Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

#11 2013-01-21 21:08:30

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Ciężko będzie wzniecić ten klimat ponownie. Tak jak już mówiłem, efekty w naszych czasach są na innym poziomie - a ciężko będzie owe brzmienia przywrócić. Myślę, że niektóre utwory z HIII zna większość (!) graczy z danego okresu czasowego. Osobiście melodia, jaka mi została w uchu, to ta, która uruchamia się podczas teleportu do podziemi/na ląd - nie wiem dlaczego, ale tak jest. Wykonawcy nowych utworów do najnowszych części HoM&M starają użyć jak najwięcej elementów, by "poprawić" jakość głosu, chociaż według mnie HIII ma najlepszą ścieżkę dźwiękową z całej sagi - myślę, że nie tylko ja. Co mi się podoba w V ? Jeden utwór : "Sylvan Town theme" - jedyny ze wszystkich części, jakie grałem.

Istnieje szansa, że Ubisoft ( a raczej MUSZĄ ) spróbować odnowić fabułę, wraz z niektórymi postaciami. Trzeba zauważyć, że liczba kupujących nowe części znacznie maleje wraz z każdą kolejną wydaną. Niedługo dojdzie do momentu, w której produkcja kolejnych części nie będzie się opłacać...


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#12 2013-01-23 00:01:41

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Faktycznie kleski kolejnych czesci zmniejszyly ilosc milosnikow .
Szczegolnie szkoda IV bo jest tam sporo stworow tylko za malo zamkow i nie mozna nimi pograc . Jeszcze ze 2-3 zamki a bylo by super .
Nie wyrobili czasowo ...
V to juz inna seria . Nazwa nawet inna . A VI to porazka . Dziwactwo .
Nic dziwnego ze nie powstal zaden portal . W tej sytuacji nie bedzie nowych ludzi przez pare lat  i to trzeba przyjac . Zatem musimy przyjac kurs na przetrwanie . Nie robic wielkich akcji bo nie przyniosa skutku . A tylko zniecheca . Mniejsze akcje mniej wysilku . Czekamy na VII i miejmy nadzieje ze nie bedzie to Ubisoft . Przydala by sie jakas ulepszona III w 3D  . Zeby ja mozna konwertowac w 2D . Faktycznie teraz musi byc szybciej . Juz nikt nie bedzie kampanii w ktora gra sie 20 dni . Ja tez juz nie moge tyle siedziec co 8 lat temu .
Ale odnowiona VII moze przyniesc fale . I wtedy sie rozwiniemy .
Co do uzytkownikow to ja tu jestem najdluzej . Od poczatku prawie . I nie zamierzam odejsc . Poza tym prawdziwa sztuka nie ginie a zycie trwa wiecznie . A na tamtym swiecie beda tacy herosi jakich chcemy i bez czekania na firme ! To co tu to nic ! Zatem bez obaw !

Offline

 

#13 2013-01-24 18:01:42

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Chyba nikt nie zamierza odchodzić z forum .


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#14 2013-01-25 16:24:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Wiesz, Deferdus, mógłbym Ci wymienić całą listę osób, które zarzekały się, że tego forum nie opuszczą, a po których teraz nie ma śladu. I to nie tylko z powodu "bo mi się znudziło", choć takich faktycznie jest najwięcej. Studia, praca, życie zmuszają nas do zmian w funkcjonowaniu, rezygnacji z przyjemności, nowelizacji systemu wartości. Osób, które odeszły z forum jest zdecydowanie więcej niż obecnie piszących, bez wątpienia. A przecież są i tacy, którzy tylko raz na jakiś czas wpadają, niewiele lub nic nie piszą i pewnie wkrótce także nas opuszczą. Także we wszelkie deklaracje coraz trudniej uwierzyć .

Czy H7 będzie lepszy od trójki, czy w ogóle wyjdzie, to ogromny znak zapytania. Ja wątpię, by Ubisoft był w stanie odrodzić sagę. Oni tego najwyraźniej nie czują.

Słuszną rzecz zauważył Pandrodor:

Istnieje szansa, że Ubisoft ( a raczej MUSZĄ ) spróbować odnowić fabułę, wraz z niektórymi postaciami. Trzeba zauważyć, że liczba kupujących nowe części znacznie maleje wraz z każdą kolejną wydaną. Niedługo dojdzie do momentu, w której produkcja kolejnych części nie będzie się opłacać...

I właśnie to jest konsekwencja klęsk kolejnych odsłon serii...


Baronie, pomysł H3 w trójwymiarze to nie są "mniejsze akcje", tylko potęzniejszy projekt niż wydanie kolejnej części . Wątpię, by ktokolwiek się na to zdecydował, zważywszy że fani trójki często nie lubią tej serii w 3D i wolą dwuwymiarowy klasyk. Lepiej tworzyć na bazie, jaką mamy. HotA, VCMI, niegdyś WoG, nawet Forge... cokolwiek, byle odświeżyć grono fanów tej gry.

Na koniec mojego postu zamieszczę cytat z posta Barona, który niech będzie moją konkluzją na tę chwilę:

(...) prawdziwa sztuka nie ginie a zycie trwa wiecznie (...)



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#15 2013-01-25 23:31:09

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Taka maksyma ponadczasowa mi wyszla .
Z tym H3 na 3D to mi chodzilo aby wszystko wziac z H3 wiec sa juz gotowe koncepcje a tylko dodac trzecie D . Wydaje mi sie to tansze niz robienie 3D z niczego i od poczatku opracowywanie jednostek . Oczywiscie trzeba by eliminowac bledy . Typu koniecznosc cotygodniowego lazenia po mlynach i wiatrakach . To meczy . Zatem wziac to co dobre . Bylby klimat byla by i kasa . Ubisoft robi komerche nie sztuke . Niestety tutaj jest sciana . Albo artysci albo bankierzy . Bankierzy nie stworza sztuki . To trzeba kochac ten swiat . Nie ma innej recepty .

Offline

 

#16 2013-01-25 23:33:14

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Niestety, teraz wszystko jest komercyjne, komputer stał się maszynką do zarabiania i już tego nie zmienimy. Heroes V miało być H3 w 3D, ale niestety nie ma tego klimatu, którego bym oczekiwał. Ja bym jednak liczył na jakąś grę w 2D, ale na to szanse zerowe .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#17 2013-02-01 22:27:31

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Obecnie dyskusje na temat tej serii i sprawy portali zaczynają przypominać politykę. Szkoda tych upadających stron. Każdy upadek wzmacnia ,,giganty'' jak JB czy Tawernę. Przez co zmiejsza się liczba potencjalnej konkurencji. Na naszej krajowej arenie JB ma sojusz z KG. KG prowadzi nie raz otwarty konflikt z Tawerną. Nie chodzi tu tylko o wpływy.

Offline

 

#18 2013-02-01 22:42:14

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Widzę, że jesteś dosyć zorientowany tym, co się dzieje na polskiej scenie HoM&M. Tak, mogę potwierdzić, że konflikty w kuluarach są obecne, choć giganty zazwyczaj je tają. Przy okazji tworzenia sojuszu okazało się, że antagonizmów wśród Herosów jest bardzo wiele. Tego nie da się zasypać i nie ma to większego sensu, każdy robi swoje. Szkoda, że polska scena HoM&M staje się monolitem. To nigdy nie przynosi korzyści.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#19 2013-02-02 22:48:33

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Walka o prestiz . Przeciez polityka to jest dokladnie to samo . Walka o to kto bedzie pierwszy . Wszelka konkurencja spowoduje takie uklady . Takze w portalach o herosach . Akurat na szczescie nasze forum jest spokojne i sklonne do zgody . To cieszy . :0))))

Offline

 

#20 2013-02-02 23:07:22

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

To prawda, nie zależy nam na żadnych "wojnach" na siłę, a że nie będziemy za nikim latać i się prosić, to inna sprawa. Nasze forum poza klimatem, swoistym folklorem i tradycją powinno mieć jeszcze coś innego, co wyróżniałoby je na tle innych. Ostatnio właśnie takie rzeczy się pojawiają: to Kroniki, to kanał Mocy i Magii, to kanał Xena, a myślę, że to początek.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora