Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Nowe grafiki, skrypty, legenda forum, ciekawostki, animacje...

#1 2015-04-25 00:27:03

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Nowe grafiki, skrypty, legenda forum, ciekawostki, animacje...

Witajcie! Ostatnimi czasy zająłem się tą widoczną dla oka stroną forum. Nie ma co ukrywać, że trochę była ona zaniedbana, ale myślę, że aktualny stan nowinek i usprawnień technicznych jest już wystarczający. Zacznijmy jednak po kolei.

1. Stworzyłem nowe logo (można powiedzieć - wreszcie!). Dziękuję tutaj Asiņains za zwrócenie mi uwagi na kilka szczegółów, które poprawiłem.
2. Idąc za ciosem zrobiłem nowe grafiki reklamowe - banner i button forum. Są utrzymane w konwencji loga, aby wszystko się trzymało kupy. Zostały zamieszczone w Sali Tronowej, która przy okazji została zaktualizowana.
3. Wspomnę w tym miejscu o modyfikacjach, które pojawiły się już wraz z moim poprzednim newsem: box Najnowsze posty, avatary autorów najnowszych postów przy działach, licznik znaków w ChatBox'ie. Usunąłem także irytujące przekierowanie do ChatBoxa po odświeżeniu strony oraz wprowadziłem możliwość ukrywania kategorii zapamiętywalnego przez cookies (służą temu znaczki +/-). Oprócz tego taka błahostka - z dołu forum zniknął numer wersji forum.
4. Nowe ikony postów i działów: nowe posty, brak nowych postów, przyklejone wątki. Tarcze Erathii oraz czempioni najbardziej pasowali do loga forum.
5. Ponadto specjalne kolory ikon: kategoria Wiadomości (niebieski) oraz Pałac (złoty). Ma to je odróżnić od standardowych działów.
6. W stopce pojawiła się dosyć obszerna legenda forum. W przejrzysty sposób udało się w niej zawrzeć sporo istotnych informacji: spis rang forum porządkujący tę sprawę, strony współpracujące, odnośniki do Kronik Heroes, profilu FB naszego forum oraz grupy Herosi Antagarichu. Ponadto zamieściłem pole, w którym przy każdym odświeżeniu pojawia się avatar oraz ulubiony cytat losowego użytkownika z Hali Sław (taki ukłon w stronę najbardziej zasłużonych osób dla forum). Ostatnie pole to kanały YT zaprzyjaźnione z Tajemnicami Antagarichu. Swoje miejsce odnalazły również odnośniki do komnat Pałacu, które rozszerzają niejako sprawy poruszone w danej kolumnie.
7. W ogłoszeniu pojawili się starzy znajomi z naszej ulubionej gry . Animacje jednostek pochodzą głównie z Heroes 3, zamieściłem także kilka z Heroes 2 głównie dlatego, że dotąd poza Kronikami nigdzie nie były one publikowane, a także smoczka z Heroes 1. Większość animacji pochodzi z innych stron (zagranicznych, a więc pewnie nie każdy miał okazję się zaznajomić dotąd), źródła zostały podane w odnośniku.
8. Wróciły ciekawostki z Heroes 3. Część pochodzi żywcem z gry, część wymyślili użytkownicy TA kilka lat temu, kilka dodałem od siebie. Zachęcam do wysyłania kolejnych ciekawostek, szczególnie z innych części HoM&M - będę mógł je włożyć w usta właściciela Karczmy .


To tyle jeśli chodzi o szatę graficzną naszego forum. Myślę, że usprawnienia się spodobają, zajęły mi trochę czasu, ale było to dosyć przyjemne doświadczenie. Jestem otwarty na ewentualne sugestie, propozycje, pomysły, itd. Prosiłbym także o zgłaszanie błędów w skryptach, jeśli takie znajdziecie. Z własnej strony mogę powiedzieć, że wizualnie forum mi się aktualnie podoba i jeżeli będę coś w najbliższym czasie jeszcze majstrować w tej kwestii, to będzie to raczej kosmetyka. Kierując się zasadą, że najważniejsza jest treść, poświęcę teraz więcej uwagi merytorycznej wartości TA.

Pozdrawiam,
Mathias.

EDIT: Dodałem możliwość pokazywania i ukrywania Ogłoszenia, myślę, że się przyda . Oprócz tego usunąłem szpetny nagłówek nad logiem.

Ostatnio edytowany przez Mathias (2015-04-25 20:41:27)



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Nowe grafiki, skrypty, legenda forum, ciekawostki, animacje...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora