Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2009-12-18 16:25:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Serwery proxy

Aby ustrzec się przed spammerami pokroju zbroja lub koragga postanowiłem wprowadzić zasadę, która ich raz na zawsze wyeliminuje z naszego forum:
CAŁKOWITY ZAKAZ KORZYSTANIA Z SERWEROW PROXY
Jeśli ktoś będzie używał takich serwerów, zmieniających IP, zostanie z marszu zbanowany. Nie ma powodu, żeby z nich korzystać na naszym forum. Takie powody mogą mieć tylko spammerzy, podszywacze, oszuści, multikonciarze.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2009-12-29 13:50:05

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Re: Serwery proxy

Ja mam nieco inne zdanie na temat proxy. Daje pewne zabezpieczenie przed wirusami, ale nikt o tym nie wie. I 95% wyszukiwań serwerów proxy jest właśnie przez taką właśnie "bandę głupków" i "trolli".
Jednak po kilku testach: okazuje się, że jednak się myliłem - da się rejestrować z serwerów proxy. A tu jest dobra wiadomość. Jak ktoś rejestruje się z takiego serwera Proxy: to ten serwer nigdy nie zostaje anonimowy: sam się podpisuje.

IP w zasadzie pozwala na określenie dużej ilości informacji o sposobie połączenia. Ale niestety sam IP nie da nam numeru domu użytkownika. Żart. Wystarczy na określenie czy ktoś ma tylko Neostrade czy jakiś serwer Proxy.
Z pobieżnej analizy statystyk Google Analitycs mogę określić z czego ktoś korzystał.
W pewnym momencie statystyki zapisały ciekawą rzecz:

Wykorzystując oś czasu statystyk od czerwca 2009 roku ;p. Wykorzystując ogólnie dostępne wiadomości:
www.rxproxy.com (118 odwiedzin)
www.checkprofiles.com (15 odwiedzin)
www.proxytor.net (3 odwiedzin)
www.chenlu.info (2 odwiedzin)
www.proxychina.org (2 odwiedzin)
www.youcloak.com (2 odwiedzin)
www.kproxy.com (1 odwiedzin)
www.newfastprox.info (1 odwiedzin)
www.proxy88.com (1 odwiedzin)
www.proxydom.com (1 odwiedzin)
www.proxyspot.net.ru (1 odwiedzin)

To są działające proxy. Ich wykrycie następuje po 1 dniu. Mogę określić godzinę w statystykach GA, a w połączeniu z logami na stronie forum można określić dokładnie z dokładnością co do jednego konkretnego usera kto korzysta z proxy. Więc ostrzegam, nie korzystać z proxy do tworzenia szeroko pojętego niszczenia. Korzystanie z proxy dodatkowo spowalnia korzystanie z witryn. W zasadzie mogę określić też jakie strony były odwiedzane z tych proxy ;p.
Wejść z proxy: 147, zwykle są to wejścia kontrolowane ;p nikt nie korzystałby z tego do surfowania po sieci.

PS: Poprawka Mathias, internet nie jest anonimowy.
PS2: Rzadko patrzyłem na te części statystyk, i być może dałoby się określić dużo wcześniej kto to na PROXY siedzi. 147 odwiedzin to nie jest tak mało. Ja z OperyMini nabiłem w wakacje około 250 (wątpie by był ktoś inny na tym).
PS3: Jedyne czego na podstawie tylko IP nie określe to numer domu ;p. Więc korzystając z PROXY wystawiacie się na celownik (bo to jest mniej niż 1% odwiedzin). W zasadzie też wiem z jakiego segmentu źródeł są te odwiedziny.

Ostatnio edytowany przez Cohen (2009-12-29 14:00:00)

Offline

 

#3 2009-12-29 13:55:22

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Serwery proxy

A więc teraz spammerzy i trolle widzą, jakie mają szanse . Możecie więc sobie darować. Cohen zaś będzie na bieżąco monitorować statystyki odwiedzin przez proxy i nie ma szans, by ktoś się prześliznął .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora