzyło. Rozpoczęliśmy od tradycyjnego rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych. Następnie odbyło się spotkanie na czacie forum i próba pobicia rekordu liczby użytkowników (udało się - to dowód, że jesteśmy zgrani). W sobotę został ogłoszony plan Markhama wywiadu naszego forum z twórcami muzyki do HoM&M - każdy user ma prawo zadać pytanie, a my wybierzemy najlepsze i je wyślemy. Oczywiście, tradycyjnie podsumowałem rok oraz pracę administracji. Tego dnia również Asinains (niegdyś Pandrodor) został pierwszym w historii Herosem forum. Podjąłem decyzję o powołaniu Królewskiej Kapituły - organu doradczo-decyzyjnego, w którego skład wejdą Herosi, użytkownicy wybrani przeze mnie, a także jeden w drodze głosowania powszechnego. Na koniec Markham ogłosił, że jego kanał Mocy i Magii stał się oficjalnym kanałem Tajemnic Antagarichu i Kronik na YouTube. Nadszedł teraz czas, aby wszystkie sprawy uporządkować i wcielić w życie. Warto dodać, że podczas obchodów pojawiło się wielu nowych użytkowników, w tym chociażby lukasis77. To oznacza, że forum wciąż posiada potencjał.

Mamy wiele planów, ale teraz wydają się one dużo bardziej realne. Kolejny rok za nami, miejmy nadzieję, że wkraczamy w dobre czasy dla forum i świata M&M.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2013-04-14 21:41:28

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Re: Historia roku 2012

dziekuje bardzo ,za wzmianke o mnie będe się starał :-D


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#3 2013-04-14 21:56:34

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Historia roku 2012

Bardzo dobrze się czyta. Dobra lektura.Wspominając o Kanale M&M nie dodałeś ,, i Kronik''. Cohen się obrazi. Mój zapał nie minął. Miejmy nadzieję,że za rok będzie tutaj pełno aktywnych userów. Postaramy się także wzmocnić TA z Kronikami na arenie M&M. Pora wyjść z cienia.

Offline

 

#4 2013-04-14 22:06:31

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Historia roku 2012

Równierz dziękuję za wspomnienie o mnie i muszę przyznać, że nie wiedziałem, że jestem redaktorem Kronik Heroes . Postaram się coś napisać.


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#5 2013-04-14 22:14:26

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Historia roku 2012

Serio mój kanał wygląda, jakby był zrobiony akurat dla HoMM? Będę musiał porobić coś z Kangurka Kao i EU.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#6 2013-04-14 22:37:54

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Historia roku 2012

Wspominając o Kanale M&M nie dodałeś ,, i Kronik''.

Dopisałem

muszę przyznać, że nie wiedziałem, że jestem redaktorem Kronik Heroes

Ano jesteś, znalazłem Cię na Kronikach

Serio mój kanał wygląda, jakby był zrobiony akurat dla HoMM?

Skrót myślowy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2013-04-19 22:16:22

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Historia roku 2012

Ciekawy pomysl z podsumowaniami !

Offline

 

#8 2013-04-20 19:10:54

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Historia roku 2012

W zasadzie to pomysł nie nowy, bo już od lat takie podsumowania tworzymy, nie mniej zgadzam się, że to bardzo wartościowe.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora