Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2011-04-23 20:52:46

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Historia Forum 2010

Na rocznicę znowu przygotowałem parę niespodzianek. Uruchomiłem Historię Banów - profesjonalny forumowy pręgierz. Zorganizowałem parę konkursów, zabaw, a także Triduum Pamięci, kiedy codziennie wspominaliśmy inny rok forum, czemu towarzyszył przegląd archiwalnych stylów. Zmian nie wprowadziłem dużo z prostej przyczyny - nie było co wprowadzać. Forum pozbawiono wszystkiego złego, co było związane z 2009 rokiem - okresem Średniowiecza by Koragg. Zawarłem współpracę z GreatLand - mieliśmy wspólnie organizować konkurs, ostatecznie jednak olali sprawę i sami to poprowadziliśmy. Szóstą, prawdopodobnie ostatnią edycją konkursu wiedzy o regulaminie (znudziły się i nie cieszą się już tak dużą popularnością, co kiedyś) wygrał Malarz.

1. kwietnia wzięliśmy udział w międzyportalowej akcji primaaprilisowego żartu. Było to pierwsze przedsięwzięcie na tak dużą skalę (praktycznie cała scena HoM&M), w którym znaleźliśmy swoje miejsce. Dwa tygodnie później wprowadziłem kilka praktycznych dodatków, w tym pole do szybkiego logowania. Podpisaliśmy także wymianę buttonów z serwisem Mesjasz.

Na początku maja opublikowałem artykuł pt. ,,Świat Heroes 3". Opisywał on historię polskiej sceny tej gry i zawierał wiele ciekawych informacji nt. poszczególnych serwisów. Okazał się udanym przedsięwzięciem: można go przeczytać m. in. w Jaskini Behemota czy Tawernie. Wynikła z niego także idea zjednoczenia rozbitego świata HoM&M, którą zacząłem od tamtego czasu powoli realizować pod szyldem ,,Sojuszu Zjednoczone HoM&M".

Przed wakacjami miały miejsce wybory Opiekuna Klanów. Zwyciężył je Olórin, który zobowiązał się odnowić projekt i wprowadzić misje. Osobiście opuściłem na krótki czas forum, ponieważ atmosfera znowu była dobijająca, aby wrócic po dwóch tygodniach i rozdzielic zadania na wakacje pomiędzy moderatorów: GiBoNa i Olórina. W lipcu przekroczyliśmy barierę 20 000 postów. Otwarłem Komnatę Ruchomej Myśli zawierającą filmy z Heroes 3 (zaczątki kompleksu pałacowego), następnie wyjechałem na wakacje i oddałem władzę współpracownikom. Został otwarty Turniej 2010, który jednak okazał się kompletną klapą ze względu na brak jakiegokolwiek zaangażowania graczy. Projekt kampanii forum odszedł do podziemi. Reformy klanów także się przystopowały. Kiedy wróciłem, zastałem obraz klęski i stagnacji, a w dodatku niektórzy krnąbrni userzy psuli atmosferę na forum. Aby wszystko zebrać do kupy, rozpocząłem tzw. "Świętą Inkwizycję". Na początek nieco przywróciłem do porządku moderatorów. Kolejno zrobiłem porządek z chamstwem. Dzięki temu mogliśmy z Eleazarem wprowadzić w życie nasze plany, a mianowicie dnia 19. sierpnia po wielu dniach wyczerpującej pracy dokonaliśmy intensywnej modernizacji Tajemnic Antagarichu: wprowadzono klimat fantasy, obrazkowe opisy działów i wiele bajerów CMS, dzięki czemu forum stanęło na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Polityka rezygnacji z multiplayer na rzecz rozwoju myśli fantasy i kultury spowodowała znaczny wzrost merytorycznej wartości postów. Zażegnano także wszelkie niepotrzebne spory. Kosztowało nas to spadek aktywności, ale "coś za coś". Zawarliśmy współpracę z Cenega.pl i dostarczaliśmy informacji nt. gry King's Bounty: Nowe Światy, a w zamian otrzymaliśmy dodatkową promocję.

W międzyczasie pojawiły się pierwsze działania zmierzające do przeniesienia forum, a także faktycznego połączenia z Centrum Heroes 3 i portalem Mroczna Biblioteka Cohena. Niestety, opóźniły się i zostały przemieszczone na następny rok.

Mijały tygodnie intensywnej pracy. W listopadzie pojawiły się kolejne efekty modernizacji TA: wspaniały Kompleks Pałacowy oraz system rang i awansów. Następnie w grudniu dołączyliśmy do Sojuszu Zjednoczone HoM&M - mojej inicjatywy zrzeszającej 7 dużych portali o tej serii. Dzięki temu rozszerzyliśmy znacząco horyzonty i takie serwisy jak Tawerna czy Hall of War stały się naszymi sprzymierzeńcami.

Święta, święta i po świętach. Na nowy rok standardowo rozdanie nagród za popularność.  Od stycznia 2011 rozpocząłem wzmożoną reklamę forum. Zawarłem współpracę z dużymi serwisami fantasy: Gothic Site, StrongholdNet, Disciples Forum czy Disciples PHX. Następnie dodałem je do niezliczonej liczby katalogów, często płacąc za to złotówkę czy dwa ;-).

W marcu nic ciekawego, ogólna nuda. Czwartą rocznicę reorganizacji forum obchodziliśmy w tym roku o miesiąc później, tj. 21 kwietnia. Obchody podzieliłem na trzy dni. Pierwszego otwarłem klasyczne tematy (bilans roku, ocena prac administracji, triduum pamięci) oraz zorganizowałem spotkanie userów na gg pt. "Debata o Forum". Pojawiły się ciekawe pomysły, których realizacja może wywołac bardzo pozytywne skutki dla forum, a jednocześnie znacząco zmienic jego oblicze. Postanowiliśmy spotkac się znów za miesiąc. Czy wyniknie z tego nowa tradycja? Tego samego dnia przekroczyliśmy 25 000 postów i 2000 tematów. Drugi dzień to kontynuacja triduum pamięci oraz wyniki konkursu literackiego Zgromadzenia Poetów (powstałego po modernizacji forum). Zwyciężył Nerevan. Ostatni dzień przeznaczyłem na publikację tejże historii, a także zmianę stylu na Chronicles by Rudik. W ten sposób Tajemnice Antagarichu kończą kolejny etap swej przygody i wkraczają w nową epokę...



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2011-04-24 16:32:44

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Historia Forum 2010

Fajna praca, ale troszke krotka. No i zasadnicze pytanko.

GDZIE JEST LOWCZY KUR VON HACKFLEISH?!


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#3 2011-04-25 21:16:16

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Historia Forum 2010

Krótka, krótka, bo pamięc już nie ta, co kiedyś. Oj, Łowco, przecież wszyscy wiedzą, że byłeś głównym koloryzatorem tego roku . O tym nie trzeba pisac .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2011-04-25 23:05:43

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Historia Forum 2010

Oczywiscie ze trzeba, kad taki nowy user bedzie wiedziec, czemu ten Lowcakur taki slawny?
GiBoN: Zapewne zalany masą Twojego spamu domyśli się .


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#5 2011-04-26 10:36:21

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Historia Forum 2010

O mnie to nawet książki piszą, więc aż tak mocno już się nie będę czepiał. Niemniej wszelkie wzmianki będą mile widziane.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora