Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2016-03-08 21:27:21

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Będę grał z bratem w heroes 3. On będzie grał fortecą. Na L lub XL. Proszę o poradę jakim zamkiem go pokonać i jaką taktykę przyjąć. Mój brat stawia na magię i bierze prawie zawsze Solmyra, dość dobrze gra tym zestawieniem


Mathias: W związku z kilkoma wnioskami zmieniłem nieco nazwę tematu, aby bardziej sugerowała jego treść.


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

#2 2016-03-09 12:29:53

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Duże mapy pełne surowców służą Fortecy, bo jest to miasto które rozkręca się w ciągu gry. Solmyrem można nieco zaszaleć, choć Neela mogłaby być lepsza. Łańcuch jednak boli choć warto zaznaczyć, że na początku nie będzie mógł go za mocno spamować przez duży koszt many i małą pulę wiedzy. Co do miasta to musisz pomyśleć czym najlepiej grasz, bo lepiej trzymać się tego co zna się najlepiej. Możesz spróbować czegoś szybkiego i taniego np. Twierdza, która poprowadzi szarżę z przyspieszeniem i sporym bonusem do ataku. Loch ma solidny start i jest silny przez całą grę, ale ma problemy z rozpraszaniem klątw i osłabień. Cytadela posiada mocne bonusy do obrony, ale jest trochę trudna w obsłudze.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#3 2016-03-09 12:44:28

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

No właśnie zastanawiam się nad cytadelą/Tazar, Bastionem/Kyrre lub Mephala i nekro/Isra.


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

#4 2016-03-09 15:20:19

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Tak szczerze jak to jakiś scenariusz oryginalny czy losowa mapa to weź to czym grać umiesz. 
Jakiś tutaj taktyk ci nie wymyślimy. Wygra ten który będzie miał większego farta, więcej wojska i mocniejszego bohatera.

Offline

 

#5 2016-03-09 16:27:26

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Tak tylko ja gram wszystkim tak raczej na równi i chcę się doradzić jaki zamek jest dobry na fortecę.


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

#6 2016-03-09 17:16:44

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

W waszym przypadku każdy

Offline

 

#7 2016-03-09 17:23:09

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Módl się o ten artefakt co chroni przed piorunem i łańcuchem.

Forteca oferuje naprawdę silną armię, jej głównym problemem są cena oraz średni bohaterowie. Jeśli twój przeciwnik dojdzie do etapu gdy będzie posiadał tytanów to będzie bolało. Ich wystawienie do walki jest nieco skomplikowane (przez nierówne rozłożenie wydatków podstawa-ulepszenie), ale ich użyteczności nie można zaprzeczyć. Obecność 3 strzelających jednostek wymusza ofensywę do okopanej Fortecy, nie ma zmiłuj.

Co do miast to w ostateczności zażądaj mirror match, czyli sam wystaw Fortecę do walki. Będziecie grać tym samym miastem.
Nie użyłbym tutaj słowa "kontrowanie" bo każde miasto może wygrać z każdym. Może wystąpić pewne faworyzowanie danego miasta np. nieumarli z Nekropolii nie boją się zabójczego spojrzenia gorgon z Cytadeli, z kolei wampiry nie mają wielkiej pożywki na żywiołakach z Wrót. Nie powiedziałbym, żeby to były jakieś ogromne zalety (Cytadela ma silną defensywę, Nekropolia mnóstwo szkieletów z nekromancji), ale to zawsze jakaś przewaga.

Polecałbym jakąś głębszą specjalizację w 2-3 wybranych miastach. Spróbuj z Zamkiem czy Lochem, są to moim zdaniem najbardziej wyważone miasta, oferujące rozsądny mix wszystkiego, do wystawienia w każdej sytuacji. Inne miasta są już bardziej wyspecjalizowane, to jednak moja własna obserwacja. Zresztą jeśli brat jest naprawdę tak ogarnięty jak mówisz to i tak dostaniesz łomot przez brak obycia z miastem typowo wylosowanym z listy. No i jeszcze kwestia artefaktów, rozwoju bohatera itp. Nie licz, że jak wybierzesz z automatu Zamek to masz automatyczne 1-0 dla ciebie.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2016-03-09 17:25:42)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#8 2016-03-10 16:13:40

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Proponuje spróbować zagrać Wrotami Żywiołów, które są bardzo ofensywnym miastem, taka walka byłaby wg mnie ciekawa . Ale oczywiście wszystko zależy od stylu gry, itede.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#9 2016-03-11 02:30:15

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

W ich przypadku to zależy kto lepiej ogarnie mapę i miasto którym zagra.
Tak serio to nie ma kontry na miasto, jest kontra na miasto, ale na danej mapie, templacie tylko.

Offline

 

#10 2016-03-12 07:08:48

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Co przeciw fortecy? Rozgrywka multiplayer

Dzięki wszystkim za porady, było 2:0 dla mnie. Na początku zalałem go nieumarłymi chociaż w ostatecznej bitwie było ciężko.
Potem znów grał fortecą a ja WŻ. Miał mało tytanów więc je szybko pokonałem feniksami. A potem było już bardzo łatwo.

PS:W pierwszej grze znalazłem artefakt płaszcz przeciwstawia(nie pozwala użyć zakl 3-5).aś w drugim miałem bardzo mocnego bohatera i przypadkiem odebrałem mu od pobocznego ten przeciw błyskawicom.


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora