Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2009-04-09 23:30:27

Mordoklejek

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 24

Re: Cerber vs Gryf

Mój głos oddałem gryfowi. Już usasadniam.

Gryf ma minimalnie leprze staty.

                                   Gryf królewski             Cerber

Atak                                     9                           10

Obrona                                 9                            8

Obrażenia                            3-6                         2-5

Punkty życia                         25                          25

Szybkość                              9                            8

Jak widać atak i obrona niwelują się, jednak gryf ma leprze obrażenia i szybkoś. Natomiast wytrzymałość jest taka sama.

Jest jeszcze jedna kwestia. Gryf ma niby większe obrażenia, ale cerber może zaatakować większą ilość przeciwników. Jednak ja w mojej opini punktuje stwory (tak jak to większość osób robi na tym forum ze stworzeniami).

Kolejnym plusem gryfa jest to że ma większy przyrost. W tym przypadku nie ma wątpliwości. Jeśli się nie myle to jest tak:

Gryf: 17
Cerber: 13

Następnym plusem dla gryfa jest cena. Gryf kosztuje 240, a cerber 250 sztuk złota. Jednak ten plus jest taki malutki że prawie go nie widać.

Jeśli chodzi o skile, hmm... Tu zaczyna się problem. Można na te skile popatrzeć jak na umiejętność obronną i ofensywną. Ciągły kontratak to ofensywny, a powstrzymywanie kontry defensywny skil (z tym można polenizować, ale ja tak to widze). Jeśli w trakcie bitwy zostanie nam tylko gryf to ma mniejsze szanse niż sam cerber, ale tylko wtedy gdy przeciwników jest mniej niż cztery. Ponieważ wtedy cerber ma o jeden cios mniej. Jeśli jest ich czterech to gryf więcej razy zaatakuje (przez kontrataki), natomiast cerber zostanie mniej razy zaatakowany.Gdy jest więcej niż 4 (co się żadko zdarza) to gryf ma większe szanse bo za każdym razem "odda". Jednak takie scenariusze to żadkość więc stawiam na skila cerbera. Gryf także potrafi latać. Co w połączeniu z ciągłym kontratakiem daje idealną jednostke do zdobywania zamków. Podsumowując:
-w trakcie walki po za zamkiem skile cerbera są leprze
-natomiast w trakcie ataku na zamek wolałbym mieć gryfa.


Krótko mówiać
            Gryf     Cerber
Staty:      1          0          (albo 1:1) Minimalnie
Cena:      1          0
Przyrost:  1          0
Skile:       0         1           (zależy w trakcie jakiej walki więc może też być 1:1)

Wynik to 3 do 1. Jednak... Jak ktoś już to kiedyś powiedział za dobre jednostki trzeba płacić więc można nie uwzględniać ceny, oraz podać wynik w nawiasach to wynik to 3 : 2. Znów minimalnie. Jednak dla mnie szybkość i latanie gryfa trochę mu pomaga.

Ostatnio edytowany przez Mordoklejek (2009-04-10 16:53:38)

Offline

 

#12 2009-04-10 10:43:50

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Cerber vs Gryf

Ja również głosuję na gryfa. Jest to potężna jednostka, w której wad nie znajdą nawet sceptycy. A jakie zalety?
Po pierwsze, co już zostało powiedziane, gryf ma nieco lepsze statystyki. Szczególnie ważna jest tu szybkość. O niej rozpiszę się za chwilę, bo to dzięki dużemy speedowi jego lot jest tak potężny. Obrażenie wyższe u gryfa. I wbrew pozorom ta teoretycznie nic nieznacząca różnica jednego punktu coraz bardziej się odbija po kolejnych tygodniach:

Jedna populacja:
Gryf Królewski: 3-6 x 17(liczymy rzecz jasna z dodatkowymi siedliskami) = 51-102
Cerber: 2-5 x 17 = 34-85
Różnica: 17

I co? Nadal jest tak minimalnie? A to przecież dopiero pierwsza populacja! Z czasem coraz bardziej pogłębia się różnica obrażeń. Spójrzcie, co się dzieje po miesiącu:

Cztery populacje:
Gryf Królewski: 51-102 x 4 = 204-408
Cerber: 34-85 x 4 = 136-340
Różnica: 68

W pierwszym tygodniu jeszcze możecie się sprzeczać, że 17pkt obrażeń więcej czy mniej to nic, jednak po miechu jest już 68. Dodajmy do tego wysoką szybkość i możemy wiele zdziałać.

A więc, jak już mówiłem ja i poprzednicy, gryf ma nieco lepsze statystyki.

Cena jest prawie taka sama, z niewielką korzyścią dla gryfa. Ale nawet ja, który tak zwracam uwagę na szczegóły, powiem, że 10$ to różnica nieistniejąca.

Przyrost identyczny, obydwie jednostki posiadają budynki zwiększające przyrost.

No i przechodzimy do sprawy kluczowej, która czyni te dwie jednostki bezsprzecznie czołowymi na poziomie 3: skille specjalne. Przypomnijmy, jakie to są:
Cerber: powstrzymywanie kontry, 3-polowy atak
Gryf Królewski: stały kontratak, lot
No to zacznę od gryfa. Jego zdolność lotu nie jest jakaś przypadkowa. Bowiem posiada on też wysoką szybkość. Pozwala to na wiele manewrów, na które z cerbkiem się nie porwiemy. Jednym z nich jest najazd na miasto. Proszę, sceptycy, dajcie sobie spokój, jeśli chcecie powiedzieć, że nie wlecę jedną jednostką do miastu pełnego stworów. Bo ja wcale nie mówię o tym, że to zrobię. Armia zamku ma 2 jedn. strzelające i 2 latające, więc tu nie ma kłopotów. w każdym razie rzecz polega na tym, że w przeciągu jednej tury naszym gryfem królewskim ominiemy wszystkie zabezbieczenia miasta i dotrzemy w głąb. Możemy nakosić strzelców. A najlepsze jest to, że w następnej turze możemy tym gryfem odlecieć z powrotem w razie kłopotów. Czy cerber to potrafi? W owym najeździe na miasto stały kontratak jest dużo bardziej wartościowy niż powstrzymywanie kontry. Czemu? To dłuższa sprawa, kto ciekawy, niech mnie złapie na gadulcu .
A więc gryf, jak już doszliśmy do tego wspólnie, jest jednostką uniwersalną i wszechstronną. Możemy nim też zrobić wiele manewrów taktycznych, więcej, niż cerberem.
A teraz cerber: jest to też bardzo potężna jednostka. Jego trzypolowy atak w połączeniu z powstrzymywaniem kontry daje dość niezłą mieszankę. Ale gdy pojawi się przeszkoda (np. na polu bitwy, czy mur przy oblężeniu), cerbek wymięka. A więc przy obleganiu miasta jednostka ta staje się przez długi czas bezużyteczna (chyba że gramy z kompem, który jest na tylko kretyński, żeby wyłazić stworami z zamku i otwierać bramę... ale z żywym graczem to się nie stanie). Ok, zaraz sceptycy mi nawrzucają, że oblężenia zdarzają się rzadko. Po 1. wcale nie, po 2. ok, przejdźmy teraz do normalnej walki. Tutaj cerber ma większe pole do popisu. Jednak kto doleci do strzelców? Gryf. Kto ominie strażników? Gryf. Kto może zwiać potem z powrotem w jednej turze? Gryf. No dobra, ale o tym już mówiliśmy. W konfrontacji z wrogiem cerber może fawktycznie zaatakować kilka jednostek na raz, dodatkowo nie bojąc się o kontratak z ich strony. Gryf zaś może zrobić w tym czasie zamieszanie na tyłach i oddawać każdemu, kto go napadnie (ok, z wyjątkiem cerbera). Ponadto może uciec cerberowi w razie problemów, a cerber od niego nie. W konfrontacji czołowej cerbek jest minimalnie lepszy.

No i podsumujmy: cerber jest nieco lepszy od gryfa jeśli chodzi o pojedynek czy walkę otwartą. Zaś Gryfem można świetnie sterować i stosować więcej taktyk. Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest danie tu remisu.

No i co wychodzi? Gryf jest lepszy w statach, w skillach (uwzględniając też wszystko, o czym pisałem) remis. A więc jednak gryf królewski jest najlepszy.

Koragg, jeszcze parę miechów temu mówiłeś, że gryf jest najlepszy. Potem, że jest remis. A teraz, że cerber. Trochę konsekwencji .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#13 2009-04-10 11:08:24

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Cerber vs Gryf

Mathias napisał:

Obrażenie wyższe u gryfa. I wbrew pozorom ta teoretycznie nic nieznacząca różnica jednego punktu coraz bardziej się odbija po kolejnych tygodniach:

Jedna populacja:
Gryf Królewski: 3-6 x 17(liczymy rzecz jasna z dodatkowymi siedliskami) = 51-102
Cerber: 2-5 x 17 = 34-85
Różnica: 17

I co? Nadal jest tak minimalnie? A to przecież dopiero pierwsza populacja! Z czasem coraz bardziej pogłębia się różnica obrażeń. Spójrzcie, co się dzieje po miesiącu:

Cztery populacje:
Gryf Królewski: 51-102 x 4 = 204-408
Cerber: 34-85 x 4 = 136-340
Różnica: 68

W pierwszym tygodniu jeszcze możecie się sprzeczać, że 17pkt obrażeń więcej czy mniej to nic, jednak po miechu jest już 68. Dodajmy do tego wysoką szybkość i możemy wiele zdziałać.

To wszystko tylko teoretycznie Zapominasz, że cerber ma więcej ataku i zadaje nieco więcej obrażeń od tych, które podałeś. Ponadto jest jeszcze skill cerbera - atak na 3 pola. Ok, trudno zaatakować trzy jednostki, ale dwie już się zdarza dość często. A jak wtedy wygląda dmg populacji cerbera? 68-170 + wyższy od gryfa atak W skrajnych sytuacjach jest to jeszcze więcej, gdy jednak uda się zaatakować trzech wrogów.

Mathias napisał:

A więc, jak już mówiłem ja i poprzednicy, gryf ma nieco lepsze statystyki.

Konkretnie ma minimalnie wyższą szybkość, o 1 punkt (a jeśli weźmiemy babkę od cerberów na bohatera, to nawet i ta przewaga znika) i teoretycznie minimalnie lepsze obrażenia. Nie jest to przewaga godna uwagi.

Mathias napisał:

A więc gryf, jak już doszliśmy do tego wspólnie, jest jednostką uniwersalną i wszechstronną.

Cerber także

Mathias napisał:

Ok, zaraz sceptycy mi nawrzucają, że oblężenia zdarzają się rzadko. Po 1. wcale nie

Oczywiście, że zdarzają się rzadko. Gdy gramy z żywym przeciwnikiem, to FB toczy się zazwyczaj na zwykłym polu, na neutralnym terenie - nie w mieście, gdzie obrońcy mają większą szansę na zwycięstwo. Oblężenia zdarzają się tylko wtedy, gdy neutralne miasto ma fort, a to oznacza, że miasta tego broni... komp. Doszliśmy do punktu wyjścia, komp jest głupi i gryf nie ma zupełnie żadnej przewagi nad cerberem w tym momencie, a przypominam, że to cerber walczy lepiej

Mathias napisał:

Jednak kto doleci do strzelców? Gryf. Kto ominie strażników? Gryf.

Kto zginie w następnej turze? Gryf. Bez wsparcia gryf jest niczym i nawet, jeśli dostanie się do strzelców, to obrońcy i tak dadzą mu radę bardzo szybko, a gryf często nie jest najszybszą jednostką na polu walki, żeby stosować czekanie.

Mathias napisał:

Ponadto może uciec cerberowi w razie problemów, a cerber od niego nie.

Cerber może zrobić dokładnie to samo, chociaż nie widzę powodu - w równej ilości gryf nie ma szans w starciu z cerberem. Dlaczego? Powstrzymywanie kontry się kłania, wychodzi jeden atak gryfa na 2 ataki cerbera

Mathias napisał:

W konfrontacji czołowej cerbek jest minimalnie lepszy.

Nie minimalnie. Cerber dysponuje najlepszym skillem w grze, jest niemal tak samo szybki, jak gryf, ale walczy lepiej.

Mathias napisał:

Koragg, jeszcze parę miechów temu mówiłeś, że gryf jest najlepszy. Potem, że jest remis. A teraz, że cerber. Trochę konsekwencji

Gdyby dla Ciebie cerber zrobił tyle, co dla mnie przez ten czas, też zmieniłbyś zdanie

Offline

 

#14 2009-04-10 16:11:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Cerber vs Gryf

Tak, ma więcej ataku. I co mu to daje? 2% więcej obrażeń.

A owszem, godna uwagi. Szybkość + lot = universalne zastosowanie. Obrażenia również wiele dają.

No, nie do końca. Cerber nie lata - cerber jest bezużyteczny podczas oblężeń.

Bzdura. Na mapach L i XL zamków może być mnóstwo. Oblężenia zdarzają się w każdej walce, nie tylko z kompem.

I kolejna bzdura. Gryf może bez problemu pokonać cerbera. A że użyje do tego odrobiny taktyki w postaci ,,uciekania" i ,,wracania", to już chyba sprawa oczywista jak to, że cerbek powstrzyma kontrę.

Ktoś tu zapomniał, że gryf nie musi działać sam . Archanioł służy pomocą. On i gryf skoszą wszystko, bo mają dodatkowe wsparcie 2 strzelców.

Tak, ta różnica jest minimalna.

Na pewno nie. Dla gryf zawsze był najlepszy i nie zamierzam zmienić zdania.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#15 2009-04-10 16:57:51

Mordoklejek

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 24

Re: Cerber vs Gryf

Mathias popełniłeś jeden błąd. Obliczając obrażenia napisałeś że cerber ma przyrost 17 natomiast posiadając zamek i klatki on ma 13 więc jeszcze bardziej wychodzi na twoje.

Sprawdziłem 2 razy, ale robiąc to byłem strasznie zmęczony więc jak by co to mnie poprawcie.

Zen-Aku, zgadzam się z tym że cerber w bezpośrednim starciu ma większe szanse, jednak w pierwszych dwóch miesiącach, a może nawet w pierwszym. Potem gryf ma większy przyrost, a 1 punkt szybkości w jedną lub w drugą stronę ma duże znaczenie. Więc większa ilość i to że gryf pierwszy zaatakuje mówi samo za siebie.

Ostatnio edytowany przez Mordoklejek (2009-04-10 17:01:27)

Offline

 

#16 2009-04-10 17:05:29

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Cerber vs Gryf

Mathias napisał:

Tak, ma więcej ataku. I co mu to daje? 2% więcej obrażeń.

Ma też atak na 3 pola, co daje mu nawet potrójne obrażenia, zadane oczywiście bez kontrataku

Mathias napisał:

A owszem, godna uwagi. Szybkość + lot = universalne zastosowanie. Obrażenia również wiele dają.

Szybkośc większa o... 1, wystarczy głupia lawa, żeby to zredukować, lub wystarczy mieć bohatera od cerberów. Obrażenia tylko teoretycznie są lepsze.

Mathias napisał:

No, nie do końca. Cerber nie lata - cerber jest bezużyteczny podczas oblężeń.

Z kompem to i tak bez róznicy, czy lata, czy nie

Mathias napisał:

Bzdura. Na mapach L i XL zamków może być mnóstwo. Oblężenia zdarzają się w każdej walce, nie tylko z kompem.

Najwięcej gra się na M. Oblężenia zaś zdarzają się praktycznie tylko z kompem, a nawet jeśli jakimś cudem bronił się będzie żywy gracz, to armia w mieście nie będzie bardzo silna (w końcu główny bohater musi mieć najlepszą armię) i nie ma różnicy, czy gryf tam wleci i zaatakuje słabiej, czy może cerber poczeka na dziurę i zaatakuje mocniej, może nawet 3 razy mocniej, niż gryf

Mathias napisał:

I kolejna bzdura. Gryf może bez problemu pokonać cerbera. A że użyje do tego odrobiny taktyki w postaci ,,uciekania" i ,,wracania", to już chyba sprawa oczywista jak to, że cerbek powstrzyma kontrę.

Gryf może użyć taktyki, dzięki której nadzieje się na groźniejsze wojska Inferna Pole bitwy jest za małe, żeby zupełnie uniknąć wylądowania w polu ataku którejś jednostki.

Mathias napisał:

Tak, ta różnica jest minimalna.

Nie jest - powstrzymywanie kontry zawsze jest lepsze od ciągłego kontrataku

Offline

 

#17 2009-04-10 17:16:20

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cerber vs Gryf

Zen-Aku napisał:

Ma też atak na 3 pola, co daje mu nawet potrójne obrażenia

Jak zapewne wszyscy wiemy, jest tak, ze w 70% atakow, Cerber atakuje jedna jednostke wroga, w 25% atakuje dwa oddzialy, a w 5% udaje mu sie zaatakowac trzy oddzialy wroga... Te dane nie sa tak dokladnie obliczone czy cos, ale mniej wiecej tak to bywa - zeby zaatakowac trzy wrogie oddzialy, musimy grac chyba z jakims kompletnym amatorem... .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#18 2009-04-10 17:20:44

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Cerber vs Gryf

Tak, wystarczy też Edric, żeby gryf miał jeszcze większa szybkość. Nie gadaj mi tu o redukowaniu speeda. Bo to samo mogę powiedzieć nt. cerbera i wyjdzie, że jest on jeszcze wolniejszy.

Skończ z tym kompem. Zasłaniasz się tylko modą. A za rok ludziom znudzi się M i zaczną grać XL. Zrozum, tak to ja tez mogę powiedzieć. A to żaden argument, że WIEKSZOSC gra M. A twoja teoria, że ludzie wychodzą z miasta głównym bohem jest błędna. Oblężenia to nieodzowna część Heroes 3 i nie mam zamiaru tego pomijać.

Grr... Ja też mogę się chronić tym, że Zamek ma lepsze wojsko. Wg twojej teorii ja mam tylko gryfy, a ty masz całe wojsko inferno... Zrozum, ja też mam wojsko. Nie przykrywaj się ,,innymi jednostkami Inferna". Ja również ci powiem, że jak cerber do mnie przyjdzie, to go ,,halabardy i miecze rozwalą".

Może jest, ale minimalnie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#19 2009-04-10 17:29:29

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Cerber vs Gryf

Mathias napisał:

Tak, wystarczy też Edric, żeby gryf miał jeszcze większa szybkość. Nie gadaj mi tu o redukowaniu speeda. Bo to samo mogę powiedzieć nt. cerbera i wyjdzie, że jest on jeszcze wolniejszy.

Skończ z tym kompem. Zasłaniasz się tylko modą. A za rok ludziom znudzi się M i zaczną grać XL. Zrozum, tak to ja tez mogę powiedzieć. A to żaden argument, że WIEKSZOSC gra M. A twoja teoria, że ludzie wychodzą z miasta głównym bohem jest błędna. Oblężenia to nieodzowna część Heroes 3 i nie mam zamiaru tego pomijać.

Grr... Ja też mogę się chronić tym, że Zamek ma lepsze wojsko. Wg twojej teorii ja mam tylko gryfy, a ty masz całe wojsko inferno... Zrozum, ja też mam wojsko. Nie przykrywaj się ,,innymi jednostkami Inferna". Ja również ci powiem, że jak cerber do mnie przyjdzie, to go ,,halabardy i miecze rozwalą".

Może jest, ale minimalnie.

Brawa dla tego Pana, Miszczunia .
No wlasnie, Ty sie Koragg zawsze zaslaniasz tym, ze jak ja Cie jakas jednostka zaatakuje, to zaraz mnie cala twoja armia zniszczy... Same Gryfy na armie Inferna nie maja najmniejszych szans, ale to samo sie tyczy Cerbera, jak i innych jednostek. Trzeba byc OBIEKTYWNYM przy porownywaniu i osadzaniu.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#20 2009-04-10 18:47:26

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Cerber vs Gryf

Magyar napisał:

Jak zapewne wszyscy wiemy, jest tak, ze w 70% atakow, Cerber atakuje jedna jednostke wroga, w 25% atakuje dwa oddzialy, a w 5% udaje mu sie zaatakowac trzy oddzialy wroga...

Skąd Ty wytrzasnąłeś takie głupoty? Cerber dość często atakuje 2 jednostki, chciałbym widzieć kogoś, kto w ogóle nie grupuje oddziałów...

Mathias napisał:

Tak, wystarczy też Edric, żeby gryf miał jeszcze większa szybkość. Nie gadaj mi tu o redukowaniu speeda. Bo to samo mogę powiedzieć nt. cerbera i wyjdzie, że jest on jeszcze wolniejszy.

A będę gadał, bo 1 punkt szybkości to róznica minimalna

Mathias napisał:

A za rok ludziom znudzi się M i zaczną grać XL.

Wątpię, chyba że ktoś lubi siedzieć pół dnia przed kompem, bo tyle może trwać jedna partia na XL.

Mathias napisał:

A twoja teoria, że ludzie wychodzą z miasta głównym bohem jest błędna. Oblężenia to nieodzowna część Heroes 3 i nie mam zamiaru tego pomijać.

Nie jest błędna. Jak siedzisz bohaterem w mieście, to nie zdobywasz doświadczenia, co prowadzi do tego, że taki zasiedziały bohater jest nic niewartym słabeuszem. Bohater główny musi się ruszać z miasta, choćby po to, żeby zdobyć doświadczenie. A jak mówiłem - FB nigdy nie jest oblężeniem. Oblężenia to jedna bitwa na kilkadziesiąt, w tym w ogromnej większości przypadków broni się komp, bo zdobywasz miasto neutralne z głupim fortem.

Mathias napisał:

Wg twojej teorii ja mam tylko gryfy, a ty masz całe wojsko inferno...

Sam sobie to dopowiedziałeś, bo wcale tak nie napisałem. Gryf może zwiewać - ale może trafić w gorsze opały, zauważ, że inne jednostki Zamku nie mają w tym przykładzie żadnego znaczenia.

Magyar napisał:

No wlasnie, Ty sie Koragg zawsze zaslaniasz tym, ze jak ja Cie jakas jednostka zaatakuje, to zaraz mnie cala twoja armia zniszczy...

A teraz zacytuj, gdzie tak napisałem... Mam już serdecznie dosyć Twoich kłamstw...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora