Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2009-09-04 12:33:42

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Zmiana sposobu tworzenia raportów odwiedzin

Ogłaszam, że planuje dokonać zmiany tworzenia raportów. I tutaj muszę powiedzieć że ostatnie raporty zrobiłem je niepotrzebnie tak długo.
Nie domyśliłem się że jest taka ciekawa usługa jak: "Eksportuj do..." i do wyboru kilka rozszerzeń:
* pdf, nie edytowalny format danych
* xml, cudowny format danych
* csv, arkusz kalkulacyjny
* csv, arkusz kalkulacyjny dla excela
* tsv, odczyta się nawet notatnikiem

Spośród nich, najlepszym do dalszej obróbki jest XML i CSV. TSV jest ciekawostką, PDF jest bo tak wypada. Jednak nie masz wpływu na wygląd raportu.

Zamierzam zmienić kształt raportów oraz ich prezentację, gdyż obecne są po prostu tasiemcami i ciężko w nich cokolwiek znaleźć.
Przy użyciu EXCELA i kilku innych programów m.in. Worda i doPDF 6.0 stworzę plik .pdf raport. PDF jest najlepszy dla gotowych dokumentów. Dlatego taki będzie teraz format danych formularzy.
Lub też opracuje szablon .html dla raportów. Jednakże zastanawiam się głęboko nad takim postępowaniem.

Obecnie zaindeksowane 3 raporty html usunę dzięki robots.txt z google'a. A w miejsce ich dojdą ładne raporty PDF pełne kolorów, oszczędnego tekstu i wiele wykresów, graficzek przedstawiających graficznie statystyki.

Taki jest mój plan zmiany wyglądów raportów odwiedzalności budowanych na statystykach Google Analitycs.

Informuje też, o tym że raporty są na stan dzisiejszy robione w przedziele czasowym 1 miesięcznym, 2 miesięcznym, pół rocznym (jeszcze nie było), rocznym (jeszcze nie było). Planuje także zastosować kilka raportów na okresy wakacyjny, ferii zimowych (tu jeszcze data do ustalenia prawdopodobnie będzie to dla mazowsza i dla innych regionów polski - chodzi o okres w czasie ferii).

Informuje też że zrobiłem kilka segmentów w panelu Google Analitycs ,z których na pewno będe wykorzystać. W tworzeniu raportów. Na szczęście dane nie są usuwane to. Będę tworzył raporty z samego początku istnienia raportów na tym forum. Mogę tworzyć rapoty od 10 czerwca 2009 roku. Jest już 2,5 miesiąca. Hmm, zrobię 3 miesięczny raport podsumowujący.

PS: Jeśli jest ktoś chętny o odzielenie wglądu do statystyk Google Analitycs niech piszę: warunki conajmniej 10 postów na forum i czas od rejestracji conajmniej kilka dni. Potrzebne też jest konto w Google.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora