Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-05-10 15:12:16

 Talscire

Rekrut

Zarejestrowany: 2009-07-03
Posty: 468
Miasto: Bastion
Kampania: Ostrze Armaggedonu
Jednostka: Czarny Smok
Bohater: Ivor
Magia: Wody

Chronologia

Wielu z was uzna to pewnie za głupie, wielu za dziecinne, a wielu za to i to, jednak odwieczną cechą mojego charakteru jest to, że lubię kończyć gry na 100%. Dlatego "ubzdurałem" (nazywajcie to jak chcecie), że żeby w ten sposób zaliczyć Heroes III, muszę przejść wszystkie kampanie na proponowanym przez twórców poziomie trudności i po kolei. Dlatego:
-w jakiej kolejności przechodzić trzy wątki fabularne (Cień Śmierci, Ostrze Armaggeddonu, Odrodzenie Erathii)?

Offline

 

#2 2013-05-10 15:56:39

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Chronologia

Cień Śmierci jest prequelem Odrodzenia Erathii więc to idzie jako pierwsze. Zacznij od kampanii Gem, potem Gelu, Crag Hack, Yog. Reszta już liniowo.

Odrodzenie Erathii. Czyli niech żyje królowa, podziemia i diabły, wojenny zamęt, odrodzenie, niech żyje król, potem bodajże pieśń dla ojca? Na koniec ziarna niechęci.

Ostrze Armagedonu. Kampania tytułowa, potem smocza krew, pogromca smoków, festiwal życia, igranie z ogniem, nieroztropny kaprys.

Notka: Nieroztropny kaprys tak naprawdę dzieje się tuż przez niech żyje królowa, czyli odrodzeniem Erathii. Bohaterem jest tu Christian, który potem ląduje na brzegu Erathii.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#3 2013-05-10 16:58:38

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Chronologia

Ja osobiście proponuję zacząć od Odrodzenia Erathii, potem Cień Śmierci, a na koniec Ostre Armagedonu. Jeszcze nie doszedłem do Cienia Śmierci(wpierw przechodzę AB), ale jak słyszałem, to SoD jest cięższa od RoE, a AB jest najcięższą z nich, więc, żeby wpierw nie zniechęcać się ciężkim poziomem trudności, a na koniec, coby się nie nudziło przechodzenie już banalnie łatwych misji, jeżeli zaś przeszedłeś już przynajmniej raz wszystkie kampanie, to patrz wiadomość powyżej.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#4 2013-05-10 20:48:40

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Chronologia

Buu no to się wszyscy zagrajmerzy jebneli że ojej, ja to zaczne od SoD;p

Offline

 

#5 2013-05-10 20:56:55

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Chronologia

Jeśli chodzi o fabułę polecam zacząć od Cienia Śmierci. Jeżeli jesteś początkującym graczem to Odrodzenie Erathii. Kampanie z wyjątkiem tych z Odrodzenia za bardzo nie wpływają na siebie. Chodzi tutaj o możliwość wyboru jednej z trzech opcji. Nie ważne czy najpierw grasz Gem czy Cragiem,później ich historia się skrzyżuje. Póki co to nie ma większego znaczenia. Nie raz jest tak jak w serialach. Brak po prostu numeracji. Następny jest mniej lub bardziej związany z wcześniej wydanym. @Talsicare to jest kwestia gustu.

Offline

 

#6 2013-05-10 21:51:48

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Chronologia

Co Ty opowiadasz, Markham? Kampanie SoD ściśle łączą się ze sobą, tak jak w RoE. Nie wiem, skąd u Ciebie odwrotny osąd, może dlatego, że nie przeszedłeś wszystkich, no mniejsza z tym.

Chronologia jest taka, jak wytłuścił Sauron. Ja osobiście przechodziłem kampanie skokowo, natomiast jeśli chcesz poznać historię tak, jak należy, zacznij od SoD. Polecam zagrać od najłatwiejszej (Gelu), przez średnie (Gem, Yog), aż to najcięższej przeprawy (Crag Hack). Potem już lecimy po kolei. W RoE zalecam rozpoczęcie od Niech Żyje Królowa, następnie Wojenny Zamęt, wreszcie Podziemia i Diabły. Drugą "kolejkę" kampanii zalecam rozpocząć od Oswobodzenia. Natomiast w AB... kampania tytułowa, następnie kampania z Mutare, potem Adrienne i finalnie Dracon. Aczkolwiek Ostrze Armagedonu to już są mapy na naprawdę wysokim poziomie i trzeba się wykazać nie małymi umiejętnościami.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2013-05-10 21:58:10

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Chronologia

Miałem na myśli ,że jeżeli mamy trzy na raz kampanię do wyboru to one nie są zbyt ściśle ze sobą powiązane. Dopiero w kolejnej trójce jest to już bardziej widoczne. W sumie i tak czy siak zmierzają do tego samego w przyszłości. Mam na myśli początek. Tak było w Cieniu. Na samym początku  rzeczą wspólną jest postać Sandra i podobna manipulacja.

Ostatnio edytowany przez Markham (2013-05-10 22:04:46)

Offline

 

#8 2013-05-10 22:01:43

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Chronologia

Tylko, że jak dobrze pamiętam to on najpierw wykiwał Gem, potem Craga.

Offline

 

#9 2013-05-10 22:04:21

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Chronologia

Po pierwsze mamy 4 kampanie do wyboru, po 2 dwie z nich następują bezpośrednio po sobie (Gem, Crag Hack), po trzecie nie można mówić o tym, że kampanie SoD są mało ścisłe, skoro sam przyznałeś, że później się wiążą, a o to przecież chodzi. Równie dobrze możesz powiedzieć, że RoE jest niespójne.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#10 2013-05-10 22:23:29

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Chronologia

Jak SoD ma być mało ścisły pod względem fabularnym jak to właśnie on oferuje najlepszą fabułę? To właśnie on opowiada jak się zaczęła cała ta awantura. Dzięki niej łatwiej rozumiemy wydarzenia z RoE, bo ta cała inwazja, śmierć króla Erathii, kim był ten koleś co został uduszony przez lisza Gryphonhearta itd. Uważny obserwator o dobrej pamięci dowie się też skąd nekromanci mieli informację, że to Haart zdradził. Sandro odkrył kulisy sprawy, tylko rzecz jasna pominął swój udział. Mógłbym jeszcze długo wymieniać. Dlatego też nie mam nic przeciwko prequelom, chociaż z oczywistych względów oferują legendarny już "plot armor". Pod warunkiem, że wszystko się tu w miarę trzyma kupy, a nie "on musi przeżyć, bo się pojawia w kolejnej części".

AB ma tę swoją tytułową kampanię, liczącą sobie naprawdę sporo misji. To właśnie ona dotyczy Ostrza. Reszta nie jest związana fabularnie, no może dowiadujemy się że Haart w pewnym sensie zdołał umknąć i narobił bałaganu w Tatalii. Nieroztropny kaprys dzieje się tuż przed RoE, więc jest wyjątkiem jeśli chodzi o czas akcji.

Dalej mamy Heroes Chronicles, jak komuś się nudzi to może pograć, zawsze trochę dodatkowych godzin zabawy na dobrym poziomie. 3DO zaczynało powoli wpadać w problemy finansowe, więc część NWC (bo większość dłubała pewnie przy czwórce) dostała zadanie zrobienia serii dodatków, by dokarmić oczekujących fanów. Fabularnie zbliżamy się do czwórki, ale chyba większość fanów liczyła, że Przodkowie wysłuchali modlitwy Tarnuma "Nie pozwólcie, by moje współczucie zgubiło świat". Pozwolili Didnt see that coming huh?

Ostatnio edytowany przez Sauron (2013-05-10 22:25:56)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora