Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2008-04-08 17:39:09

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Problemy z edytorem-pomagam

1.nie wiesz jak stworzyć kampani? uzasadnienie wyżej...
2.może to pytanie znaczy też to, że nie wiesz jak stworzyć mapy

o które ci chodzi ??


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#22 2008-04-09 16:05:47

Analuj

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 8

Re: Problemy z edytorem-pomagam

Miałem na myśli jak zrobic tą do kampani wiem jak zrobic mapki w edytorze map ale jest takie cos jak edytor kampani i tam tez jest mapa i pozaznaczane pola do ktorych moge dopasowac mapy... i jak zrobic taką mapke ?

Offline

 

#23 2008-04-09 17:41:42

Rion

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 26
Miasto: Twierdza
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Feniks
Bohater: Yog

Re: Problemy z edytorem-pomagam

Pandrodor napisał:

robisz mape w edytorze, zapisujesz ją, a następnie włączasz edytor kampani- wciśnij"nową kampanie" , a następnie wciśnij "wybierz mape(czy jakoś tak)". Naciśnij wczytaj mape i wybierz np. swoją. I możesz zapełnić całą mapę jaką wybrałeś różnymi mapami z edytora a następnie zapisz w folderze z grą , u mnie wygląda to tak : G:\Heroes of Might and Magic III\Maps

zapisujesz tam i włączasz grę- single player-kampania-własna-wybierz z listy i ciesz sie nową kampanią

Edytor map. Normalne mapki zrobione w nim dajesz do edytora, wciskając - wybierz mapę.

Offline

 

#24 2008-04-10 14:33:28

Analuj

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 8

Re: Problemy z edytorem-pomagam

No dobra skoro twierdzicie że się da, to powiedzcie jak to zrobic? jak zrobic takie pola które poźniej mogę zaznaczyc? tylko prosiłbym o dokładnośc gdzie wchodze co i jak jezeli to mozliwe... z góry dzięki

Ostatnio edytowany przez Analuj (2008-04-10 15:03:16)

Offline

 

#25 2008-04-10 21:50:56

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Problemy z edytorem-pomagam

wiem o ci już chodzi nie wiesz jak wstawić świat do kampani np. to jednego rejonu dać mapke ... już ci pisze:

włącz program do tworzenia kampani(h3ccmped).Kliknij w zakładkę "plik" , a następnie "nowy".
Pojawi ci się okienko do jakiego dodatku chcesz stworzyć kampanię. Wybierz ten do którego chcesz stworzyć kampanie, a następnie wybierz z listy jedną nazwę.I jak zauważyłeś cofniesz się do początku , tyle ,że  będziesz miał inny świat. Kliknij dwa razy na zakreskowany rejon.Wybierz sobie dowolny kolor regionu.Kliknij na "importuj" i wybierz swoją mapę.Wybierz poziom trudności który chcesz . Wpisz na samym dole nazwę mapy.Następnie zmień zakładkę na "Prolog" i wybierz sobie filmik oraz muzyczkę. Wpisz tekst który bedzie można przeczytać podczas początkowego filmiku.Teraz zmień na" epilog" i powtórz to samo co w poprzedniej zakładce, tyle, że tym razem będzie to filmik,muzyka,tekst po zakończeniu misji.Teraz zmień na zakładkę "Opcje początkowe". Wciśnij "dodaj" i wybierz kilka rzeczy , które będziesz miał do wyboru podczas wybrania scenariusza. To samo powtórz z innymi scneriuszami. Rób w kółko to samo , aż zapełnisz wszystkie zakreskowane pola. Gdy skończysz naciśnij "plik", a następnie"zapisz jako". Zapisz kampanie do folderu z mapami. U mnie ten folder jest : G:\Heroes of Might and Magic III\Maps

włączasz grę, nowa gra, kampania, własne , wybierz z listy swoją kampanię i graj


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#26 2008-04-11 15:16:33

Analuj

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 8

Re: Problemy z edytorem-pomagam

"I jak zauważyłeś cofniesz się do początku , tyle ,że  będziesz miał inny świat. Kliknij dwa razy na zakreskowany rejon."

To co mi napisałes też się przyda, z tym że na tą chwile o co innego mi chodzi. Napisałes "tyle, że będziesz miał inny świat", własnie chodzi mi o ten świat jak to określacie (ja to nazywałem mapką z polami ). Jak stworzyc własny świat?bo jak wchodze do edytora kampani biorę:         PLIK =>NOWY...=>
=> NOWA KAMPANIA
wersja kampani
wybiera się wersje i są podane światy do wyboru, a ja chciałbym stworzyc swój własny świat, a bardziej mapę tego świata żebym pozniej mógł nanosic scenariusze na tą mape(mapy stworzone w edytorze map) wiem że mam dziwnego kaprysa, ale chciałbym go zaspokoic pozdrawiam

Offline

 

#27 2008-04-11 16:55:09

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Problemy z edytorem-pomagam

hmm... już wiem o co ci chodzi... nie można czegoś takiego zrobić, masz do wyboru tylko te które są na liście. Nie można tworzyć nowych "zakreskowanych" pól


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#28 2008-04-12 15:52:17

Analuj

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 8

Re: Problemy z edytorem-pomagam

No nic szkoda, a da się zwiekszyc ilosc pól w tych swiatach bo tam są jeszcze granice pozaznaczane z tym że nie zakreskowane ?


Mam jeszcze jedno pytanie, zacząłem sobie robic mapke (w edytorze map) i chciałbym żeby player pierwszy zaczynał na statku, postawiłem statek na wodzie, ale nie moge tam bohatera wsadzic, da sie jakos to zrobic, zeby zaczynał w ten sposób?

Ostatnio edytowany przez Analuj (2008-04-12 20:21:08)

Offline

 

#29 2008-04-12 20:36:55

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Problemy z edytorem-pomagam

odp.1: Nie nie można, jak wybierasz jeden świat, to nic nie możesz w nim zmieniać, a szkoda.
odp.2:Też nie darady ! jeden z wielu moich zastosowań, to umieszczenie mini wyspyna którym bedzie stał bohater, a przy wyspie statek do którego może wsiąść


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#30 2008-04-12 20:56:20

Analuj

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 8

Re: Problemy z edytorem-pomagam

No nic wziąłem swiat pt.: Wyspy i zaczynam robic mapy.
Własnie też wpadłem na ten pomysł z zastosowaniem tego tricku z miniwyspą ,jednak szkoda ze się nie da wsadzc bohatera do statku;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora