Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Miasta
  •  » Wasza hierarhia wartości zamków

#21 2008-11-27 15:24:51

Mutare

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 129
Miasto: Lochy
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Wszelakie Smoki
Bohater: Mutare/Mutare Drake

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Haha! Nie doceniam potęgi cytki? Oczywiście, że doceniam, ale nie ma ona szans z Zamkiem czy Nekro.

Nie byłabym taka pewna... nie ma SZANS? Ma i to duże. Wystarczy, że potrafi się grać.

Tak do tematu; Nie można powiedzieć o żadnym zamku, najgorsze, ani najlepsze.

Dlaczego niby nie? Akurat w tym przypadku JEST miasto najlepsze i JEST miasto najgorsze, tylko że każdy widzi to trochę inaczej.


"Udało mi się. Teraz Orwald i jego pachołkowie próbują mnie zabić i wypić mą krew. Wierzą, że zmieni ich to tak, jak mnie zmieniła zawartość Fiolki. Ale nigdy nie napiją się mej krwi. To JA wypiję ich krew..."

Offline

 

#22 2008-11-27 17:06:27

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Masz rację Mutare, ale jeśli umie się grać Infernem czy WZ, to również mają one szansę na rywalizacje z potencjalnie silniejszymi lochami czy Zamkiem. A więc to uzasadnienie można zastosować do każdego miasta.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#23 2008-11-27 20:45:22

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Tak, do obrony bardzo dobre są wg mnie Bastion i po części Forteca i Twierdza. Ale Bastion przebija wszystko obroną. Drzewce, Krasnoludy, Smoki [wiem, wiem - w Lochach też są smoki..., ale w Bastionie jako plus], częściowo Pegazy i Jednorożce... Centaury też są dobre [szczególnie jak się zgromadzi 1000 ]

Offline

 

#24 2008-11-27 22:41:00

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Z Bastionu dobre jednostki do obrony to przede wszystkim enty i krasnoludy z podporą strzelecką(elfy). Dajmy do tego jednorożce i Smoki i możemy sporo zdziałać w defensywie. Jednak Centaury lepiej przydają się w ataku, natomiast pegazy... to wielki minus tego miasta. One nie mają żadnego znaczenia w czasie walki. Nie zgodzę się, że Twierdza jest dobra w deffie. To typowie miasto wojownicze. Pierwsze dwie jednostki (gobliny i wilki) to mięso armatnie, przydatne tylko w ulepszeniu i dużych ilościach(przy czym gobliny nigdy nie stają się dość niebezpieczne). Urukowie są przeciętni, natomiast ogry - bomba. Te jednostki faktycznie nadają się do obrony. Dalej mamy ptaki gromu - atak, cyklopy - głwnie atak, obrona też czasem, behemoty - różnie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#25 2008-11-28 19:11:59

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Oj, wcale nie . Zejdźmy na moment z tematu:
behemoty mają olbrzymią ilość punktów HP(duuużo większą niż inne jednostki tego poziomu), obniżają obronę wroga o 80%(czyli deff nie ma już żadnego znaczenia, w konfrontacji z nimi liczy się jedynie życie). Może i nie latają, ale za to są wystarczająco szybkie. Ataku nie mają może najwięcej na poziomie, ale tyle wystarczy.
Nie można więc powiedzieć, że są do bani . Mają sporo plusów.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#26 2008-11-28 21:08:09

 Macielug

Obywatel

11734157
Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 645
Miasto: Wrota Żywiołów
Kampania: WOG
Jednostka: Czarodziejski smok
Bohater: Roland

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Właśnie, to było dobre wypowiedzenie, bo behemoty są b. dobrą jednostką.


Jeśli coś chcesz to zawsze możesz to osiągnąć.

Offline

 

#27 2008-11-28 22:29:33

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Z Twierdzy najlepsi sa Cyklopi?! - Cyklopi sa przeciez na koncu listy jednostek 6 poziomu......


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#28 2008-11-29 11:00:40

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

A, po raz kolejny się sprzeciwię . Cyklopy to bardzo dobra jednostka. Pamiętajcie o jego umiejętności strzału na odległość oraz kruszenia murów! A jego siła? Nieulepszone mają tyle ataku, co reszta. Lecz Królewskie Cycklopy posiadają aż 17 punktów ataku!

Porównajmy ją do innych jednostek tego poziomu, a się przekonamy:
Cyklop vs. Wiwerna - wiwerna ma najmniej punktów ataku na poziomie, czego w starciu z cyklopami nie rekompensuje nawet wysoka obrona (różnica między atakiem cyklopów i wiwern to aż 3!, a obrony - 1). Myślę, że tutaj wygra cyklop.
Cyklop vs. Czempion - nie chciałbym aż tak bardzo faworyzować zamku, ale dla mnie jest to niemożliwe . Czempion powinien sobie poradzić z jednookim.
Mroczny rycerz - skoro mroczny jest lepszy od czempiona, znaczy też, że lepszy od cyklopa.
ifryt - tutaj remis. Obydwie mają swoje wady i zalety.
jednorożec - cios w stronę fanów bastionu! Na pewno się ze mną nie zgodzicie, ale ja uważam, że wygra cyklop. Jednorożec na dłuższą metę jest dość słaby. Cyklopy strzelają i mają wyższy poziom ataku. Zwycięstwo cyklopa!
chimera - nie muszę chyba tutaj się rozpisywać . Wygra cyklop.
naga - remis. Dlaczego? Naga, choć na początku wydawałaby się lepsza, jest dosyć powolna. Cyklop może w nią strzelić
żyw. magii - żyw. magii są słabe, jak dla mnie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#29 2008-11-29 11:20:04

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Behemotów po prostu nie lubię, ale racja, mają dużo życia. Cyklopi? Hm. Skoro stasek93 uważasz, że są najgorszą, to powiem inaczej. Gobliny są najlepszą z tego zamku jednostką 

Dobra, żarty na bok, to jest temat o zamkach, a nie o jednostkach

Offline

 

#30 2009-02-28 11:53:20

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Ostatnio sporo grałem i zmieniłem zdanie o niektórych miastach:
1. Zamek - oczywiście bez zmian. Najlepsze miasto w grze!
2. Bastion - Czemuż lepsze od Lochu? Z powodu błyskawicznej rozbudowy. W 1 tydzień możemy już zdobyć jednostki poz. 6 wraz z Cytadelą i Zamkiem. W drugim mamy już wszystko oprócz smoków, które są niewarte swej ceny. Bohaterowie dobrzy, może nie najlepsi, ale generalnie zarzucić im niczego nie można. Porażką w tym mieście jest graal oraz jednostki poz. 7
3. Lochy - heh, miasto, którego nie lubię, ale wiem, iż jest bardzo dobre. Bohaterowie najlepsi w grze, jednostki niczego sobie. Cena też nie jakaś wygórowana. A więc na trzecie miejsce jak najbardziej zasługuje.
4. Nekropolis - jednodnostki dobre, ale nie nadzywaczajne, bohaterowie świetni acz mają nekromancję - Po odjęciu nekromancji z dyskusji miasto okazuje się nie być wcale jakieś super. W dodatku ma wiele słabych jednostek - zjawy, zombie, kościane smoki...
5. Cytadela - No więc jest tak: pograłem nieco tym miastem i zmieniłem o nim całkowicie zdanie. To bardzo dobry zamek, który szybko można wyhodować. A w dodatku jednostki są bardzo dobre (tylko 1 i 2 poz. jest cienki). Bohaterowie najlepsi, zaraz po Lochu. A w dodatku ten deff! Grając Tazarem z płatnerzem na mistrzu i 20pktami obrony nasze jednostki stają się praktycznie niezniszczalne.
6. Inferno - straciło u mnie ostatnio na wartości. Chochliki - dziadostwo. Gogi - średnie. Cerebry - jedyne naprawdę dobre. Demony - słabe. Czarty - dobre, bo farmują. Ifryty - również średnie, bo mają mało HP. Diabły - za drogie, a również średnie. Bohaterowie niezbyt dobrzy, ogólnie można by się po nich spodziewać czegoś więcej.
7. Forteca - miasto, którego szczerze nie cierpię. Bohaterowie badziewni, jednostki takie sobie, a cena taka, jakby były najlepsze w grze! Miasto typowo magiczne, ale z siłą już jest cienko. I jeszcze ta cena...
8. Twierdza - chłam, jakich mało. Nie widzę w tym mieście zbyt wielu zalet. Gdyby nie behemoty, ptaki i ogry byłoby tragiczne. Graal to porażka. Bohaterowie - dobrzy.
9. No, zgadnijcie . Oczywiście WŻ - porażka pod każdym względem. Rusałki, żywiołaki(z wyjątkiem burzy) to tragedia. Zywiołaki burzy są wprawdzie super, a kury średnie, lecz reszta wojska to kich. Bohaterowie - no coment. Jaja sobie robili twórcy gry , Graal ratuje tyłki tym zdechlakom.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Miasta
  •  » Wasza hierarhia wartości zamków

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora