Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2010-05-21 23:12:22

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Rzeczpospolita w XVII wieku

Debata na temat ,,wieku wojen" naszej ojczyzny.


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#2 2010-05-22 00:05:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

XVII wiek należał do najcięższych dla naszej Ojczyzny. On w pewnym sensie przygotował nas do upadku. Rzucili się na nas wszyscy: 3 razy Szwedzi (za trzecim o mało nie doszło do rozbioru Polski; był to ów słynny ,,potop"), 2 razy Turkowie, raz Rosja (raz MY ją zaatakowaliśmy i był to jedyny raz, kiedy podbiliśmy Moskwę) i przez wiele lat walczyli z nami Kozacy. Prawdę mówiąc sami byliśmy sobie winni: oligarchia magnacka zrujnowała kraj i cudem przetrwaliśmy ten okres. Słaba władza, a raczej jej brak, spowodowała naszą słabość wobec napastników. Przez pierwsze 3 wojny jakoś sobie radziliśmy, kolejne były już porażką i ledwo przeżyliśmy. Najbardziej dramatyczny wg mnie był potop szwedzki, kiedy to gdyby nie lekceważąca postawa północnych najeźdźców, Rzeczpospolita utraciłaby niepodległość 100 lat wcześniej... Przeciwko nam wystąpili wszyscy: Prusy Królewskie, uzależnieni od nas Kozacy, Siedmiogród, a nawet Litwa! To były bardzo ciężkie czasy dla Polski. Jednak obwiniać możemy tylko i wyłącznie naszych magnackich przodków... No i rzecz jasna potyczki ze Szwecją ,,zawdzięczamy" w dużym stopniu naszemu "kochanemu" królowi Zygmuntowi III Wazie...



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#3 2010-06-10 13:41:12

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Ogolnie ten wiek ty byla jedna wielka rzez... Karzdy na kazdego szable wyciagal i po lbie pral. A polacy i tak zawinili strasznie glownie przez zle traktowanie Ukrainy oraz wojny ze Szwecja...


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#4 2010-06-12 13:24:41

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Gdybyśmy tylko nie traktowali Kozaków jak niewolników i dali im jakieś tam przywileje, albo nawet stworzyli nie Rzeczpospolitą Obojga Nardów (Korona+WXL), a Rzeczpospolitą Trojga Narodów (Korona+WXL+Ukraina), to byśmy sobie dzisiaj na wakacje, na Krym jeździli, bo i Krym byśmy wtedy podbili, z pomocą Kozaków.
Pomyślcie sobie tylko - nasza najwspanialsza jazda (Husaria) + najbitniejsza piechota Europy (Kozacy w taborze) = Liczna, niepokonana armia, która jest w stanie obronić nasze ogromne granice.

Ostatnio edytowany przez Magyar (2010-06-12 13:27:15)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#5 2010-06-12 13:45:54

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Kozacy byli również wybitnymi jeźdźcami. Kozacy z sicy byli bitni, ale jak na chłopów bardzo dobrze radzili sobie w siodle.

Offline

 

#6 2010-06-12 19:05:20

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Kozacy byli swietni, ale malo rozgarnieci. Byli zaslepieni odzyskaniem niepodleglosci, wiec nawet zaprzedali sie rosji zeby ja odzyskac(chociarz i tak ja znowu stracili, po uni z rosja).


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#7 2010-06-13 10:21:06

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Kozacy mogliby nas pięknie ubezpieczać od południa. Razem z pomocą tamtejszych Rusinów moglibyśmy spokojnie pilnować granicy z Turcją, a na północy Korona mogłaby ostatecznie rozwiązać problem szwedzki (rosyjski zresztą też).


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#8 2010-06-13 11:07:08

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Ale niestety szlachta traktowała ich jak zwyczajnych chłopów co doprowadziło do największego powstania, a mianowicie powstania Chmielnickiego w 1648 roku.
Kozacy wyposażeni w dobrą broń od Korony moim zdaniem spokojnie zajęli by Krym, a może i by ośmielili się zapuszczać na dalsze wyprawy.

Offline

 

#9 2010-06-13 11:13:41

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Xeno napisał:

Ale niestety szlachta traktowała ich jak zwyczajnych chłopów co doprowadziło do największego powstania, a mianowicie powstania Chmielnickiego w 1648 roku.
Kozacy wyposażeni w dobrą broń od Korony moim zdaniem spokojnie zajęli by Krym, a może i by ośmielili się zapuszczać na dalsze wyprawy.

Ależ oczywiście - skoro się zapuszczali na swoich Czajkach, aż do stolicy Imperium Osmańskiego... A tylko pomyślcie, jakie bogactwa byśmy złupili na Krymie. A i byśmy też sobie zabezpieczyli południową flankę, od ciągłych najazdów Tatarskich. Przecież przez Tatarów właśnie, w pewnych okresach historycznych, to tamta część RoN-u, była zupełnie wyludniona...


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#10 2013-02-24 20:11:57

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Rzeczpospolita w XVII wieku

Akurat mam zadane z języka polskiego , by zrobić gazetę na temat Zemsty. Książka ta jest nieco na faktach. Wymysliłem,że gazeta będzie poświęcona sarmatyzmowi. Rzeczywisty konflikt toczy się w 1638 roku, dlatego gazetka odnosić się będzie do tegoż roku. Jak skończę to udostępnie w formie PDF. Na razie zrobiłem okładkę:
           http://www.iv.pl/images/85696586349272478423.png              (Mahthias kojarzysz tych husarzy ? )Zmniejszłem nieco ,,kładke'' Nie jest to najlepsza strona tytułowa,ale moja pierwsza. Na razie już coś ,,obczaiłem'' Photoshopa,więc czas zrobić baner i logo K M&M .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora