Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#141 2009-04-24 19:25:47

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Loch vs Forteca

Do pewnego stopnia podzielam zdanie Nazgula, ale jak dla mnie gremliny są świetne. Nie zgodzę się również z tym, że kasę dajemy tylko na gildię i jednostki, bo często wydajemy ją też na budynki specjalne i ratusz (w końcu 2k od miasta powinno nam przybywać, dużo łatwiej się gra). Tytan jest dziwny, bo giganci są naprawdę śmiesznie tani, ale ulepszenie to zupełnie inna sprawa. A, Nazgul, nie przejmuj się Magyarem, on zawsze tak bredzi

Mathias: Prowokacje, podburzanie innych - nie obchodzi mnie wasz stosunek prywatny. Będę dawął upomnienie za każde chamskie wyrażenia między tobą i Magyarem. To ostatnie ostrzeżenie bez konsekwencji.

Offline

 

#142 2009-04-24 19:35:48

Żywiołak

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 126

Re: Loch vs Forteca

Drago napisał:

Cienkie i tyle. Mają żenujące staty (w tym HP), z daleka praktycznie nie zabijają, nie powalczą z żadnymi strzelcami z prawdziwego zdarzenia, nie mają braku ograniczeń w walce wręcz i wystarczy byle co, żeby je zabić.

Widzę, iż w końcu przejrzałeś. Lepiej późno, niż wcale. Kapitol potrzebny tylko pod sam koniec do wykupu ostatnich tytanów, reszta idzie ładnie z banków.


http://images50.fotosik.pl/163/eb684b0600f0cbcd.jpg

Offline

 

#143 2009-04-25 20:38:47

Nazgul

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 16
Miasto: Inferno i Nekropolia
Kampania: Wszystkie z SOD
Jednostka: Wampir i Ifryt
Bohater: Sandro i Nymus

Re: Loch vs Forteca

Drago napisał:

A, Nazgul, nie przejmuj się Magyarem, on zawsze tak bredzi

Dobrze wiedzieć.

Żywiołak napisał:

Kapitol potrzebny tylko pod sam koniec

A przed samym końcem niby nam kasa z nieba spadnie, żeby wykupić wszystkie ultradrogie jednostki? Dodatkowo arcymagowie są szczególnie drodzy w ogólnie panującej w tym mieście drożyźnie.

Żywiołak napisał:

do wykupu ostatnich tytanów

Chyba do samobójstwa ekonomicznego. Ulepszenie gigantów jest zaczepiście drogie (25k i 30 (!!!) klejnotów), same zaś tytany są gorsze od smoków. Nie kalkuluje się.

Żywiołak napisał:

reszta idzie ładnie z banków

Banki się kiedyś kończą, poza tym walki przy posiadaniu gargulców i golemów do walki wręcz są wyjątkowo uciążliwe... Szlag trafia, jak gargulec podleci i zamiast rąbnąć porządnie, połaskocze wroga, a golem się nie może doturlać z tą swoją "prędkością światła". Gremle coś zrobią, ale byle ciota je wybije do nogi, jeśli tylko ich nie dopilnujemy.

Offline

 

#144 2009-04-26 08:40:20

Żywiołak

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 126

Re: Loch vs Forteca

Drago napisał: napisał:

A, Nazgul, nie przejmuj się Magyarem, on zawsze tak bredzi

Nazgul napisał:

Dobrze wiedzieć.

Powiedzieli, co wiedzieli... Ty Drago lepiej zagraj, zamiast takie teksty puszczać.



Jak dla mnie, po prostu nie umiesz w odpowiednim czasie się wykupić i dlatego się wyżywasz...

Idiotyzm, zarówno gargulec, jak i golem bronią strzelaków... Było powiedziane wcześniej, że to inne miasta muszą podejść. Nikt inteligentny nie poświęci gargulca i nie rzuci go na drugą stronę. Kasy nie zabraknie, 1-2 tyg to dosyć silna pozycja fortecy względem innych miast - 1 tyg gremliny + gargulce na osłonę, w 2 tyg gremliny, normal magowie + dżiny (przy małych mapach też magi). 3 tyg, tutaj jest najgorzej, nie zawsze wyrobi z wszystkimi tytanami. W 4 tyg już się ładnie wykupujemy, czasami tylko się magów nie upnie, zasadniczo tak wiele to nie zmienia.


http://images50.fotosik.pl/163/eb684b0600f0cbcd.jpg

Offline

 

#145 2009-04-26 12:00:23

Nazgul

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 16
Miasto: Inferno i Nekropolia
Kampania: Wszystkie z SOD
Jednostka: Wampir i Ifryt
Bohater: Sandro i Nymus

Re: Loch vs Forteca

Żywiołak napisał:

Powiedzieli, co wiedzieli...

Nie szanuję kogoś, kto sugeruje, że jestem głupi... Magyar to właśnie sugerował.

Żywiołak napisał:

Idiotyzm, zarówno gargulec, jak i golem bronią strzelaków...

Czyli gremlina? Ok, na początku zielony walnie nieźle, ale jest to jeden strzał na turę, nie wystarczy, żeby zdjąć wszystkich wrogów.

Żywiołak napisał:

Było powiedziane wcześniej, że to inne miasta muszą podejść.

Które? Chyba tylko zamek, inferno, twierdza i nekro, bo bagno ma zawrotne reptiliony, loch ma beholdery i całkiem tanie meduzy, a ramp ma elfy, a o ich jakości już chyba wspominać nie muszę. Poza tym wrota mają burzę i lód.

Żywiołak napisał:

Kasy nie zabraknie

Zabraknie, i to całkiem szybko, chyba że będę biegał z gremlinami, gargulcami i klamociastymi golemami, gdy wróg będzie miał minosy i lwy...

Offline

 

#146 2009-04-26 12:26:40

 Majer

Obywatel

8683191
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 486

Re: Loch vs Forteca

Co ty elfu,jaszczury i inne zamki nie poradzą sobie z grem,magami i przy dobrych obrotach z tytanami. Garg i gremly mogą bronić maga,tytana kto powiedział że gremlina. Inne zamki podejdą ale trzeba umiejętnie grać.


http://img.userbars.pl/137/27235.png
"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"

http://i49.tinypic.com/11m9lyv.png

Offline

 

#147 2009-04-26 13:55:35

Żywiołak

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 126

Re: Loch vs Forteca

Nazgul napisał:

Czyli gremlina? Ok, na początku zielony walnie nieźle, ale jest to jeden strzał na turę, nie wystarczy, żeby zdjąć wszystkich wrogów.

Masz gremliny, 3 pojedyńcze gremliny + duży oddział na zasłonę gremlinów + 2 pojedyńcze gremliny, które latają po planszy i absorbują wrogów. W 1 tyg najcześciej schodzą jednostki z pobocznego bohatera z nie naszego zamku z karczmy - po 2 trogsy, rusałki, gnole itp na walkę. Dużo? Nie.

Nazgul napisał:

Zabraknie, i to całkiem szybko, chyba że będę biegał z gremlinami, gargulcami i klamociastymi golemami, gdy wróg będzie miał minosy i lwy...

Golemy się kupuje po wykupieniu wszystkich tytanów, masz po prostu niewłaściwe priorytety. Dżiny i jazda, kosimy strzelakami na 5 czarach. (dżiny też ofc latają po planszy i absorbują wrogów)

Nazgul napisał:

Które? Chyba tylko zamek, inferno, twierdza i nekro, bo bagno ma zawrotne reptiliony, loch ma beholdery i całkiem tanie meduzy, a ramp ma elfy, a o ich jakości już chyba wspominać nie muszę. Poza tym wrota mają burzę i lód.

Gremliny + magowie pokonują all oprócz wż i czasem zamku. Dlatego napisałem, że w 3 tyg może być problem, gdy nie wykupimy tytanów. Od 4 tyg sytuacja jest jasna.


http://images50.fotosik.pl/163/eb684b0600f0cbcd.jpg

Offline

 

#148 2009-04-26 14:00:31

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Loch vs Forteca

Nazgul, weź nie żartuuj. Cytadela? Z czym? Z reptilionem, który nie ma offa? Bastion? To już prędzej Zamek, który ma 2 strzelooków (o czym chyba zapomniałeś). Wymieniasz miasta, które maja po jednym jako te, które nie muszą podejść, a każesz podchodzić Zamkowi. Hah.
Skończ ze złudzeniami. Forteca ma strzelooków a każdym etapie rozgrywki: poz. 1, poz. 4 i poz. 7. Nie ma miasta, które posiada tak dobrą sytuację, jeśli chodzi o jedn. strzel. Oczywiście nie zmieniam zdania i nadal twierdze, że Loch jest lepszy, ale po prostu nie mogę siedzieć spokojnie i słuchać czegoś takiego. Hah!

Nie szanuję kogoś, kto sugeruje, że jestem głupi... Magyar to właśnie sugerował.

Zacytuj zdanie, w którym Magyar nazywa cię głupim. SUGEROWAC to ja mogę np., że ty nie umiesz czytać, ale jeśli nie powiem tego wprost, to mi możesz naskoczyć, za przeproszeniem.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#149 2009-04-26 17:33:29

Nazgul

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 16
Miasto: Inferno i Nekropolia
Kampania: Wszystkie z SOD
Jednostka: Wampir i Ifryt
Bohater: Sandro i Nymus

Re: Loch vs Forteca

Żywiołak napisał:

Masz gremliny, 3 pojedyńcze gremliny + duży oddział na zasłonę gremlinów + 2 pojedyńcze gremliny, które latają po planszy i absorbują wrogów.

Duży oddział na zasłonę gremlinów? Czyli? Gargulce? Golemy? Ani jedno, ani drugie nie potrafi porządnie przywalić, dzięki wielkie za taką ochronę... Absorbować wrogów mogą raczej szybkie jednostki - gremliny się do nich nie zaliczają. Gdy trafi się w karczmie gościa z rusałkami, centaurami, czy innymi szybkimi jednostkami - nie ma problemu. Problem w tym, że nieraz wyskoczy ze szkieletami, czy inną jednostką z "prędkością światła".

Żywiołak napisał:

Golemy się kupuje po wykupieniu wszystkich tytanów

Najpierw trzeba te tytany zrobić i wydać w sumie 30k i 40 klejnotów (+ jakieś ochłapy drewna i kamieni) na podstawkę i up, a potem mieć 10k i 6 klejnotów na wykupienie wcale nie najlepszych tytanów... Owszem, najpierw kupuję nagi, bo one jako jedyne z tego miasta w walce wręcz potrafią rąbnąć i na dodatek wróg im nie oddaje. Ale oczywiście są drogie...

Żywiołak napisał:

Gremliny + magowie pokonują all oprócz wż i czasem zamku.

Przy czym magowie są śmiertelnie drodzy i raczej będą późno, jak na 4 poziom.

Mathias napisał:

Cytadela? Z czym? Z reptilionem, który nie ma offa?

Ma, a poza tym zadaje świetne obrażenia 2-5, przy czym ma aż 15 hp i 8 obrony. A wiesz ile kusznicy mają offa? Tyle samo, co reptiliony, czyli dokładnie 6. Reptiliony zmagają sie nawet z elfami, czego żaden inny strzelec 2 poziomu nie potrafi, reptiliony trzymają się niezwykle długo, a z Tazarem praktycznie nie odnoszą strat. Jest to najlepsza jednostka 2 poziomu, która gremliny jest w stanie łatwo rozwalić.

Mathias napisał:

To już prędzej Zamek, który ma 2 strzelooków (o czym chyba zapomniałeś)

Kapłana, który jest gorszy od arcymaga i meduzy? Naprawdę fajny strzelec, na dodatek ma niższy przyrost w stosunku do magów i meduz...

Mathias napisał:

Zacytuj zdanie, w którym Magyar nazywa cię głupim

Wprost tego nie powiedział, ale to zasugerował. Domyślam się, że jest tchórzem, bo nie ma odwagi powiedzieć mi tego wprost.

Offline

 

#150 2009-04-26 18:37:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Loch vs Forteca

Ma, a poza tym zadaje świetne obrażenia 2-5, przy czym ma aż 15 hp i 8 obrony. A wiesz ile kusznicy mają offa? Tyle samo, co reptiliony, czyli dokładnie 6. Reptiliony zmagają sie nawet z elfami, czego żaden inny strzelec 2 poziomu nie potrafi, reptiliony trzymają się niezwykle długo, a z Tazarem praktycznie nie odnoszą strat. Jest to najlepsza jednostka 2 poziomu, która gremliny jest w stanie łatwo rozwalić.

Już to widzę. Jeden strzelook, który ma atak taki jak poz. 1, ma zniszczyć Arcymaga i Tytana? Kusznik przynajmniej strzela podwójnie, jakbyś nie wiedział, a ponadto zadaje więcej obrażeń.

Kapłana, który jest gorszy od arcymaga i meduzy? Naprawdę fajny strzelec, na dodatek ma niższy przyrost w stosunku do magów i meduz...

Ale bajek nie opowiadamy...

Wprost tego nie powiedział, ale to zasugerował. Domyślam się, że jest tchórzem, bo nie ma odwagi powiedzieć mi tego wprost.

Patrz wyżej. Magyar tylko Drago mówi, że jest głupi, bo Drago mówi, że Magyar jest głupi. Mania prześladowcza.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora