Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-10-26 16:30:40

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Zmiany kolorów dla grup

Chciałbym zaproponować nową kolorystykę rang ( wiem miałem to zrobić już wcześniej , ale nie było kiedy ) . Jest to w sumie nie wielka zmiana , ale myślę , że wniesie trochę świeżości jeśli zostanie zaakceptowana Kolory były brane z 2 stron :  http://szablony.blogowicz.info/koloryrgb.php oraz wikipedi - "Lista Kolorów" . tam gdzie mogłem podałem nazwy , byście mogli od razu zobaczyć jak dany kolor wygląda

Kolory możemy jeszcze zmienić , bo wiem , że nie wszystko będzie od razu pasowało ;p  To jest wstępna propozycja :

Włóczęga - myślę , że aktualny kolor jest odpowiedni

Przybysz -  #33ff66 ( jasna zielen - kolor nadziei , myślę że będzie pasowało ;p )
Obywatel -  #00cc00 ( mocny zielony - nadzieja na rozwój forum )

Tu proponuję odcienie niebieskiego :
Herold - Blue ( po prostu niebieski - brak pomysłu )
Kartograf - Aqua ( "woda ", czyli ocean , który jest znaczną częścią mapy )
Pisarz -    #003366 lub      #000066  ( hmm... tutaj jakiś odcien "atramentu" by się nadał , dałem 2 nie mogłem się zdecydować )
Malarz -  #3399ff ( taki trochę kolor nieba )

Rekrut -       #663300 ( to odcienie brązowego , pierwsze co przyszło mi na myśl związane z tymi rangami to wojsko i brązowy - jakieś takie moje skojarzenia )
Szeregowiec -  #996600

Tropiciel - #618358 ( "khaki" - taka nazwa wg wiki , kolor mi się spodobał i jakoś tak pasuje do tej rangi wg mnie )
Wojownik - #800000  ( odcien czerwonego , wojownik - krew , sam czerwony zarezerwowany jest dla Mathiasa , więc nie mogłem dać takiego samego ;p W Wikipedii napisali , że jest to kolor "rdzawy" )

Generał - czarny ? Nie wiem jak bd to wyglądało na forum ;/  Czy kolor się nie zleje. Tu mam problem . Na razie proponuje coś takiego   #2a2a2a

Heros - jako że Herosa mamy chyba tylko jednego ? To decyzję tutaj pozostawiam Mathiasowi , jaki kolor dla niego bd najodpowiedniejszy Może biały ?

Król - Nie mógłbym narzucać , królowi koloru ;D Poza tym myślę że jest dobrany odpowiednio   Bez zmian.

Kanclerz - jako że to prawa ręka Króla to i kolor powinien być podobny #E34234 ( na wikipedii nazwany "cynober" - nie chcę aby był zbyt podobny do Króla , jeśli tak będzie trzeba wymyślić coś innego ;p )

Strażnik - tutaj mi było najtrudniej wybrać kolor. Bo wybierałem go jako ostatni ;/ (VIPom wybrałem wcześniej )  #5B5D74 - marengo , chyba że chcecie różowy
V.I.P - #FFD700 ( niby to jest złoty , zobaczymy jak to będzie wyglądało )


Oczywiście najlepiej byłoby sprawdzić jak to bd wyglądało w praktyce , bo tutaj to są tylko moje domysły i przypuszczenia , a jeśli zostanie to wprowadzone to każdy będzie widział czy to pasuje czy jednak nie , może stary system był lepszy ? Ja propozycję złożyłem , czekam na opinię i pomysły

Offline

 

#2 2013-10-26 19:19:18

 Wuwu

Rekrut

Call me!
Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 253
Miasto: Zamek
Kampania: Nowy początek
Jednostka: Archanioł, Rdzawy Smok, Feniks
Bohater: Gem, Sandro, Gelu

Re: Zmiany kolorów dla grup

OK, według mnie to może być. Tylko heros powinien się czymś wyznaczyć dlatego odrzuciłbym biały, a biały dał pisarzom. Ten kolor kojarzy mi się z pegazem, czyli symbolem poezji


,,Ptaki męczy latanie jak chodzenie ludzi"

Offline

 

#3 2013-10-26 21:35:15

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zmiany kolorów dla grup

Wg mnie nie ma co przesadzać z kolorami, co najwyżej kilka barw, najlepiej odcieni. Pstrokate forum kojarzyć się może tylko z:
http://www.forumoswiatowe.com.pl/images/news/tecza2.jpg


A teraz do konkretów się odniosę. Dodam, że są to moje subiektywne odczucia kolorystyczne, choć nie do końca.
Kolor zielony jest już tradycyjnie przyznawany moderatorom i zarezerwowałbym go właśnie nim (Strażnicy). Dla przybyszów i obywateli wg mnie kolory są dobrze dobrane i nie ma potrzeby ich zmiany.

Co innego jak chodzi o rangi wyżej. Tutaj jest pole do popisu. Ale są też rzeczy niemożliwe do wykonania z przyczyn technicznych:

Tu proponuję odcienie niebieskiego :
Herold - Blue ( po prostu niebieski - brak pomysłu )
Kartograf - Aqua ( "woda ", czyli ocean , który jest znaczną częścią mapy )
Pisarz -    #003366 lub      #000066  ( hmm... tutaj jakiś odcien "atramentu" by się nadał , dałem 2 nie mogłem się zdecydować )
Malarz -  #3399ff ( taki trochę kolor nieba )

Ogólnie to dobry pomysł, ale niestety nie da się przyznać różnych kolorów przedstawicielom poszczególnych cechów i jednocześnie różnych kolorów kolejnym rangom (rekrut, tropiciel, itd.). Dlaczego? Ponieważ osoby posiadające rangi wojskowe są także członkami tychże cechów. Po 1. nie da się technicznie należeć do dwóch różnych grup (musiałem się sporo natrudzić, aby to jako tako działało w obecnej formie), po 2. nie można mieć jednocześnie dwóch kolorów.

Musimy się więc zdecydować - albo robimy kolory wg przynależności do warsztatów (robiąc mi tym samym sporo dodatkowej roboty, ale jak będzie taka wola, to jak najbardziej się podejmę ), albo zgodnie z rangami.


To teraz odnośnie rang od Rekruta wzwyż. Bardzo dobry pomysł z tymi odcieniami brązowego. Konkretne barwy to jeszcze kwestia zastanowienia, ale taki kierunek jak najbardziej mi się podoba i pasowałby do skórki.


Ranga Herosa powinna być wyjątkowa. Myślę, że można by dać mu na przykład ów biały lub niebieski (obecnie posiadają go VIP'y). Zależy, co by ładniej pasowało.

Kanclerz to funkcja, która jest od paru lat niepełniona i raczej wiele się w tej materii nie zmieni. Stopniowo miejsce Administracji zastępuje Królewska Kapituła, więc niektóre stare urzędy zapewne zostaną zlikwidowane.

Podobnie sprawa się ma VIP'ów. Grupa anachroniczna, do której należy parę osób posiadających mnóstwo uprawnień absolutnie nieadekwatnych do ich zasług/angażu w życie forum. Zatem nie ma co na razie myśleć nad kolorem dla nich, bo nie wiadomo, czy ta grupa przetrwa.

Na koniec moja osobista ranga. Tutaj dziękuję, że dałeś mi wolną rękę  . Być może pokuszę się o zmianę koloru, jeżeli ten mi się znudzi (a powoli to staje się faktem). Zobaczy się . W tej jednej kwestii mogę sobie pogdybać sam ze sobą  .

Zapomniałeś o jeszcze jednej grupie, która niestety na naszym forum nie jest mała, szczególnie jeśli chodzi o lata 2008-10. Chodzi mianowicie o zbanowanych. Obecny kolor to różowy. Jeśli masz jakiś pomysł na nich, wal śmiało .



Jeszcze raz dzięki, że się za to zabrałeś i zainteresowałeś. Teraz musimy uzgodnić szczegóły.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2013-10-26 21:42:52

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Zmiany kolorów dla grup

A ja jestem całkowicie za! Po za tym na herosa proponowałbym złoty, a VIPa usunął. Po co jak raczej żadnego VIPa już mieć nie będziemy.


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#5 2013-10-27 12:31:15

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Zmiany kolorów dla grup

Sugerowałem się Komnatą Prestiżu i dlatego o nich zapomniałem , bo po prostu tam takowych brak
Zbanowani Dawaj dla nich czarny ( nic innych do przestępców nie pasuje i żaden inny mi się nie kojarzy )

Tymi zmianami kolorów zasugerowałem sie innym forum na którym mam administratora i tam wygląda to trochę prościej Hmm.. Jak to dokładnie z tymi pracami  jest ? Rozumiem że jeśli Obywatel Pracujący bd miał dany kolor to kazda z tych prac musi mieć taki sam ?

Jeśli podoba ci się biały do rangi herosa to właśnie proponowałbym ten .

VIP i Kanclerz w przyszłości usunięci ? Dobrze trochę kłopotu z głowy . Mniej rang mnie roboty heh


Co do tej tęczy - dlatego nie robiłem dla każdej rangi totalnie innego koloru bo wiem jakby to wyglądało Bawiłem się odcieniami najważniejszych kolorów Różowy to była tylko taka ironia


Włóczęga = Przybysz ? Mają ten sam szary kolor ? Jeśli tak to oczywiście zostaje. 
Co do obywatela w takim razie zastanowiłbym się nad tym 

Przybysz -  #33ff66 ( jasna zielen - kolor nadziei , myślę że będzie pasowało ;p )

Bo jednak jest różnica między tym a kolorem który aktualnie mają strażnicy
Lub jeszcze jaśniejszym - #9FFB88 ( Pistacjowy)

Offline

 

#6 2013-10-27 14:42:38

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zmiany kolorów dla grup

Gienek musi mieć pro elo JP kolor, więc nad tym się zastanówcie.

Offline

 

#7 2013-11-02 14:57:40

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zmiany kolorów dla grup

Wprowadziłem już pewne zmiany związane z kolorami. Nie wszystkie jednak były na forum widoczne i dlatego w tej chwili nie ma jeszcze specjalnego koloru dla Tropiciela oraz Wojownika.

Postanowiłem także, że użytkownicy o randze Obywatel, Obywatel Pracujący, Rekrut, Szeregowiec, Tropiciel i Wojownik będą mieli co prawda różne kolory RANG, ale ten sam kolor NICKA. Natomiast rangi Generał i Heros będą miały swój kolor i rangi, i nicka. Ma to zwiększyć elitarność wyższych tytułów.

Miałeś rację, żeby zmienić kolor Przybyszowi. Dałem ten khaki, bo był taki zgniły . Teraz się to nawet nieźle komponuje.


Więc tak: Włóczęga jest szary, Przybysz khaki, Obywatel żółty (bez zmian), to samo pracujący, Rekrut i Szeregowiec mają odcienie brązowego (w trochę innej kompozycji niż zaproponowałeś, bo niektóre kolory nie wiedzieć czemu były niewyraźne), dla Tropiciela i Wojownika trzeba jeszcze coś wymyślić, Generał ma pomarańczowy, Heros niebieski, Strażnik zielony (bez zmian), Przestępca różowy (bez zmian, czarny nie pasował).

Czyli jeszcze dwie rangi i mamy sprawę załatwioną .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#8 2013-11-02 16:23:18

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Zmiany kolorów dla grup

Z tym czarnym to się domyślałem , że tak będzie ;p

Hmm... Ja dalej bd się upierał przy jasno zielonym dla obywatela

A teraz przejdźmy do tych 2 rang bez koloru ;d Wykorzystane mamy już szary , żółty , zgniły , pomaranczowy , czerwony , niebieski i różowy oraz zielony. Teraz bd ciężko wybrać te 2 kolory Ale coś zaproponuję. Będę się sugerował nazwami z wikipedii

Tropiciel - Nie wykorzystałeś jasno zielonego , więc może tu go damy ? #9FFB88 - Pistacjowy ( wspomniany już wcześniej przeze mnie ) albo      #33ff99  lub    #66ff99
               Można też spróbować z jasno niebieskim , bo rozumiem , że Heros ma kolor ciemniejszy ?#30D5C8 - Turkusowy ;      #66ffff   lub Aqua ? To propozycje   
               dla tej rangi dałem dużo co byś miał wybór albo masz jakiś inny pomysł ? Bo niestety raczej musimy bazować na odcieniach kolorów obecnych , żeby nie
               tej "tęczy" ;p

Wojownik - Ranga przed generałem. Czyli powinna mieć kolor podobny , ale mniej wyrazisty Tak mi się wydaje Jedyny nie podobny znalazłem taki : #F3B387-Róż Wenecki ( taki trochę kolor skóry )  . Może coś takiego ?      #cc9999 ( to z tych szablonów )

Nie wiem nie mam pomysłu Ciężko to teraz skomponować tak , aby nie było tak samo , a równocześnie nie mieszało się z innymi rangami ;/

Pozostaje nam jeszcze kolor biały i fioletowy . Co do tego pierwszego , można by pomyśleć , natomiast 2 całkowicie nie pasuje mi do tego forum


No i jak już ustalimy wszystkie kolory dla rang , proponuję wprowadzenie ich do Komnaty Prestiżu , tak aby każdy wiedział jaki kolor będzie mu dany

Offline

 

#9 2013-11-02 17:49:28

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zmiany kolorów dla grup

Według mnie zielony jaki by nie był to zielony i on jest dla strażników. Tak samo jak niebieski dla herosa. Wojownik może być biały.

Offline

 

#10 2013-11-02 18:25:13

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Zmiany kolorów dla grup

Heros miał wcześniej chyba inny kolor ;p ? Niebieski mieli VIPy i na pewno teraz to lepiej pasuje No mógłby być . Zobaczymy co Mathias na to .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora