Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2009-02-12 17:52:23

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Książki

Ze swoich książek mam mało pozycji,nawet bardzo mało.Dlatego często chodzę do biblioteki publicznej.Coraz częściej mają kasę na nowe pozycje,więc jest w czym przebierać.


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#22 2009-02-12 18:22:25

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Książki

Ja kocham czytać książki. Ale Sienkiewicz mnie [cytat Koragg] odpycha.
Np. "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa" przeczytałem przez 4 dni. A ta książka ma 950 stron!
"Brisingr" - Christopher'a Paolini'ego - 600coś stron przeczytałem przez 2 dni.

Offline

 

#23 2009-02-12 18:30:58

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Książki

To jest duzo i szybko? To ja Potop Sienkiewicza -754 strony- przeczytalem w NIECALE  dwa dni. Po prostu Sienkiewicza trzeba lubiec i "umiec czytac" .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#24 2009-02-13 17:11:35

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Re: Książki

O, ja nie znam osób mogących przeczytać Potop w dwa dni. Ja to się męczyłem z tym przez 2 tygodnie. A Narrenturm, pełen łacińskich wtrąceń, zajął mi 2 tygodnie (600 stron, ale bardzo trudna w czytaniu). A te 7 książek o Harrym Potterze w 1,5 tygodnia całość. Teraz 2 raz czytam 7-mio ksiąg, ale już wolniej. 4 część już 3 dzień mija, a ja za połową.

Koragg edit: Pochwała za nauczenie się wielkich liter na początku zdania, ale to niestety nie jest wszystko. Tytuły także pisze się z dużej, a przecinki u Ciebie to masakra... 2 pkt. * 6 + 5 pkt. * 1 = 17 pkt., co oznacza upomnienie nr [5], czyli minusa.

Offline

 

#25 2009-02-14 19:53:40

Mutare

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 129
Miasto: Lochy
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Wszelakie Smoki
Bohater: Mutare/Mutare Drake

Re: Książki

Stasek, a ja nie cierpię polskości (no dobrze, jest jedna książka którą lubię, ale wyjęta z literatury wyraźnie współczesnej, Borzestowski W. "Bulterier Samson i ja" jakby był ktoś zainteresowany). Nasza pani nauczycielka od j.polskiego robi sprawdziany ze znajomości treści prawie każdej lektury (z "Krzyżaków" m.in.), szczegóły czasem wydające mi się trochę nieistotnymi =/. DRŻAŁAM przed sprawdzianem z Krzyżaków. Nie mogłam się zebrać w sobie i zacząć czytać, czytałam w 1 gima, ludzie... ta książka jest zbyt ciężka na gimnazjum... stwierdzamy to ja i moja siostra, zupełnie zgodnie. Jeszcze inne starocie typu "Zemsta"... Boże, ja do dzisiaj nie wiem o co w tym chodziło ;D. W internecie sprawdzałam ;D. Dobra, "W pustyni i w puszczy" nawet było interesujące, ale miejscami nudne. Ja nie lubię lektur szkolnych bo to zazwyczaj starocie, a jedną z nich nazwałabym GŁUPOTĄ, a tą właśnie książką jest Romeo&Juliet. Strasznie nierealistyczne, nudne, nieprawdziwe, bezsensowne. Gdybym miała uzasadniać musiałabym przytaczać fabułę... poza tym jeszcze Lema nie mogę znieść. Raz tylko czytałam jego scifi na konkurs. Teraz nie pamiętam tego w ogóle. I dobrze, bo bym tylko sobie namąciła w głowie. Dobra, to wszystko było na minus. Teraz książki ocenione przeze mnie na plus. Dwie są takie. Wspomniane wcześniej 'Bulterier Samson i ja", super bestseller (bo takie są najlepsze), zabawna fabuła i ten realizm... fajnie się czytało i z przyjemnością. Druga książka, of coz również bestseller to "Marley i ja" J.Grogana. Znowu ten komizm pojawiający się w książce nieodłącznie, jednocześnie historia wyjęta z życia codziennego, ja po prostu kocham takie książki. Fantastykę mniej. Harry Potter - nie kręci mnie i nie mam zamiaru czytać, ale gra komp. jest fajna ;D. Prócz tego na moich półkach są oczywiście encyklopedie, które czasami czytam z nudów i czas zabijają bardzo skutecznie jeśli o mnie chodzi ;D. Wypada jeszcze dodać na koniec, że ŻADNA z lektur szkolnych nie była w moich oczach naprawdę ekstra, żadnej z lektur szkolnych nie chciałabym czytać jeszcze raz. A moje dwie kochane książki? Na okrągło bym czytała (gdyby wywalić czytanie tych durnych lektur z harmonogramu dnia).

EDIT: Sory, jest jedna lektura, która jest super - Opowieści z Narnii - Lew, Czarownica i Stara Szafa;D. Ekranizacja ładna. Opowieści z Narnii - Książę Kaspian już była głupia, ale ekranizację zrobili lepszą niż do pierwszej części ^^.

Ostatnio edytowany przez Mutare (2009-02-14 20:00:21)


"Udało mi się. Teraz Orwald i jego pachołkowie próbują mnie zabić i wypić mą krew. Wierzą, że zmieni ich to tak, jak mnie zmieniła zawartość Fiolki. Ale nigdy nie napiją się mej krwi. To JA wypiję ich krew..."

Offline

 

#26 2009-02-14 20:43:20

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Książki

No dobra, moja kolej. W sumie to może uznacie mnie za kogoś nienormalnego, ale ja UWIELBIAM POWIESCI HISTORYCZNE. ,,Krzyżacy" - na początku czytania strasznie mi się nudziło, ale drugi tom - miód. Czytałem z wielką przyjemnością, całym sercem śledziłem fabułę. Oczywiście - wątki miłosne były dla mnie stratą czasu, ale cóż - książka ma zadowolić wszystkich. Ale już rozdział 1. tomu drugiego - nawalana w Szczytnie - była bombowa. Od tego czasu czytałem już dla przyjemności(termin przeczytania minął, bo za późno wziąłem się do czytania, na szczęście nie było testu). Poza wszystkimi wątkami wojennymi podobało mi się jeszcze jedno - rozwój majątku bohaterów. Najpierw zrujnowany Bogdaniec, potem bogaty i potężny Spychów, następnie niewielka część ziem opata, a na koniec - Zgorzelice i reszta terenów opata. To było dla mnie coś wspaniałego. Osobiście z chęcią bym na drodze wojennej zdobył se pare miast .
Dla mnie ta książka była świetna. Teraz - dla własnej przyjemności - zajmę się jeszcze lepszymi powieściami tegoż autora - ,,Ogniem i mieczem" oraz ,,Potopem".

No a poza historią? Są dwie serie, które uwielbiam - ,,Władca Pierścieni" + ,,Hobbit" oraz ,,Harry Potter". ,,Władcę" nieraz łączyłem z Heroesem. A to nie bez powodu. Dużo by opowiadać o tej trylogii, a czasu tak niewiele . Co do ,,Harrego" - wielu kretynów uważa, że to nudna książka. Takie komentarze mogą mówić tylko idioci nieumiejący czytać, których jedynym zainteresowaniem jest piłka nożna i chęć zabicia wszystkich przeciwników swojego klubu sportowego. To najciekawsza seria, jaką kiedykolwiek czytałem. A było tego sporo.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#27 2009-02-14 21:06:41

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Książki

No BRAWA dla Mathiasa - przynajmniej jeden prawdziwy Polak sie znalazl
na tym forum . Ja w zyciu bym nie przeczytal czegos, co nie jest Polskie.
Vive la Pologne! Ja tego nie moge pojac, jak mozna nie rozumiec Pana Tadeusza,
Potopu, Krzyzakow, Pana Wolodyjowskiego, ze o Ogniem i Mieczem nie wspomne.
Przeciez to sa najwspanialsze Polskie powiesci, opowiadajace o najlepszych latach
historii naszego narodu, o walecznym duchu piastowskiego narodu Polskiego.
Ponadto te ksiazki opowiadaj o wielkich wyczynach, zwyciestwach Polakow. Mamy
najwspanialsza historie, sposrod wszystkich krajow swiata - powinnismy wszyscy byc
z tego dumni. Lecz jak to juz kiedys powiedzial "Dziadek wszystkich Polakow", czyli
Jozef Pilsudski - "Narod wspanialy, tylko ludzie ch**e". Nie wiem jak Wy, ale ja
naleze do tych Polakow, co dla ojczyzny by szli do walki na bagnety, na smierc i zycie.
Wiec takze naprawde polecam czytanie tych wspanialych Polskich powiesci, gdyz wiele
mozna sie dowiedziec. Zapewne nie kazdy z Was wie, ze Polska byla kiedys najwiekszym
krajem w nowozytnej historii Europy.
Pan Tadeusz, jest to powiesc-epopeja narodowa, a za razem ewenement w skali literatury
swiatowej, opowiadajacy o wielkich Polskich patriotach, probojacych u boku Napoleona
odbudowac swoj ukochany, umilowany kraj i wyrwac go spod jarzma zaborcow.
Wiec naprawde warto czytac Polskie powiesci, a Henryk Sienkiewicz i Adam Mickiewicz
naleza do dwojki moich ulubionych autorow.
A wiec jednym slowem, czytam TYLKO i wylacznie Polskie ksiazki. Jak to kiedys ktos powiedzial:
"Cudze chwalicie, swego nie znacie - sami nie wiecie, co posiadacie".
Poland forever!

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2009-02-14 21:11:09)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#28 2009-02-14 21:42:33

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Książki

,,Pan Tadeusz" także mi się bardzo podobał. A gdy usłyszałem muzykę z filmu, to wczułem się w klimat i czytanie poszło mi świetnie . Polecam!



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#29 2009-02-14 22:24:43

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Książki

stasek93 napisał:

Ja tego nie moge pojac, jak mozna nie rozumiec Pana Tadeusza,
Potopu, Krzyzakow, Pana Wolodyjowskiego, ze o Ogniem i Mieczem nie wspomne.

O ile książki Mickiewicza lubię (w tym "Pana Tadeusza" i "Dziady"), o tyle powieści Sienkiewicza nienawidzę... Coś musi w tym być, bo nawet moja polonistka przyznała się przed całą klasą, że "Quo Vadis" było dla niej męczarnią i ledwo to przeczytała, zaś "Potop" przeczytała w mojej klasie... 1 osoba i to nie byłem ja, rzecz jasna. Próbowałem, ale po kilkunastu stronach stwierdziłem, że nic nie pamiętam i strasznie się męczę. No to postanowiłem nie czytać, szkoda czasu po prostu.

Offline

 

#30 2009-02-14 22:35:02

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Książki

Heh, ale patriota . Potop był jednym z najciekawszych momentów w historii Polski. Nadal nie mogę pojąć, jak im się udało tych cholernych huskarlów(Wikingów-Szwedów) wywalić z kraju. Nie czytałem jeszcze w/w powieści, więc nic nie mogę powiedzieć. Ale że ktoś nie lubi ,,Krzyżaków" - tego nie mogę zrozumieć. No ale cóż - o gustach się nie dyskutuje.

"Potop" przeczytała w mojej klasie... 1 osoba i to nie byłem ja, rzecz jasna.

Straszne... Gdzie ty chodzisz do szkoły?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora