Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2015-11-11 11:16:21

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

PSL już i tak kombinuje by się z PiS skumać jak to oni zawsze robią, nawet na szczeblu samorządowym Partia ta dzięki teoretycznemu "dbamy tylko o rolników i wieś" jest bardzo elastyczna w doborze przyjaciół.. SLD i Miller mimo swoich problemów zachowali jednak do końca chociaż trochę klasy i nie wchodzili w układy za wszelką cenę. Zresztą prawda jest taka, że SLD by się dostało gdyby nie łączyło sił z Palikotem. Bo na młodych Nowacka itp. nie działała, a starych odstraszał Janusz "Penisoręki" Palikot i jego wesoła gender ferajna. (młodych to też pewnie odstraszało?) Gdyby skupili się pod jednym szyldem tak jak Kaczyński i przyjaciele to nawet po połączeniu sił mogliby wejść do Sejmu, no ale wygrały układy i walki o jedynki na listach.

Oto poseł i polityk, który ocali IV RP. Jedyny rozsądny w tym całym gównie. Uzyskał mandat poselski i miał rzetelny program który przekonał mnie oraz tysiące innych ludzi. Postulaty wyważone i możliwe do zrealizowania. Wideo do jego spotu wyborczego.

https://www.youtube.com/watch?v=F4y1PQUvWWU


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#12 2015-11-11 23:29:06

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Oto poseł i polityk, który ocali IV RP. Jedyny rozsądny w tym całym gównie. Uzyskał mandat poselski i miał rzetelny program który przekonał mnie oraz tysiące innych ludzi. Postulaty wyważone i możliwe do zrealizowania. Wideo do jego spotu wyborczego.

https://www.youtube.com/watch?v=F4y1PQUvWWU

Dobry program wyborczy, prosty i wybitny zarazem, a do tego możliwy do zrealizowania! Takich ludzi nam trzeba.



Dzisiaj całe media postawione w stan najwyższej gotowości, gorączkowe oczekiwania na zamieszki, burdy, faszyzm, chuligaństwo... A tu figa, nie dość, że Marsz przebiegł bez większych zakłóceń, to jeszcze otrzymał częściowe poparcie prezydenta. Widać jednak pewną zmianę, chociaż PiS nie doszło jeszcze do władzy. Uwiarygodniły się w dużej mierze tezy o prowokacjach politycznych w ostatnich latach. Nie wiem, na ile PiS chce teraz uśpić niezadowolenie albo przeciągnąć narodowców na swoją stronę, a na ile rzeczywiście nie mają zamiaru walczyć ze społeczeństwem rokrocznie 11. listopada. W każdym razie Ruch Narodowy sporo dzisiaj zyskał  wizerunkowo (mimo że uczestników było mniej, wielu zapewne - podobnie jak ja - zrezygnowało z udziału z powodu marginalizacji narodowo-liberalnego skrzydła formacji). A raczej zyskałby, gdyby nie sprzedał się za kilka diet poselskich i nowe krawaty. Ciekaw jestem, czy tamto środowisko dzisiaj rozumie, jak wielką szansę straciło łącząc się z populistyczną frakcją Kukiza, bo na fali protestów antyimigranckich, gdzie reakcje innych partii poza KORWiN'ą były miałkie, mogli zbić spory kapitał polityczny, może tym razem by się jeszcze nie udało wejść do sejmu, ale zgarnąć dotację - jak najbardziej.

No ale dość tego mojego sentymentalnego biadolenia. Jutro zaczyna się wielka polityka. W sumie dobrze się stało ostatecznie, że Duda utrudnił datą posiedzenia sejmu wyjazd Kopaczowej na szczyt unijny - będą nas reprezentować anty-imigranckie a pro-wyszehradzkie Czechy. A jakby pojechała polska premier, to może by nam jeszcze zrzuciła na łeb drugie tyle imigrantów niż już obiecała przyjąć. Jutro też dymisja rządu, ciekaw jestem, kiedy nastąpi głosowanie nad wotum zaufania dla nowej Rady Ministrów. Choć jeszcze ciekawsza wydaje mi się sprawa wicemarszałków sejmu. Trochę się ostatnio przekłamywało, że w Polsce jest jakiś zwyczaj, że każdy klub ma swojego wicemarszałka. Z ciekawości przejrzałem, bo pierwsze słyszę, żeby coś takiego funkcjonowało w naszym sejmie i rzeczywiście, w mało której kadencji to respektowano. I jakkolwiek nie podoba mi się PiS z różnych powodów, to większość w Prezydium jest dosyć potrzebna. Mówi się o równości klubów, ale jaki sens ma dawanie 1 wicemarszałka PSL-owi z 16 posłami i tyle samo PiS-owi z 235 posłami czy PO z ~130? Dlatego jestem za tym, żeby PSL nie miał reprezentacji w prezydium, nie wiem jak z Nowoczesną, bo jest nieco większa. Przekonamy się jutro.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#13 2015-12-14 01:22:02

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Wczoraj napisałem artykuł dotyczący Trybunału Konstytucyjnego na swojej stronie: http://mathias.egildia.pl/awantura-o-tr … u-panstwa/ - zawarłem w nim w pierwszej części moją interpretację całej sprawy, a w drugiej projekt Trybunału Państwa, który mógłby zastąpić TK i TS, zapobiegając w przyszłości podobnym kryzysom jak obecny, a także wg mnie lepiej spełniając rolę sądu konstytucyjnego i strażnika praw człowieka. Gdyby ktoś był tematem zainteresowany, chętnie posłuchałbym opinii na temat tego pomysłu. No i całej afery o TK również, bo jest to rzeczywiście nietypowe zjawisko.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#14 2015-12-14 12:40:10

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

PO trochę ustanowiło nowy precedens, majstrując przy TK. Miało to na celu: pozostawienie sobie jakiegoś wpływu na rządy, orzekając niekonstytucyjność nieodpowiadających im ustaw. Dodatkowo mogła to być prowokacja: oczywistym było, że PiS spróbuje coś z tym zrobić. Mają potężniejsze zaplecze w Sejmie niż koalicja PO-PSL, no i dodatkowo rząd z prezydentem. To by tłumaczyło, dlaczego Kaczyński jest tak brutalnie bezpośredni gdy poprzednia koalicja takie rzeczy robiła raczej po cichu. Możliwe, że to kwestia stylu, dodatkowo media też nadmuchały tę sprawę. Pomysł był dość sprytny, pewnie Tusk.

Prawda jest taka, że marsze w obronie konstytucji to tak naprawdę marsze w obronie PO. Naiwniacy mogą sobie tłumaczyć jak chcą, naiwnych nigdy tutaj nie brakowało (głównie dlatego PiS wygrał, choć stały kontyngent toruński też swoje robi).

Nie brakuje też błagań za granicą. Lis płacze u swego niemieckiego wydawcy (wydającego jego Newsweeka), że jest uciskany. Na demonstracji była już klatka na niego. Nie sprawdzałem, ale słyszałem że Niesiołowski płakał gdzieś na wschodzie? Przecież to Targowica jest. Magnaci poszli płakać do Kasi, że są uciskani przez Konstytucję 3.V i Rosjanie z kolegami przybyli z braterską pomocą, wyręczając nas na jakieś 123 lata.

Przynajmniej armia europejska Kaczyńskiego nie przeszła, inaczej już dawno zaniosłaby braterską pomoc Orbanowi i samemu Kaczyńskiemu. Nie mówiąc o tym, że już był dokument o możliwości interwencji na naszym terenie.

Swoją drogą, w Unii pojawia się pomysł na małą Strefę Schengen, obejmującą kółko wzajemnej adoracji czyli Niemcy, Austrię, Francję i Benelux. Jest szczucie wykluczenia z Schengen za nieprzyjmowanie imigrantów. News pojawił się niedługo po tym, jak w niemieckim Lipsku lewicowa (czy tam lewacka) demonstracja próbowała powstrzymać przyjazd neonazistów (nazywanych też ultraprawicą, chociaż nazizm - narodowy socjalizm, ciekawe). Podpalano opony samochodowe, biura partii, śmietniki, niszczono przystanki autobusowe i metra (dokładniej kable elektryczne by wszystko stanęło). Strażaków próbujących gasić pożary atakowano. Zraniono 70 policjantów, uszkodzono 50 pojazdów policyjnych.

Gratulacje, w imię obrony uchodźców i swojego kraju, zniszczyli swój własny kraj. No, miasto.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#15 2015-12-14 17:33:19

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Dzisiaj towarzysz Schulz, ten sam, który jakiś czas temu zagroził użyciem siły wobec Polski, gdyby nie chciała przyjąć uchodźców (a wyczytałem sobie ostatnio w Karcie Narodów Zjednoczonych, że zakazane jest zarówno używanie siły zbrojnej, jak i sama groźba jej użycia, więc teoretycznie moglibyśmy w takiej sytuacji skorzystać z militarnego prawa do samoobrony przeciwko Unii, gdyby taka groźba się urealniła), stwierdził, że mamy w Polsce zamach stanu. Jeśli w ogóle mielibyśmy się posługiwać takim słownictwem, to zamach stanu wtedy próbowałaby przeprowadzić Platforma pod koniec swojej kadencji, PiS co najwyżej został postawiony przed faktem dokonanym i starał się - zresztą dość niezdarnie - odkręcić ten mini-zamach. Poza tym pojawiły się już pogłoski, że część działaczy Platformy chce połączenia z Petru, co chyba nikogo trzeźwo myślącego nie dziwi, w końcu po to powstała Nowoczesna (na zasadzie "Platforma się źle kojarzy, trzeba zrobić podmiankę, tak jak to było z Unią Wolności czy KLD").

Te marsze poparcia PO z ostatnich dni trudno z kolei uznać za udane, Wyborcza coś tam paplała o 500 tysiącach uczestników (XD), ale policja stwierdziła, że było ich 17-20 tysięcy. Jak na połączoną akcję wszystkich systemowych sił opozycyjnych (PO, .N, PSL, ZLEW i inni) to szału nie ma, zważywszy że miesiąc temu Ruch Narodowy z poparciem w granicach 1% i potężnym kryzysem wewnętrznym potrafił zrobić manifestację na ponad 100 tysięcy ludzi, a wczorajszy pisowski marsz Wolności i Solidarności przekroczył 40 tysięcy osób. W sumie to chyba niektóre miesięcznice smoleńskie zbierały więcej uczestników niż ten rzekomy sukces obrońców PO, który miał reklamę największych mediów w Polsce. Inna sprawa, że takie napinanie się liczbami uczestników i patrzenie tylko na statystyki (a tym samym pośrednio i słupki poparcia) też za dobrze nie świadczy o tych frakcjach.

Dużo się też mówi właśnie o tej stracie reputacji Polski za granicą. Niestety, polscy politycy mają manierę sięgającą, jak napisałeś, jeszcze czasów starej Rzeczypospolitej, wyciągania na zewnątrz swoich brudów. Pamiętam na przykład, jak Macierewicz z Fotygą jeździli do Waszyngtonu skarżyć się na jakość śledztwa smoleńskiego. Były też jakieś smoleńskie wystawy w PE. Natomiast Platforma już sięgnęła w tym szczytu, którego posłowie targowiccy by tylko mogli pozazdrościć. Bo czym innym jest odwiedzanie innych parlamentów czy mediów i narzekanie w nich na własny kraj, a czym innym próba zorganizowania debaty na temat sytuacji w Polsce w... Brukseli. Za to we własnym parlamencie strzelają fochy i wychodzą z głosowania. Robią z nas jakąś niecywilizowaną dzicz, czy jak to określił kiedyś ich nieżyjący już mentor W. Bartoszewski - bydło.

Mam nadzieję, że ta sprawa z Trybunałem się skończy i od nowego roku zajmą się poważniejszymi sprawami. Choć nie powiem, trochę ciekawi mnie, jak rozwiążą sprawę tych sędziów. No i jeszcze jest kwestia tego, że PO zaskarżyło do Trybunału uchwały sejmu ws. wyboru poszczególnych sędziów przez PiS. Z konstytucji wyraźnie wynika, że Trybunał może badać tylko przepisy prawa, czyli akty normatywne, czy akty generalno-abstrakcyjne. Natomiast te uchwały dotyczą indywidualnego wyboru sędziów i jednostkowych nominacji, czyli są indywidualno-konkretne. Jeżeli Trybunał nie odrzuci wniosku Platformy ze względu na oczywistą bezzasadność, jak to w ustawie się określa, to tylko potwierdzi, że jest politycznym zabezpieczeniem dla PO.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#16 2015-12-15 10:03:11

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

Niemieckie gazetki twierdzą, że demonstrowało 50 tys. przeciw PiS. TVN też. To wciąż bardzo zawyżone, słyszę ból dupy.

Mnie tam ta sprawa i tak wisi, bo demokracji nigdy tu nie było. Bardziej PRL-bis, albo kółko wzajemnej adoracji (oligarchia czy jakoś tak). TK z czasów PO samo ma na koncie kilka fajnych rzeczy. Pieniądze z OFE, wiek emerytalny - jakoś wszystko było cacy. Obrońcy demokracji, litości.

Petru i jego partia jako jedyni nie są w niczym umoczeni, bo po prostu wcześniej ich tu nie było. Stąd są stawiani i nakręcani przez media jako jakaś wyższa racja moralna. Jeden z "sondaży" twierdzi, że Nowoczesna już ma tyle % co PiS. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … aid=1161f2 No ale to Gazeta Wyborcza, wiadomo jak tam jest.

Dodatkowo Schulz i przyjaciele bulwersują się na podchody Kaczyńskiego, a co z braterską pomocą? Mogliby tak zahaczyć o V. Orbana, to niedaleko. Szczegół, że o imigrantach i terrorystach jakoś się zapomniało.

Serbia z kolei strzela sobie samobója próbując dołączyć do rozpadającej się Unii. No, ale ich problem.

Ciekawe kiedy Turcja dołączy, przecież UE dogadywało się z nią w sprawie ograniczenia dostępu imigrantom. Turcja w zamian za ograniczenie, chciała spory zastrzyk gotówki i ułatwiony akces do Unii. Z tego co pamiętam, umowy podpisano.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#17 2015-12-15 20:56:49

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Z tymi sondażami to ciekawy zbieg okoliczności, jednego dnia swój sondaż opublikowała Wybiórcza (z niskim poparciem dla PiSu i wysokim dla Petru) oraz pisowska Niezależna, która przedstawiła tendencję dokładnie odwrotną, czyli wzrost PiSu i stagnację Petru na poziomie około 10%. Myślę, że na tę chwilę PiS cieszy się zbliżonym poparciem jak w dniu wyborów, natomiast Petru urwał sporo Platformie i chyba też nieco KORWiN'ie (patrząc na wypowiedzi w internetowych grupach, które regularnie lurkuję), ale to wciąż nie będzie więcej jak 20 procent wyborców. Zresztą jakie to ma znaczenie, skoro najbliższe wybory są za 3 lata? Do tego czasu ludzie zapomną wszystkiego, nawet gdyby Kaczyński rozjechał Kopacz skuterem pod wpływem marihuany (lub konopii xd), a Petru po pijaku rozbił szybę w żydowskim sklepie, po czym poszedł się odlać do hotelu Mariott. Ogólnie sondaże pomiędzy wyborami są bez sensu, a w trakcie kampanii wyborczej są tylko środkiem manipulacji.

Co do Turcji to słyszałem wypowiedź boskiej Angeli Merkel, że zrobi wszystko, aby przyspieszyć proces akcesji Turcji do UE. W sumie to może być ciekawe, jak w tym kraju, gdzie ostatnimi laty obudziły się nastroje skrajnie islamistyczne, a wprowadzenie szariatu to kwestia czasu, nasi kochani uniopolitycy będą wprowadzać politykę tolerancji, genderyzmu, laicyzacji i eugeniki. Choć w tym ostatnim chyba jest szansa na konsensus - ISIS ogłosiło ponoć, że zabijanie dzieci z downem to konieczność, a że Turcja to kryptosojusznik ISIS, pewnie jej władze pomyślą podobnie...

Jedno jest natomiast pewne - jeszcze parę dni i wszyscy zapomną o awanturze o Trybunał i trzeba będzie znaleźć nowy temat zastępczy. Na co stawiacie? Dawno już nie było żadnej grubszej akcji "ekologicznej", może teraz Green Peace wyskoczy z hasłem, że rząd niszczy polskie środowisko naturalne i zacznie się inba.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#18 2015-12-16 09:05:47

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Krążą słuchy, że narodowcy już się przekonali, czym kończą się mezalianse z Kukizem: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ugrupowa … cow/chc0qt
Jak widać są oszukiwani na każdym kroku przez Ciastka (szef biura, wicemarszałek, wreszcie to stowarzyszenie). Nawet mi ich nie żal. Brawo, towarzyszu Winnicki!



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#19 2015-12-16 10:06:41

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

https://www.youtube.com/watch?v=f92n5B6GBe4

Polecam przeczytać komenty i patrzeć co się działo gdy Kukiz dostał 20% w prezydenckich. Te nadzieje, patriotyzm, wychodzenia na ulicę, idealizm (albo naiwność) w niesamowitym stężeniu.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#20 2015-12-20 23:07:45

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

Bronię niezawisłości Polski i demokracji wywieszając dumnie flagę UE.

https://www.youtube.com/watch?v=zXYBQR44gYw

Wg PO

TK 15:0 sędziów - demokracja
TK 10:5 sędziów - zamach stanu (w tle Benny Hill i pochwała "nieomylnego" towarzysza Rzeplińskiego)

Dodatkowo: trzęsące się dziadki z flagą UE, głosowali na PO.

Piotr Rybak daje czadu.

Jakaś pani, która po wygłoszeniu poparcia dla KOD nagle zaniepokoiła się z kim rozmawia i pyta co to za jedni.

"Żeby moje dzieci i wnuki miały lepiej, żyły w demokracji" - to my żyjemy w demokracji? Nie zmienia faktu, że ten ustrój się nie sprawdził. No, przynajmniej nie w polskim wydaniu.

Ciekawe ile osób wiedziało o TK i jak on działa. Trochę to jak ból o Grupę Wyszehradzką (pewnie zwaliłem nazwę), która w sumie i tak istnieje tylko na papierze.

Tak naprawdę to szkoda na to wszystko patrzeć. Takie sztuczne podziały społeczeństwa są wielu ważnym osobom na rękę, a ludzie jak sądzę mają dość podobne chęci - chcą lepszego, godnego życia. Różnica polega na tym, w jaki sposób ma to zostać osiągnięte. Jednoznacznie nie da się stwierdzić kto ma rację. Szkoda, o ile łatwiej by było gdyby po prostu połączono siły, jak mówił Piłsudski, wytacza się taki smród że cała ulica Wiejska śmierdzi.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2015-12-20 23:14:59)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora