Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-04-15 11:56:23

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Miasta własne cz2 Odświeżona

Witam serdecznie to już mój ,kolejny temat tym razem chciałbym stworzyć  nowe miasta heroes 3 z mojej wyobraźni,a także za pożyczone ,z niektórych gier jednostki i historie bohaterów
po  ,zgodzie na to naszego króla Mathiasa,  napisałem na teraz takie coś w przyszłości będę dopisywał kolejne zamki i historie,ale na razie te dwa co o nich myślicie pozdrawiam
pss Mortis* królowa śmierci z disciples 2






niziołek- niziołek procarz
troll troll-bagienny troll
olbrzym- górski olbrzym
lodowy olbrzym-  syberyjski olbrzym
olbrzym ognia - wulkaniczny olbrzym
walkiria- grająca na harfie waklkiria
Ogr-król olbrzymów


szkółka niziołków-szkółka procarzy niziołków
bagienne chaty trolli -willa trolli
górskie szczyty- najwyższe szczyty
lodowy kanion-syberyjski kanion
wulkan- tereny magm
schron walkirii-posiadłość walkirii
dom ogrów- pałac ogrów

Dawno temu w 1000 r p.n.e żyło sobie panstwo olbrzymów ,byli oni spokojnym ludem do czasu gdy nowy ich król nakazał zniszczyć
wszystko związane z nieumarłymi, demonami i innymi państwami pełny zapału do zwycieśtwa król  ,zyskał na  popularności
pierwszym ich krokiem było,zniszczenie nieumarłego państewka ashy pojmanie królowej i spalenie jej.
Lecz po zniszczeniu nieumarłego ppaństwa ashy trzymana w lochu królowa ,zyskała na potędze przez scalenie się dwóch ciał w jedno
rozpoczęła się nie kończąca się nigdy wojna...

szkielet mag - szkielet nekromanta
zombi- opętany
duch- poltergeist
szkielet harpia0 królowa harpii
widmowy jeździec- ghost rider
żmji-jadowity żmjii
Anioł śmierci-dziecie Mortis



groby- Magiczny cmentarz
krypta - upiorna krypta
dom duchów- zamek poltergaistów
urwiska nieumarłych harpii- gniazda harpii
Otchłań -otchłań pustki
krater żmiji- pochłonięty trucizną krater
portal mortis- zaginiony portal dzieci mortis




Dawno temu w 1103r p.n.e żyło sobie nieumarłe państwo ,królowej Ashy,która była wiecznie pokłócona,z swoją starszą siostrą
Mortis państwo to żyło sobie w pokoju było w sojuszu z nocnymi elfami,lecz nawet ten sojusz i przyjaźń tych małych państw
nie pomogła gdy,zaatakowało państwo nieumarłe ashy watacha olbrzymów z północy zniszczyli oni kraj królowej śmierci,wzięli ją
w niewole,i trzymali tak w łancuchach siedem stuleci po tym czasie.Zapomniana królowa asha zrobiła coś czego,nie zrobiłaby nigdy
wezwała przez otchłań do lochów swoją starszą siostrę Mortis by zaoferować jej wstąpienie w jej ciało w zamian za zniszczenie królestwa
olbrzymów,Mortis godząc się ponieważ,zawszę pragnęła władzy i młodości zgodziła się.Przechodzący obok wiezienia,z przetrzymywaną Asha niziołek
przestraszył się,  że u przy trzymawanego więźnia jest gość ,gdyż nikt nie miał wstępu do tych lochów,po pewnym czasie niziołek próbując powiadomić
o całym zajściu przełożonych,został zabity przez żmjia przywołanego przez odmienioną Ashe,która zniszczyła kazamaty i przysięgła zemstę
postanowiła zniszczyć cały kraj olbrzymów, i zostać władczynią wszechświatą zostać jedyną królową dzięki potędze złączonej potędze dwóch sióstr w
jednym ciele



Jeśli macie jakieś pomysły na dalsze ,zamki piszcie ja napiszę znów kolejną część jak moje szare komórki ,znowu będę chociaż trochę funkcjonowały pozdrawiam ;D czekam na wasze opinie czy mój temat jest fajny ,a może i głupi i dziękuję
przede wszystkim autorowi grafiki upadłego Anioła i naszemu królowi ,za pomysł ghost ridera wykorzystanego tu no po prostu dziękuje


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#2 2013-04-15 15:12:37

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Też sobie kiedyś tak myślałem. Aż zacząłem myśleć nad stworzeniem własnego miasta. Modding to teraz nie problem. Ważne ,że VCMI się wciąż rozwija. Może kiedyś stworzysz własne miasto. Sam też jak miałem pustki do miast to zapożyczałem z Discibles,ale to minęło od kiedy zacząłem czytać książki fantastyczne i poznawać kolejne mitologię. Ile razy można grecką?

Offline

 

#3 2013-04-15 16:26:52

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

nom masz rację ;3 jest jeszcze fajna mitologia nordycka wykorzystałem z niej olbrzymów jest też fajna mitologia egipska bo grecka znudziła mi już się troszkę ;D


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#4 2013-04-15 20:05:29

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Podobny temat już chyba był, ale może dlatego cz2. Miasta ciekawe.


Mathias: Tak, pozwoliłem lukaisowi stworzyć temat kontynuacyjny, być może połączę oba, zobaczymy, jak tutaj rozwinie się dyskusja.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#5 2013-04-15 20:15:39

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Można wykorzystać mitologię słowiańską. Ta jest dopiero rozwinięta. Dla przykładu(potrójne ulepszanie):

Domowik-Ubożęcie-Domasz
Wił-Samowił-Boginka
Utopiec-Utopka-Wodnik
Upiór-Wampir-Licho
Mara-Zmora-Koszmar
Baba-Ciota-Strzyga
Płanetnik-Chała-Żmij


Elfy zawsze uznawały się za pradawnych władców lasów AvLee, po dwóch tysiącach lat władzy nad nimi obudzili się pradawni właściciele tych ziem, a widząc, że kult ich zanikł poprzysięgli zemstę.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#6 2013-04-15 22:20:04

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Mjodorczuk a dalbys rade dopisac historie :-D tego zamku swietne to jest zawsze w dziecinstwie balem sie strzygi nadal zle mi sie kojarzy:-D


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#7 2013-04-16 16:59:41

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Historia? Niech będzie. Pisarzem światowej klasy nie jestem, ale może będzie się dało to czytać. Historia pewnikiem będzie się kłócić wieloma wątkami z fabułą świata MM, ale niestety nie jestem w stanie zbytnio zweryfikować jej dopasowania:

Rok 237 panowania wszechkróla nad żywiołami, Basisolusa III. Rok ten był rokiem utworzenia dziesięciotysięcznej planety za panowania owego władcy. Pieczę nad planetą miały sprawować trzy żywioły: wiatr, który swym tchnieniem ożywia wszelką materię, ziemia, która czyni powłokę dla całego życia oraz woda, żywioł, bez którego tchniona ziemia byłaby pustą skorupą, choć świadomą, nie mogącą się jednak poruszać. Jeden tylko ogień nie został spożyty do czynienia globu, gdyż mu powierzona została rola poczynienia światłości wskazującej drogę planecie. Młody Blasus IV kohorty ognia, Flammar, zaprotestował przeciw tej decyzji. Planeta ta miała być jedyną w swoim rodzaju, więc nie dopuszczenie ognia do jej kreacji było dla pułkownika dyshonorem. Jednak, mimo jego protestów, żaden z władców żywiołów, ani nawet sam Basisolus nie uznali za konieczne, by włączyć czwarty żywioł w dzieło stworzenia i uznali kreację gwiazdy oświetlającej glob za wystarczające wyróżnienie. Flammar nie mogąc się pogodzić z decyzją Rady Pięciu zaczął zbierać wojsko. Wyszkolił swą kohortę do walki z innymi żywiołami, podburzał pozostałe kohorty ognia a także uczynił potężne artefakty, które miały zapewnić ogniu zwycięstwo.

Czterdzieści lat później, w 276 roku panowania Basisolusa III Flammar, zbuntowany pułkownik ognia rozpoczął rebelię mającą na celu obalenie Rady Pięciu i objęcie władzy nad Wszechrzeczą przez ogień. Wojna trwała długo, a w jej wyniku zniszczone zostało ponad milion gwiazd i planet. Buntownik został w końcu pokonany i wygnany w nieskończoną pustkę, swymi ostatnimi siłami jednak stworzył lud o sercu płonącym, który nie będzie potrafił ustać w miejscu i cały czas będzie niczym choroba parł naprzód, z planety na planetę, a miano ludu owego to Kreegan. Wypowiedział też przepowiednię, że na tysięcznej planecie, gdy przeminą już lata pamięci o stwórcach jeden z ludu Kreegan będzie dzierżyć broń, z którą będzie przeć po ziemiach globu i palić jej sól i mimo, że broń zostanie mu odebrana, to ludy stworzone przez pozostałe żywioły zostaną przesiąknięte ziarnem ognia Flammara i zapomną o swych stwórcach, a po zyskaniu broni ognia zetkną ją w boju z inną bronią, która stworzona zostanie na obronę ludów planety, a będzie to broń pozostałych przy czystości strażników, bowiem jeden zostanie skazany na męki niczym żywe trupy, a złączone bronie skują się w jedno i sprowadzą rozliczenie na planetę, a pozostanie na planecie jedno miejsce, gdzie prastary lud, który zapomniał stwórców, będzie mieszkał, a obudzą się wtedy strażnicy żywiołów i zapłonie w nich gniew skierowany na bluźnierców, którzy przestali sławić swych stwórców.

A moc została nadana jego słowom, by mogły się spełnić. Tak też po wielu latach, gdy na planecie, którą to nazwano Enroth zamieszkały ludy wszelakie przybył i lud powstały z Flammara i palił on pola innych ludów. Jeden z nich zdobył broń o potężnej sile zwaną Ostrzem Armagedonu, którą to jednak stracił na rzecz ludów, które zamieszkiwały te ziemie. Planeta zaś była chroniona przez uśpionych strażników trzech twórczych żywiołów, a żywioł ziemi został przeklęty i rodził Mary i Cioty. Nad wodami swą pieczę rozciągały wodniki i wiły, w powietrzu zaś, w wysokich przestworzach latały opiekuńcze Żmije. I stworzyły dwa pozostałe przy czystości żywioły dla ochrony globu broń, która spowijała świat w mrozie, a broń ta po tysiącu lat trafił w ręce ludu zamieszkującego planetę. Rozpoczęła się też wojna, w której to skrzyżowane zostały oba ostrza i nastąpił czas rozliczenia. Tylko południowe krańce krainy zwanej AvLee przetrwały cudownie ten czas. Mieszkały tam najstarsze ludy planety lecz nawet one zapomniały o swych stwórcach i zapłonął gniew strażników i nastąpił czas ich przebudzenia.


Nie jestem pewien, czy nie mylę Żywioły ze starożytnymi, w każdym razie utożsamiam je z czymś ponad zwykłych śmiertelników, do których zaliczali się nawet starożytni.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#8 2013-04-17 16:56:17

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

wedlug mnie to jest swietne  ,szkoda ze ja nie potrafie tak fajnie pisac:-D

WKLEJONE

http://th03.deviantart.net/fs70/PRE/i/2 … 6213eg.jpg to obiecane wcielenie i ashy w jednym narysowała to moja znajoma carrisma ,jest smutną banshee z pustymi oczyma


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#9 2013-04-20 12:30:07

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Fajne te slowianskie :0)))
To juz raczej dajcie do dzialu opowiadania .
A na przyklad miasto kotow !
1. Kociołak/K. tygrys. ( kot ale wyprostowany jak gnol .
2. Kociłucznik /K. puma
3. Kocioptak/Sfinks ( kot ze skrzydlami atakujacy jak harpia) .
4 . Kociodruid (walczy magia)
5 . Kociocentaur ( kot ale z 4 łapami tylnymi i dwoma przednimi . ( moze szarzowac )
6. Pegazokot ( wyglada jak centaur tylko ze ma skrzydla ).
7 . Kocismok ( Smok ale ze skrzydlami jak ptak z pior i bez łusek  i 6 łap cos jak mantikora ale centaur) .

Offline

 

#10 2013-04-20 16:44:18

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Miasta własne cz2 Odświeżona

Takie trochi na wcisk, ale jakby dobrze rozplanować, to i by mogło wyjść.^^

Idąc takim tokiem myślenia dodałbym pięć królestw:

Piskoria:
1.Tuńczyk(ławica)-Tuńczyko-falanga
2.Pirania-Pirania olbrzymia
3.Konik morski-Szarżujący konik morski
4.Żabinocokształtna-Drapieżna żabnicokształtna
5.Homar-Homar bojowy(wiem, nie ryba, ale chyba też może być).
6.Kałamarnica bojowa-Kraken(jak wyżej)
7.Wąż morski-Lewiatan

Salmandrea:
1.Traszka-Pokraczna traszka
2.Kijanka(ławica czy cokolwiek to jest)-Rozwinięta kijanka
3.Rzekotka-Rzekotka czerwona
4.Ropucha-Plująca ropucha
5.Traszka olbrzymia-Plująca traszka olbrzymia
6.Żabi lord-Żabi książę
7.Salamandra-Ognista salamandra

Zauroria
1.Padalec-Oślizg
2.Żmija-Żmija zygzakowata
3.Legwan-Kameleon
4.Krokodyl-Pradawny krokodyl
5.Anakonda-Anakonda olbrzymia
6.Waran-Ognisty waran
7.Fruwający jaszczur-kolczasty smok

Akwileja
1.Wróbel-Drażliwy wróbel
2.Kogut-Kogut kuropatwy
3.Struś-Struś twardogłowy
4.Głuptak-Głuptak olbrzymi
5.Gołąb-Gołąb bombowiec
6.Orzeł-Akwilion królewski
7.Ptak gromu-Ziz

Gryzonia(Taki kraj(a właściwie kanton) naprawdę istnieje)
1.Locha-Odyniec
2.Żubr-Tur
3.Wilk-Biały wilk
4.Tygrys-Biały tygrys
5.Nosorożec-Wściekły nosorożec
6.Słoń-Szarżujący słoń
7.Mamut-Behemot

I tak mamy pięć królestw kręgowców(dobra, ryby w większości są bezkręgowcami, tym bardziej głowonogi, ale o tym cicho sza) zrobionych na szybko i gotowych do dodania do gry, jeszcze tylko jakaś historyjka o wojnie szamanów pięciu kręgów i będzie fajnie.^^


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora