Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2009-08-07 11:38:26

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Witam!
No, jak zauważyliście, owsiarz znowu nas nęka. Osobiście nawet się cieszę, bo sprawdzi to refleks administracji i nerwy userów . Ale pewne kroki trzeba podjąć, tym bardziej, że jutro wyjeżdżam. Otóż tymczasowo wyłączam rejestrację na forum. Jestem pewien, że owsiarz po tygodniu da nam spokój.
Z początku miałem zamiar wyłączyć jeszcze reputację i PW, ale wyłączenie rejestracji likwiduje wszelkie problemy.

To tyle .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2009-08-08 16:16:00

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Hmm, na większych forach znam inne rozwiązania. Silnik forum na serwerze pun.pl też posiada dosyć dobre możliwości.
Można wprowadzić rejestracje moderowane, tzn. aktywacja kont moderowana przez kilka osób. Według mnie to powstrzyma fikcyjne konta, które mogą się zacząć mnożyć w pewnym momencie. Jak komuś zależy, to poczeka.

A już na pewno nie będzie tak, że ktoś zaspamuje forum.
* Gdyż spamer działa tak: rejestruje się -> i od razu CTRL+C i CTRL+V gdzie popadnie. Cała taka czynność trwa przeszło 3 minuty. Później rad z efektu (krótkiego, bo do przybycia moderatora/administratora) wszyscy odwiedzający mogą zobaczyć efekt "ciężkiej pracy spamera". Ja nie toleruje spamerów, botów spamiących i wszelkiego plugactwa typu Trolls.

Podsumując mój wywód: owsika i pozostałych spamerów powstrzyma rejestracja moderowana.

Której główne warunki działania będą polegały na:
* walidacji maila, czy istnieje,
* walidacji nicku, czy jest zgodny z regulaminem i zasadami netykiety,
* jeśli jest to nick pochodna czyjegoś na forum, to walidacja osoby (kto to),
* według mnie zlikwiduje to wszelkie próby multikonta, spamerstwa, zapychania serwera oraz wszelkie inne.

Offline

 

#3 2009-08-08 23:02:53

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

A co jeśli taki owsik (nick wulgarny mimo wszystko nie jest) korzysta z serwerów proxy? Można to było łatwo wywnioskować przez jego IP. Owszem, aktywacja przez admina rozwiązałyby do pewnego stopnia problem, ale jeśli spamer się zorientuje i zacznie wymyślać sobie inne nicki, to i tak nic to nie da. Owsik da sobie w końcu spokój, zawsze tak przecież było

Offline

 

#4 2009-08-09 17:41:22

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Nie ma eproxy, możesz mi uwierzyć na słowo lub uwierzyć Majerowi. Jest takim debilem, że będzie ciągle robić nicki wariacyjne owsika. A na punie nie ma aktywacji przez Admina. Jakby było, to przecież bym dawno zrobił.

Jutro włączę rejestrację. Jeśli jednak owsik znowu zaatakuje, będę zmuszony podjąć jakieś kroki.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#5 2009-08-09 17:51:30

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Jakie eproxy? Chodzi mi o to, że ten spamer korzysta z serwerów proxy (co jednak da się często poznać po IP), co oznacza że jednak nie jest takim debilem i może często zmieniać swoje IP. Co do nicków, to nie wiem, nie jestem nim i nie mam pojęcia, co on wymyśla

Offline

 

#6 2009-08-09 18:13:57

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Nie wiem, czy ty naprawdę nie wiesz, czy udajesz, ale eproxy to serwery proxy! I do cholery nie rozumiesz, co mówię? NIE UZYWA EPROXY! Nie umiesz w to uwierzyć czy mnie prowokujesz?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2009-08-09 19:50:36

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Wiem tylko, że istnieją serwery proxy - o eproxy po prostu nie słyszałem. A skoro owsik nie używa proxy, to przecież można mu zbanować IP, żeby już nie mógł wrócić.

Offline

 

#8 2009-08-10 11:19:32

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Zrozum, człowieku, że ma zmienne IP bez eproxy! W czym jak w czym, ale w  owsikologii nie powinieneś ze mną dyskutować. Znam się na nim ,,trochę" lepiej niż ty, co potwierdziłeś, próbując wmówić, że nie jest debilem.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#9 2009-08-10 13:34:35

Ovvsik

Gość

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Obaj jestescie debilami bo zaden z was nie dowiedzial sie nigdy o mojej prawdziwej tozsamosci. Zaatakowalem to forum bo bylem tu zle traktowany, najpierw 'joker' bez przerwy sie ze mna klucil a potem zaczela na mnie naskakiwac cala grupka wsrod ktorej byli np 'drago', 'koragg' czy 'yautja'. Tylko altaeir stanal w mojej obronie. Majer robil ze mnie dzieciaka a ty, mathias nic z tym nie robiles jak na mnie najezdzali. Niedawno odszedlem z forum ale tak mnie prawie wszyscy wk******scie ze wrocilem jako owsik, chociaz to nie ja jestem oryginalnym owsikiem bo chyba nikt nie wie kto to jest. Jestem Magyar a was to tylko za jaja i na latarnie!

 

#10 2009-08-10 14:16:31

 Majer

Obywatel

8683191
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 486

Re: Stan wyjątkowego zagrożenia ;-)

Sam sobie możesz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w moich oczach byłeś dzieciak. Przykro mi ale nie cierpie jakiegoś żalenia się nad swoim losem, nie podobało ci się forum mogłeś odejść normlanie, ale nie bo trzeba zrobić jakąś burde nie pod swoim nickiem i tożsamością. Dla mnie to jest chore i możesz sobie napisać co chcesz ale dla mnie takie zachowanie to dno i tak zakończę moją wypowiedź.


http://img.userbars.pl/137/27235.png
"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"

http://i49.tinypic.com/11m9lyv.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora