Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2012-12-23 01:44:09

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Komiczna jest gorgona czyli krowka . W mitologii jest to postac meduzy po prostu . Czyli kobieta z wezami na glowie . Kto wymyslil krowe niezle odlecial !

Offline

 

#32 2012-12-23 12:19:38

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Oto prawdziwa gorgona. Faktycznie, ktoś nieźle odjechał, robiąc z niej krowę
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c0/Gorgon_Louvre_F230.jpg/717px-Gorgon_Louvre_F230.jpg



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#33 2012-12-23 18:54:20

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Bo to jest byk kretoriański, a nazwa jednej z sióstr jest bardziej dźwięczna, przyznajcie.


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#34 2012-12-23 19:54:23

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Nie zaprzeczę. Nie mniej dużo w tym niekonsekwencji .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#35 2012-12-25 00:32:37

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

To mogli zrobic Apisa czyli z mitologii Egiptu . Ale to raczej nie na bagnach .

Offline

 

#36 2012-12-27 12:12:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

To raczej w mieście egipskim



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#37 2013-02-03 16:45:44

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Witajcie mieszkańcy Królestwa!
  Postanowiłem wykorzystać wolną chwilę między nauką ,aby zająć się analizą, genezą oraz pochodzeniem stworzeń ,które występują w świecie M&M. Oprócz historii interesuje się fantastyką a także mitologiami. Poznałem wiele mitologii różnych państw. Jedne były ciekawsze a inne gorsze. Posiadając obecną wiedzę mogę określic z jakiej to kultury przywędrowało dane stworzenie. Twórcy świata Mocy i Magii umieścili wiele stworzeń w swoich grach. Przeważnie pochodzą one z mitologii greckiej czy nordyckiej. Właściwie mamy tutaj jeden wielki mix. Od stworków z kultur do wymysłów pop kultury. Jednostki w frakcjach dobrane są zazwyczaj według dobrego smaku i gustu. Pamiętajmy o tym ,że wyraz demon- nie zawsze ma negatywne znaczenie. Negatywność tego określenia pochodzi od powiązania wszystkich ,,pogańskich'' zwyczajów oraz duszków do wcieleń szatana. Wmawiał nam to sam kościół katolicki przez tyle wieków. Przez co zatraciliśmy się własnej kulturze. W większość przypadkach chrześcijaństwo było narzucone. Ja przywrócę wyrazowi : demon, odrobinę neutralności. W mitologii słowiańskiej były dobre jak i złe demony. Dobre pomagały ludzioł ,zaś złe sprawiały cierpienie. (Zapraszam do mojej prezentacji w trzech częściach Demontariusz: http://www.youtube.com/watch?v=9Dcfop_A1Jc). Oprócz stworzeń nie podobnych człowiekowi, w grach M&M główne skrzypce grają ludzie. Moim zdanie nasza rasa ,uosabia nas w tym magicznym świecie pokazując ,jak byśmy się zachowali w tym świecie. Bo to zazwyczajmy (w HoMM) musimy stawić czoła złu ,z zaprzyjaźnionymi rasami. Anioły natomiast są lepszą stroną człowieka. Trzeba przyznać ,że średniowiecze(głupota,klimat,wiara,rycerstwo) świetnie się komponuję z fantastyką. To było by straszne zobaczyć w Heroesach ,zamiast rycerzyków jakiś ludzi z bagnetami. Wrócę do tematu. Zaprezentuję teraz stworzenia z HoMM ,a następnie zaklasyfikuję ich pochodzenie odnośnie kultury. (Kazanie w sam raz na niedzielę )

   Zamek:
a) ludzie- uosobienie nas w magicznym świecie,
b) gryfy- mit. grecka, gryfy strzegły skarbów boga Apolla,
c) anioły- kultura średniowiecza, uosobienie człowieka bez wad,

   Loch:
a) troglodyta- prymitywny człowiek
b) harpia- mit. grecka, porywaczka dzieci i dusz ludzkich,
c) obserwator- nawiązanie do celtyckiego boga Balora,który posiadał olbrzymie oko,z którego wydobywało coś co przypomina pioruny,
d) meduza- mit. grecka, imię jednej z 3 gorgon(nie krów), zamieniała spojrzeniem w kamień itd,
e) minotaur- mit. grecka
f) chimera/ mantykora- mit. grecka przywędrowała z mit. ludów indyjskich. Mantykora posiadała twarz człowieka ,żaś chimera głowę lwa, na miejscu ogona był wąż, z karku wystawała głowa kozy(trochę dziwne),
g) smok- mit. nordycka/słowiańska- uosobenie sił chaosu i wiatru oraz pożądania człowieka

  Nekropolia:
a) szkielet- biologiczno-anatomiczna fantastyka,
b) zombie- kultura Haiti, religia Vodoo(jak się to pisze?),
c) zjawa/duch-(głównie mitologia słowiańka)  personifikacja udręczonej i mściwej duszy ludzkiej ,która nie załatwiła czegoś lub też została potępiona,
d) wampir- mit. słowiańska, demon ,który żywił się krwią i pożerał swoje ofiary,
e) lisz-spaczony mag ,który jest kuszony nieśmiertelnością i potęgą jakie niesie za sobą śmierć,
f) rycerz śmierci- spaczony rycerz, zawładnęły nim siły mroku,upadły rycerz,
g) kościany smok- wyobraźnia fantastyczna

Inferno:
a) chochlik(licho z mit. słowiańskiej wyobrażane inaczej),
b) gog- kultura Judaizmu,Gog i Magog- apokaliptyczni królowie niosący chaos,
c)cerber-mit. grecka, strażnik bram Hadesu,
d)rogaty demon- zbyt banalne,
e) czart- diabeł w mit. słowiańskiej,
f) ifry(wierzenia muzłomańskie)- dżin ze sfery ognia, zły duch, najpotężniejszy z pośród dżinów,  (jako ciekawostkę dodam ,że ghule to także rodzaj dżinów,ale ze sfery śmierci),
g) diabeł- kultura średniowiecza, wierzenia chrześcijańskie- upadły anioł,

Forteca:
a) gremlin-  współczesna pop kultura, mechanicznie zorientowany chochlik,
b) gagrgulec/rzygacz- rzeźba średniowieczna zdobiąca zwieńczenia balkonów,budynków odprowadzała wodę,
c) golem- wierzenia Judaizmu, istota utworzona z gliny, (związany z przysłowiem kolos na glinianych nogach),
d) mag-(kultura perska) człowiek posiadający moc magiczną, w Persji kapłan czy astronom (trzej królowie byli magami),
e) dżin- w kulturze arabskiej duch wiatru, mógł spełnić 3 życzenia jeśli człowiek go sobie podporządkował(Solomyr nie spełniach ich ,
f) naga- mit. indyjska, tancerze  boga Siwy, duch wody,
g) tytan- mit. grecka, jedno z pierwszych stworzeń, potomstwo Gai oraz Uranosa,

  To tyle na dzisiaj, Idę się uczyć. Przepraszam za błędy ortograficzne.  Resztę będę uzupełniać stopniowo. Piszcie swoje opinie.

Offline

 

#38 2013-02-06 16:36:32

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Bardzo ciekawe. Ja w sumie nie domyśliłbym się, że chochlik to innaczej Licho.


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#39 2013-02-06 16:54:22

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Raczej nie o to mnie chodziło. Licho podałem jako przykład,aby zaprzeczyć ,iż chochliki przypominały demony(kolor czerwony). Chochlik był różnie wyobrażany.

Offline

 

#40 2013-02-09 21:26:59

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Jednostki z Heroes a mitologie

Gryf-Mezopotamia
Mantykora-może i nie mitologia, a perska bajeczka dla europejskich kupców
Gremliny-jak kojarzę wymysł pracowników w londyńskich fabrykach, żeby uzasadnić problemy z produkcją
Gargulec/Rzygacz-zwykłe zdobienia rynny
Dżinn i Ifryt-demony arabskie
Geniusz-demon rzymski dający natchnienie artystom
Naga-demon hinduski
Skorpena-wschodnia kuzynka nagi
Bazyliszek-jakby był kurą, to legendy polskie, tu jednak jest tym zachodnim odpowiednikiem naszego starego bazyliszka
Gorgona-boginie(przynajmniej Meduza) zmienione przez Atenę z zazdrości w maszkarę z żmijowymi włosami i zmieniającym w kamień spojrzeniem
Pegaz-syn zgwałconej przez Posejdona Meduzy
Wywerna-po prostu smok(ostatnio przyjmuje się jako wiwerny smoki bez kończyn przednich)
Gog i Magog-władcy z północy(Apokalipsa)
Diabeł-połączenie naszych czortów-psotników z hebrajskimi upadłymi aniołami
Minotaur-syn żony Minosa i jej ukochanego byka(tak, przykład zoofilii w mitologii greckiej)
Roki-mitologia nordycka
Behemot-słoniopodobny stwór pokonany przez Mesjasza, którego Żydzi będą wcinać na "uczcie ostatecznej"
Nimfa-najniższego stopnia istota nadnaturalna w mitologii greckiej
Rusałka-duch dziewicy w mitologii słowiańskiej; nie lubi, gdy się jej przerywa w tańcach(łaskocze na śmierć), aczkolwiek czasami idzie do ludzi jako zwykła dziewczyna o boskiej urodzie

To tyle, jeżeli chodzi o mniej znane istoty mitologiczne w HoMM3.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora